Części do silników kosiarki Briggs&Stratton, Honda, Kawasaki, Kohler...

Jest 199 produktów.

Podkategorie

 • Części do silników Briggs&Stratton

  Briggs&Stratton to marka, która zdobyła ogromne uznanie w zakresie produkcji silników. Firma jest szczególnie rozpoznawalna w branży kosiarek spalinowych, głównie dlatego, że to popularny sprzęt wykorzystywany w wielu gospodarstwach domowych. Nie da się ukryć, że sama nazwa Briggs&Stratton to synonim wysokiej jakości, trwałości i solidności. Dlatego w ofercie naszego sklepu nie mogło zabraknąć części do kosiarki Briggs&Stratton, w tym części silnika Briggs&Stratton.

  Części do silnika Briggs&Stratton

  Silniki Briggs&Stratton są doceniane zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, którzy pielęgnują prywatny trawnik, jak i przez wielu fachowców. Odznaczają się one dużą mocą, a przy tym ogromną wytrzymałością. Dodatkowo warto wiedzieć, że Briggs&Stratton – firma pochodząca z USA – utrzymuje się na rynku z powodzeniem już od ponad 100 lat. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wykorzystywaniem najnowszych technologii gwarantuje niezawodność.

  Potrzebujesz filtr powietrza Briggs&Stratton, a może interesuje Cię bardziej filtr oleju Briggs&Stratton? W naszym sklepie sprzedajemy wyłącznie towary autoryzowane, od najbardziej cenionych producentów, dlatego nic dziwnego, że również produkty tego amerykańskiego koncernu znalazły się w naszym asortymencie. Każdy pojedynczy element – czy to gaźnik Briggs&Stratton, czy też uszczelki do silnika Briggs&Stratton – jest w pełni oryginalny. Odpowiednie przechowywanie w połączeniu z bezpiecznymi warunkami wysyłki zapewnia, że zamówiona przez Ciebie część jest transportowana w doskonałym stanie.

  Silnik Briggs&Stratton – części zamienne

  Twoja kosiarka bądź traktorek ogrodowy zasługuje na to, co najlepsze. Wybieraj zatem z szerokiej oferty produktów Briggs&Stratton, by ewentualna naprawa sprzętu przebiegła szybko i sprawnie. Znajdziesz u nas takie towary jak: wałek rozrządu Briggs&Stratton, tłumik do silnika Briggs&Stratton czy też cewka zapłonowa Briggs&Stratton.

  Gwarantujemy błyskawiczną wysyłkę. Dodatkowo prowadzimy sprzedaż w bardzo korzystnych cenach, więc zakupy zdecydowanie się opłacają.

  Regulacja luzu zaworowego w kosiarce z silnikiem Briggs&Stratton zw. potocznie "dolniak"

  Regulacja luzów zaworów w kosiarce z silnikiem Briggs&Stratton Jak regulować luzy popychacza silnika dolnozaworowego, ponieważ praca silnika powoduje wyklepanie gniazda zaworu, konieczne może być wyregulowanie luzów popychacza, odstęp pomiędzy trzonkiem zaworu a popychaczem, 

  luzy wynoszące zwykle na zaworze ssącym od 0,05 mm do 0,10 mm i zaworze wydechowym od 0,13 mm do 0,18 mm. Krok 1: Należy obrócić w prawo kołem zamachowym wału korbowego, ustawiając go w górnym martwym punkcie. Oba zawory powinny być zamknięte, czyli luźne. Następnie należy obrócić wał korbowy, ustawiając go poza górnym martwym punktem tak, aby tłok znalazł się 1/4" pod górną powierzchnią cylindra (45 stopni na kole zamachowym). Krok 2: Używając szczelinomierza, sprawdzić luz pomiędzy każdym zaworem a jego popychaczem. Krok 3: Jeżeli luz będzie zbyt mały, należy wymontować zawór i odpowiednio zeszlifować lub spiłować koniec trzonka zaworu, aby zwiększyć ten luz. Długość należy często sprawdzać, ponieważ można z łatwością usunąć zbyt dużo metalu.

  Potrzebne narzędzia:

  Szczypce do montażu zaworów

  Ustawienie zaworów w silniku górnozaworowym Briggs&Stratton

  Jak regulować zawory w silniku Briggs&Stratton górnozaworowym OHV AVS
  Krok 1: Obrócić koło zamachowe, aby zamknąć oba zawory. Krok 2: Włożyć wąski śrubokręt w otwór na świecę zapłonową i dotknąć tłok. Następnie obrócić koło zamachowe w prawą stronę, poza górny martwy punkt tak, aby opuścić tłok o 1/4". Zmierzyć śrubokrętem zakres ruchu tłoka (45 stopni na kole zamachowym UWAGA: Procedurę tę należy przeprowadzić w przypadku każdego cylindra silnika V-Twin.). Krok 3: Sprawdź luz zaworowy, umieszczając szczelinomierz pomiędzy głowicą zaworu a ramieniem. Na dwóch zaworach będą występowały różne luzy wynoszące zwykle na zaworze ssącym od 0,05mm do 0,10mm i zaworze wydechowym od 0,13mm do 0,18mm. Krok 4: Wyregulować luzy zgodnie z wytycznymi, obracając śrubę ramienia. Po zakończeniu regulacji dokręcić nakrętkę kontrującą ramię kowadełka.

 • Części do silników Honda

  Japońskiej marki Honda chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej nazwa znana jest nawet tym, którzy nie interesują się motoryzacją czy produkcją sprzętów do użytku domowego. Honda to zdecydowanie największy na świecie producent silników, i to silników nie byle jakich – każdy z nich odznacza się niebywałą trwałością, solidnością wykonania i odpornością na przeróżne warunki. Nic zatem dziwnego, że Honda stała się też uznanym producentem w świecie kosiarek i traktorków ogrodowych. Silnik Hondy do kosiarki to doskonała inwestycja, a w razie potrzeby z pomocą mogą przyjść części do silników Honda, które znajdują się również w naszej ofercie.

  Silniki Honda do kosiarek – części zamienne

  Oferujemy szeroki wybór elementów wymiennych, które wspierają silniki Honda do kosiarek. Każdy z proponowanych przez nas produktów jest w pełni oryginalny. Dodatkowo dbamy o to, by towar był przechowywany w odpowiednich warunkach. Po złożeniu zamówienia błyskawicznie przechodzimy do realizacji, jednocześnie pamiętając o kwestiach bezpieczeństwa, tak potrzebnych podczas przygotowywania paczki do wysyłki.

  Potrzebny Ci filtr oleju Honda, a może to cewka zapłonowa Honda wymaga już naprawy? Z pewnością jako właściciel sprzętu ogrodowego, w którym wykorzystano silnik Hondy, jesteś zadowolony z wydajności, precyzji i wytrzymałości urządzenia. By jeszcze bardziej przedłużyć jego żywotność, pamiętaj o regularnej konserwacji, a przede wszystkim na bieżąco sprawdzaj, czy któraś z części nie potrzebuje już wymiany. W ten sposób zagwarantujesz sobie niczym niezakłóconą, płynną pracę – bez względu na to, czy prowadzisz firmę, czy po prostu kosisz trawnik przed swoim domem.

  Części do silników Honda

  W naszym asortymencie znajdziesz wszystko to, co Twoja kosiarka z silnikiem Honda potrzebuje najbardziej. Mamy więc rozruszniki, tłoki, uszczelki, nie brakuje też pierścieni czy kompletnych układów elektrycznych. Jeśli zatem planujesz bezpieczne zakupy w korzystnej cenie, gaźnik Honda bądź filtr powietrza Honda możesz dostać w naszym sklepie.

 • Części do kosiarki Kawasaki

  Początki japońskiego koncernu Kawasaki sięgają 1878 roku. Od tamtego czasu firma doskonali się w produkcji silników, które cechują się zresztą znakomitą jakością. Zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych sprawia, że silniki Kawasaki cieszą się uznaniem w takich branżach jak ogrodnictwo, rolnictwo czy przemysł. To właśnie dlatego możemy je odnaleźć również w wielu kosiarkach czy traktorkach ogrodowych – nie da się ukryć, że mamy wówczas do czynienia z dużą mocą, a przede wszystkim niezrównaną wytrzymałością. Kosiarka Kawasaki to dobra inwestycja na przyszłość. A jeśli potrzebujesz części do silnika Kawasaki, to możesz je z łatwością znaleźć w naszym sklepie.

  Części do silnika Kawasaki

  Nawet najlepsza kosiarka potrzebuje od czasu do czasu renowacji. Dlatego tak ważne jest, by dokonywać regularnego przeglądu – czy to na własną rękę, czy to przy pomocy fachowca – tym samym upewniając się, że wszystko działa sprawnie. A w chwili, kiedy jakiś element potrzebuje już wymiany, nie warto z tym zbyt długo czekać. Jeśli filtr powietrza Kawasaki nie spełnia już Twoich oczekiwań, a rozrusznik Kawasaki wyraźnie się zużył, to w naszym asortymencie z łatwością znajdziesz nowe. Gwarantujemy, że sprzedawany towar jest w pełni oryginalny. Na dodatek sprzedajemy go w korzystnych, konkurencyjnych cenach. Wszystko po to, byś jak najszybciej mógł ponownie cieszyć się sprawnym traktorkiem ogrodowym.

  Silnik Kawasaki do kosiarki to z pewnością obietnica długotrwałej, niczym niezakłóconej pracy. By dodatkowo upewnić się, że wszystko będzie przebiegało sprawnie, pamiętaj, by na bieżąco wykonywać wszelkie naprawy.

  Silnik Kawasaki do kosiarki – części

  Zamówienia staramy się obsługiwać jak najszybciej, dzięki czemu wybrane przez Ciebie części do kosiarki mogą błyskawicznie dotrzeć pod wskazany adres. Jednocześnie gwarantujemy bezpieczne pakowanie. Części silnika Kawasaki, jakie proponujemy, to przede wszystkim filtry powietrza, rozruszniki, korbowody, pierścienie, a także uszczelki i uszczelniacze. Wszystkie wykonane są z materiałów w najwyższej jakości.

 • Części silnika Stiga / GGP

  Oryginalne części do silnika GGP - gwarancja jakości

  Części oryginalne wprost od producenta danej marki to pewność, że dana część będzie pasowała, a jej jakość będzie na najwyższym poziomie. W naszym sklepie oferujemy części do silników marki GGP, Stiga. W tym filtry powietrza, filtry oleju, uszczelki i uszczelniacze czy też pierścienie, tłoki, korbowody i wiele innych..

 • Części do silnika Kohler


  Kohler to zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów silników, znany bardzo dobrze na całym świecie. Jego cechą charakterystyczną jest niesamowita wytrzymałość oraz trwałość urządzeń, jak i korzystanie z coraz bardziej innowacyjnych technologii do ich produkcji. Wszystko to sprawia, że silniki, jak i części do silnika Kohler posiadają bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym, ale również w przemyśle budowniczym, drogowym, rolniczym, ogrodnictwie czy leśnictwie. 

  Marka Kohler

  Kohler to amerykańska firma założona w 1873 roku przez austriackich imigrantów – Johna Michaela Kohlera i Charlesa Silberzahna w miejscowości Kohler w stanie Wisconsin. Choć główna siedziba firmy znajduje się właśnie w tej części Stanów Zjednoczonych, warto mieć na uwadze, że producent ten posiada swoje oddziały na całym świecie, między innymi we Włoszech czy w Chinach. 

  Co ciekawe, ta amerykańska firma nie jest znana jedynie z silników i ich części zamiennych. Kohler działa w wielu branżach, m.in. zajmując się armaturą łazienkową, kuchenną, a nawet produktami dekoracyjnymi do domu. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie produkcja silników najwyższej jakości przyniosła im tak dużą popularność.

  Kup części do silnika Kohler

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz produkty, które sprawią, że korzystanie z Twoich urządzeń stanie się jeszcze bardziej wydajne i komfortowe. Posiadamy zarówno części oryginalne Kohler, jak i części zamienne silnika Kohler. Oferta naszych produktów jest bardzo szeroka i możesz kupić je w bardzo korzystnych oraz konkurencyjnych cenach. 

  W naszej ofercie silnik Kohler – części znajdziecie Państwo m.in. pierścienie tłoka, korbowody, filtry oleju, filtry powietrza, uszczelki i uszczelniacze, cewki zapłonowe oraz rozruszniki. Oferowane przez nas części zamienne również charakteryzują się dużą wytrzymałością, trwałością, a także wielofunkcyjnością. 

  Jeśli tylko macie Państwo taką potrzebę, nasze doświadczony zespół jest do Waszej dyspozycji i z chęcią odpowie na Wasze pytania, a także doradzi przy wyborze odpowiedniego produktu. 

 • Części silnika AS-Motor

  P

 • Części silnika Kubota
 • Części silnika Loncin
 • Części silnika Robin
 • Części do Tecumseh
 • Części silnika Yamaha
 • Części silnika Yanmar
 • Części silnika Wacker
 • Hatz - części do silnika
 • Świece zapłonowe

  Ocena zużycia świec zapłonowych

  Ocena wyglądu świec zapłonowych umożliwia określenie ich stopnia zużycia, oraz pozwala ocenić pracę silnika i wykryć poważne usterki i awarie. Przy prawidłowo dobranej wartości cieplnej świecy oraz prawidłowej pracy silnika, świeca powinna mieć barwę szarobiałą lub szarożółtą. Zarówno elektrody jak i izolator nie noszą śladów uszkodzeń, takich jak: pęknięcia, nadtopienia, itd. Na świecy i jej elektrodach nie gromadzą się zanieczyszczenia. Przerwa pomiędzy elektrodą masową, a środkową mieści się w normie ustalonej przez producenta.
  Rodzaje świec zapłonowych

  Główną rolą świecy zapłonowej jest inicjowanie zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej w komorze spalania silnika. Od sprawnego działania świec zapłonowych zależy rozruch silnika, jego równomierne działanie, osiągi, zakres obrotów oraz zużycie paliwa. Świece dzielą się w zależności od: wartości cieplnej, romiaru gwintu i jego długości, liczby elektrod bocznych (masy) i ich kształtu, rodzaju zastosowanej elektrody środkowej (materiał z jakiego wykonano tą elektrodę), rodzaj zastosowanego uszczelnienia oraz cech konstrukcyjnych.
  Oznaczenia Świec NGK

  NGK jest japońską firmą z siedzibą w mieście Nagoya. Pełna nazwa przedsiębiorstwa brzmi NGK Spark Plug Co. Firma zajmuje się produkcją świec zapłonowych, świec żarowych, czujników samochodowych, narzędzi specjalistycznych oraz ceramiki technicznej. NGK założona została w 1936 r. Dzisiaj jej produkty obecne są na wszystkich kontynentach. Rocznie firma produkuje 500 milionów świec zapłonowych. Przez ponad 80 lat działalności wypracowała sobie renomę firmy produkującej produkty najwyższej jakości. czytaj więcej >
  Budowa Świecy zapłonowej
  Każda świeca zapłonowa składa się z kilku elementów:
  •Złącza, na które wkłada się przewód zapłonowy lub cewkę zapłonową.
  •Ceramiczny izolator. Zapobiega przebiciu wysokiego napięcia do masy i odprowadza ciepło do głowicy silnika. Posiada także bariery prądy pełzającego (falisty odcinek budowy), które zwiększają oporność i przedłużają drogę powrotu.
  •Elektroda środkowa. W standardowej świecy wykonana ze rdzenia miedzianego. Może być także wykonana ze stopów szlachetnych, np.: irydu, platyny czy niklu.
  •Gwintowany korpus metalowy. Służy do zamontowania świecy w głowicy silnika
  •Pierścień uszczelniający
  •Elektroda masy
  •Przerwa iskrowa. Nie może być zbyt duża bo iskra nie przeskoczy pomiędzy elektrodami. Również zbyt mała nie jest pożądana ponieważ może się zespawać (obie elektrody mogą się na stałe połączyć)

  Oznaczenia Świec Iskra

  Iskra to jedyna polska firma produkująca świece. Początki firmy sięgają okresu międzywojennego. Jednak produkcję świec zapłonowych rozpoczęto w 1956 r. Obecnie firma wytwarza ponad 160 różnych typów świec.


  Wkręcanie świecy zapłonowej - wymiana
  Nową świecę wkręcamy najpierw ręcznie aż do oporu. Następnie dokręcamy z odpowiednią siłą wykorzystując klucz dynamometryczny. Zbyt słabe dokręcenie może spowodować utratę sprężenia i przegrzanie. Mogą powstać niebezpieczne drgania, w rezultacie których może dojść do pęknięcia izolatora lub środkowej elektrody. Z drugiej strony dokręcając zbyt mocno można zerwać świece zapłonową. Dlatego należy stosować moment obrotowy zalecany przez producentów świec. Zebrano je w tabeli poniżej.
  Świeca irydowa

  Świece irydowe posiadają elektrodę środkową zrobioną ze stopu irydu. Iryd jest jednym z najtwardszych metali szlachetnych na świecie co wpływa na wysoką odporność na zużycie. Ponadto posiada bardzo wysoką temperaturę topnienia: 2450 stopni Celsjusza.


  Oznaczenia świec Denso

  Denso to japońska firma założona w 1949 r. Jest częścią koncernu Toyota Motor Corporation. Oprócz świec zapłonowych wytwarza części elektryczne i części samochodowe.

 • Układ paliwowy kosiarki

  P

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 199 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 199 elementów
Części do silników


Silnik to, podobnie jak w przypadku innych urządzeń mechanicznych, najważniejszy element kosiarki. Musi być w doskonałej jakości, a przede wszystkim w świetnej kondycji – dlatego niezależnie od tego, na jaką firmę się zdecydowaliśmy, o silnik trzeba odpowiednio zadbać. Ważny jest nie tylko rozruch za pierwszym razem, ale także regularna wymiana oleju. To znacząco zwiększy wydajność, a przede wszystkim wydłuży trwałość urządzenia, które posłuży nam przez długie lata.

Mimo to czasem konieczna jest naprawa silnika kosiarki. W końcu składa się o...


Silnik to, podobnie jak w przypadku innych urządzeń mechanicznych, najważniejszy element kosiarki. Musi być w doskonałej jakości, a przede wszystkim w świetnej kondycji – dlatego niezależnie od tego, na jaką firmę się zdecydowaliśmy, o silnik trzeba odpowiednio zadbać. Ważny jest nie tylko rozruch za pierwszym razem, ale także regularna wymiana oleju. To znacząco zwiększy wydajność, a przede wszystkim wydłuży trwałość urządzenia, które posłuży nam przez długie lata.

Mimo to czasem konieczna jest naprawa silnika kosiarki. W końcu składa się on z wielu elementów, z czego każdy podlega określonemu stopniu zużycia. Dlatego, w ramach mniejszych lub większych usterek, proponujemy części do silnika kosiarki i części do traktorków. Wszystkie pochodzą od najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej docenianych producentów, którzy zdobyli już uznanie na rynku. Znajdziesz tu zatem takie marki jak Briggs&Stratton, Kawasaki, Honda, Yamaha, Hatz czy Kubota. Wszystkie elementy są w pełni oryginalne i dostarczane w błyskawicznym tempie, zgodnie z najważniejszymi środkami ostrożności.

Silnik do kosiarki – części zamienne

W najbliższym czasie będzie Ci potrzebny filtr powietrza do kosiarki? A może to gaźnik do kosiarki podlega wymianie? Odpowiedni model znajdziesz w naszym sklepie. Dodatkowo oferujemy również filtry oleju, uszczelniacze, wałki rozrządu, tłumiki, cewki zapłonowe i wiele innych. Z łatwością odszukasz to, co wymaga naprawy, bez względu na to, czy chodzi o silnik do kosiarki spalinowej czy silnik do kosiarki elektrycznej

Na naszej stronie dostępne są także świece zapłonowe do kosiarki oraz układy paliwowe.

Silnik do traktorka – wymiana części

Najprawdopodobniej wymiana części do silnika traktorka będą wymagały skonsultowania się z fachowcem, jednak zdecydowanie pomoże również zdobycie określonego elementu u sprawdzonego źródła. U nas możesz zamówić wszystko, czego potrzebujesz, na dodatek w bardzo korzystnej cenie. Silnik do traktorka to w końcu nie tylko pojemność, liczba koni mechanicznych czy wartość momentu obrotowego – to także oryginalne, dobrze dobrane części zamienne.

Więcej