Maszyny ogrodnicze, maszyny rolnicze

Jest 7 produktów.

Podkategorie

 • Osprzęt minitraktorka
 • Kosiarki spalinowe

  Kosiarki spalinowe

  Kosiarki są jednymi z podstawowych urządzeń stosowanych w pielęgnacji ogrodu. Czym wyróżniają się kosiarki spalinowe i gdzie najlepiej się sprawdzają? Poznaj zalety tego sprzętu, zanim wypróbujesz go w swoim ogrodzie.

  Kosiarki Cedrus w naszych ogrodach

  Kosiarki są maszynami przeznaczonymi do koszenia traw oraz roślin zielonych. Kosiarki można ogólnie podzielić na elektryczne i spalinowe. Kosiarki elektryczne to urządzenia zasilane za pomocą energii elektrycznej, które znajdują swoje zastosowanie w przypadku niewielkich powierzchni ogrodowych. Zaletą tego typu kosiarek jest niski poziom generowanego hałasu.

  Kosiarki spalinowe, z uwagi na ich większą moc, są z kolei idealnym rozwiązaniem, gdy pracujemy na dużej powierzchni. Tego typu urządzenia nie posiadają kabla i nie są uzależnione od zasilania elektrycznego, jednak są znacznie cięższe i głośniejsze niż ich elektryczne odpowiedniki. Ponadto kosiarki spalinowe są bardziej bezpieczne w eksploatacji i sprawdzają się niemalże na każdym terenie oraz przy wysokich trawach. 

  Kosiarka spalinowa – jaką kupić?

  Wybierając kosiarkę spalinową, należy zwrócić uwagę, czy posiada ona napęd. Kosiarka spalinowa z napędem są szczególnie przydatne na dużych obszarach, ułatwiając i przyspieszając koszenie. Kosiarki spalinowe do trawy z napędem mogą być wyposażone w płynną regulację prędkości bądź kilkustopniową przekładnię. Kosiarki spalinowe na duże powierzchnie powinny posiadać kosz odpowiednio duży kosz do zbierania trawy, który umożliwi wielogodzinną pracę urządzenia bez konieczności jego opróżniania.

   Kosiarki spalinowe do trawy posiadają kosze o pojemności sięgającej nawet do 85 litrów. Jeśli dysponujemy bardzo dużą powierzchnią do koszenia, warto rozważyć zakup spalinowego traktorka ogrodowego. Dokonując zakupu kosiarki spalinowej, należy zwrócić uwagę na markę producenta oraz dostępność części oryginalnych lub zamiennych do danego modelu. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór kosiarek spalinowych wyprodukowanych przez renomowanych producentów. 

 • Glebogryzarki

  Glebogryzarki ogrodowe Cedrus

  Skuteczna pielęgnacja ogrodu wymaga stosowania odpowiednich urządzeń ogrodowych takich jak np. glebogryzarka. Do czego służy glebogryzarka i dlaczego warto ją mieć?

  Czym jest glebogryzarka i jakie jest jej zastosowanie?

  Glebogryzarki to urządzenia służące do spulchniania i uprawiania gleby. Glebogryzarki można ogólnie podzielić na rolnicze i ogrodowe. Pierwsze z nich wykorzystywane są na dużych powierzchniach rolnych i wymagają podczepienia do ciągnika, który jest źródłem napędu ich noży. Z kolei glebogryzarki ogrodowe posiadają wbudowany silnik spalinowy umożliwiający pracę w różnorodnych warunkach. Dzięki glebogryzarce ogrodowej możliwe jest szybkie i sprawne przygotowanie ziemi pod uprawę roślin oraz mieszanie z nią znajdujących się na niej nawozów. 

  Jaką glebogryzarkę wybrać?

  Wśród glebogryzarek ogrodowych wyróżnia się modele spalinowe oraz elektryczne. Glebogryzarki spalinowe cechują się większą mocą oraz wydajnością pracy niż glebogryzarki elektryczne, więc polecane są szczególnie przy dużych areałach oraz twardych i ciężkich glebach. Glebogryzarki spalinowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i przy właściwym użytkowaniu potrafią służyć przez wiele lat. Ten typ urządzeń wyposażony jest zazwyczaj w zespół napędowy, co jest przydatne, gdy dysponujemy dużą powierzchnią uprawną. Glebogryzarki z napędem zdecydowanie ułatwią i uprzyjemnią pracę w ogrodzie, zwalniając nas z konieczności przemieszczania urządzenia. Wadami glebogryzarek spalinowych są duży ciężar i hałas generowany podczas ich działania.

  Glebogryzarka elektryczna jest świetnym rozwiązaniem dla osób posiadających małe ogrody. Wspomniane urządzenie jest tańsze i zdecydowanie cichsze niż jego spalinowy odpowiednik, co jest szczególnie ważne np. na ogródkach działkowych, gdy nie chcemy przeszkadzać naszym sąsiadom w wypoczynku. Wadą glebogryzarki elektrycznej jest konieczność używania siły podczas dociskania jej do ziemi. W naszym sklepie mogą Państwo zakupić wysokiej jakości glebogryzarki, które zostały wyprodukowane przez renomowane firmy. 

  Polecane glebogryzarki

  My od siebie możemy polecić glebogryzarki marki Cedrus. Są to tanie urządzenia, które również są tanie w utrzymaniu i eksploatacji.

 • Myjki ciśnieniowe

  Myjki ciśnieniowe

  Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które znacznie ułatwiają czyszczenie wielu powierzchni. Jakie myjki ciśnieniowe są dostępne na rynku i czym kierować się przy ich wyborze?

  Dlaczego warto mieć myjkę ciśnieniową?

  Myjka ciśnieniowa to urządzenie odznaczające się szerokim zastosowaniem zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w profesjonalnym użytkowaniu. Myjki ciśnieniowe pozwalają na szybkie i dokładne oczyszczanie rozmaitych powierzchni praktycznie bez wysiłku.  Za pomocą takiej myjki można wyczyścić m.in. elewację budynku, ogrodzenie, ścieżkę i samochód.

  Ogromną zaletą myjek ciśnieniowych jest możliwość usunięcia zabrudzeń nawet z najmniejszych szczelin. Ponadto myjki ciśnieniowe są bardzo ekologiczne, ponieważ zużywają mniej wody  niż klasyczne węże ogrodowe i wymagają niewielkiego dozowania detergentów.

  Jak wybrać odpowiednią myjkę ciśnieniową?

  Jeśli zależy nam na zachowaniu czystości w naszym domu i ogrodzie, doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie myjka ciśnieniowa. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie, gdy chcemy zainwestować w naprawdę porządny sprzęt? Przede wszystkim na długość węża i rodzaj zanieczyszczeń, który będziemy usuwać. Od pierwszego parametru uzależniona jest wygoda użytkowania, ponieważ zbyt krótki wąż może uniemożliwić dotarcie w niektóre miejsca.

  W przypadku silnych zabrudzeń doskonale sprawdzą się myjki ciśnieniowe gorącowodne. Jeśli oczyszczamy duże powierzchnie, które wymagają długiej pracy odpowiednia będzie myjka ciśnieniowa z funkcją zasysania wody.

  Kolejna kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę podczas wyboru myjki, jest rodzaj zasilania. Na rynku dostępne są myjki spalinowe oraz elektryczne. Myjki spalinowe odznaczają się większą mocą niż elektryczne, ale są również droższe w utrzymaniu, cięższe i głośniejsze. Do przydomowych prac wystarczające są urządzenia elektryczne, wśród których szczególną popularnością cieszy się myjka ciśnieniowa na akumulator. W naszym sklepie znajdą Państwo różnego rodzaju myjki ciśnieniowe, które cechują się wysoką jakością oraz dobrą marką producenta. 

  Myjki ciśnieniowe producenta silników Briggs&Stratton

  Briggs&Stratton jest marką znaną przede wszystkim z produkcji silników spalinowych do kosiarek i traktorków ogrodowych. Od niedawna producent rozszerzył swoją ofertę również o wspomniane myjki ciśnieniowe. W swojej gamie ma parę wartych uwagi modeli, które są dobrą konkurencją dla znanych marek myjek ciśnieniowych jak np. Karcher

 • Wertykulatory i aeratory


  W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się stosowanie wertykulatorów oraz aeratorów w ogrodach. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenie łączące w sobie funkcjonalność tych dwóch urządzeń.

  Do czego służy wertykulator?

  Wertykulator jest urządzeniem służącym do tworzenia w podłożu nacięć, które mają na celu polepszenie gospodarki powietrzno-wodnej w niższych warstwach gleby. Wertykulatory to urządzenia stosunkowo mało popularne w ogrodach, jednak z uwagi na korzyści, jakie można dzięki nim uzyskać, stają się coraz bardziej doceniane. Wertykulator ma zbawienny wpływ na wygląd trawnika, ponieważ poprawia warunki jego wzrostu. Takie urządzenie skutecznie usuwa warstwy mchu czy filcu i napowietrza glebę, czego następstwem jest bujny i zdrowo wyglądający trawnik. Na polskim rynku dostępne są obecnie różnorodne wertykulatory, wśród których na szczególną uwagę zasługuje wysokiej jakości wertykulator Cedrus.

  Czym jest aerator?

  Urządzeniem o działaniu podobnym do wertykulatora jest aerator. Dzięki aeratorowi możliwe jest napowietrzenie oraz rozluźnienie gleby. Niniejsze urządzenie działa delikatniej od wertykulatora i w wielu przypadkach okazuje się bardziej odpowiednie. Aerację wykonuje się zazwyczaj po zimie, aby w sezonie móc cieszyć się pięknym wyglądem ogrodu, oraz późnym latem, w celu przygotowania gleby na chłodniejsze miesiące. Aerator do trawy jest w tej chwili coraz popularniejszym wyborem w ogrodnictwie. Obecnie w Polsce możemy nabyć różnego rodzaju aeratory, takie jak np. aerator Cedrus.

  Aerator i wertykulator w naszym sklepie

  W naszej ofercie znajdą Państwo aerator/wertykulator renomowanej marki Cedrus, dzięki któremu możliwe jest utrzymanie estetyki ogrodu na najwyższym poziomie. Firma Cedrus jest wiodącym producentem maszyn ogrodowym, co zawdzięcza przede wszystkim stosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Produkty firmy Cedrus nadają się zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego, komunalnego i komercyjnego. Sprzęty marki Cedrus są w pełni bezpieczne i bardzo wydajne.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów