Części zamienne do kos i wykaszarek spalinowych Husqvarna, Stiga, Stihl...

Jest 156 produktów.

Podkategorie

 • Akcesoria

  P

 • Pasy, szelki do kosy spalinowej


  Ważnym elementem podczas użytkowania kosy spalinowej jest uprząż nośna kosy, która zapobiega zmęczeniu i nadmiernemu wysiłku podczas koszenia. Profesjonalne szelki dwuramienne do kosy spalinowej nie krępują ruchów. Dzięki regulacji szelek nośnych kosy dopasujemy je do sylwetki osoby koszącej i w ten sposób stabilizują kosę gwarantując komfort pracy. Kosząc nawet dużą działkę możemy ograniczyć zmęczenie do minimum. Uprząż do podkaszarki prawidłowo założona umożliwi zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas pracy ze sprzętem ogrodniczym.

  Jakie szelki do kosy spalinowej?

  Często nie wiemy, jakie wybrać szelki do kosy spalinowej lub jaki pas do kosy spalinowej kupić jako zamiennik dla oryginalnych. Tak więc uniwersalne szelki pasują do każdej kosy spalinowej Stihl, Husqvarna wyposażonej w mocowaniem na szelki. W ofercie szelek do podkaszarek można również znaleźć pasy pojedyncze z osłoną na biodro do większych modeli kos elektrycznych, a także szelki pojedyncze do lekkich podkaszarek. Na rynku znajdziemy też szelki do dmuchawy spalinowej Stihl oraz pas piersiowy Advance. W naszej ofercie znajdziecie także szelki do kosy spalinowej Castorama oraz pasy i szelki nośne do podkaszarek Leroy

  Jak założyć i ustawić szelki do kosy spalinowej?

  Poprawne założenie uprzęży do kosy spalinowej Nac nie stanowi większego problemu. Należy szelki podkaszarki przełożyć przez głowę i zapiąć z przodu za pomocą klamry. Szelki NAC jak założyć aby dobrze ustawić szelki, należy pasy nośne wykaszarki Nac wyregulować tak, aby kosa znajdowała się jak najwyżej, a głowica opadała swobodnie na trawę. Znajdujące się na podwójnych szelkach naramiennych osłony, gwarantują równomierne rozłożenie ciężaru i zapobiegają otarciu. Przypięcie kosy spalinowej do szelek jest również bardzo proste i bezproblemowe. Służy do tego metalowa klamra, którą można odpiąć przy użyciu jednej ręki. Uprząż kosy spalinowej dzięki systemowi regulacji długości i szerokości może być użytkowana przez osoby o różnej wadze i wzroście.

   

 • Przekładnie kątowe kos spalinowych


  Przekładnie kątowe to części o szerokim zastosowaniu w różnorodnych maszynach i urządzeniach. W naszym sklepie znajdą Państwo wysokiej jakości przekładnie kątowe do popularnych urządzeń ogrodowych, jakimi są kosy spalinowe. 

  Kosy spalinowe w ogrodach

  Kosy spalinowe są urządzeniami łączącymi w sobie dużą moc z dużą użytecznością. Dzięki kosie spalinowej możemy ścinać trawę, krzewy, a nawet niewielkie drzewa. Kosy spalinowe odznaczają się większą wydajnością niż ich elektryczne odpowiedniki, stąd też są częściej wybierane do prac ogrodowych.

  Przekładnia kosy spalinowej to ważny element niniejszego urządzenia, ponieważ ma bezpośredni wpływ na skuteczność jego pracy. W cele zapewnienia odpowiedniej pracy sprzętu ogrodniczego należy co jakiś czas smarować przekładnię kosy spalinowej za pomocą smaru przeznaczonego dla tego typu mechanizmów. Ważne również jest regularne oczyszczanie urządzenia oraz wymienianie w nim filtrów, co przedłuży jego żywotność. Należy również raz na jakiś czas kontrolować i wymieniać świecę zapłonową kosy.

  Niezwykle ważną kwestią podczas eksploatacji kosy spalinowej jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Zanim rozpoczniemy prace z urządzeniem, powinniśmy sprawdzić, czy części tnące są dostatecznie przymocowane oraz czy żyłka jest dobrze nawinięta. 

  Przekładnie głowicy kosy i podkaszarki dostępne w naszym sklepie

  W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. przekładnie kątowe do kos Stihl oraz przekładnie kątowe do kosy spalinowej Husqvarna. Ponadto mamy do zaoferowania frez przekładni kątowej kosy spalinowej. Posiadamy części oryginalne oraz części uniwersalne, pasujące do chińskich kos spalinowych takich marek jak np. Demon, Eurocraft, Magnum, NAC, Texas oraz Victus. Chcąc zapewnić sobie skuteczną pracę urządzenia, warto zakupić produkty znajdujące się w naszym sklepie, które odznaczają się najwyższą jakością rynkową. Nasz asortyment składa się m.in. z:

  • podkładek przekładni kątowej STIHL FS120,
  • przekładni kątowa STIHL FS300, FS400,
  • przekładni kątowej uniwersalnej 26mm / 9T,
  • podkładki przekładni kątowej STIHL FS300.
 • Głowice i Tarcze kos

  Głowica żyłkowa jest elementem eksploatacyjnym kosy spalinowej, do prac wykończeniowych wokół przeszkód, takich jak mury, schody czy obrzeży, który najszybciej ulega zużyciu, dlatego też jest najczęściej wymienianą częścią kosy. Oryginalne głowice żyłkowe są zwykle nie tania, ciekawe rozwiązanie w tej sytuacji jest dobrej jakości zamiennik firmy Tecomec półautomatyczna głowica tnąca do wykaszania dużych powierzchni, która gwarantuje długie użytkowanie. Wyjątkowo szybkie i skuteczne koszenie, zapewnia automatyczna regulacja długości żyłki, następuje poprzez naciśnięcie głowicy tnącej o podłoże podczas pracy.

  Dobrej jakości głowice żyłkowe do kos spalinowych

  Dwustronny trójząb Oregon Tarcza tnąca do kosy spalinowej 

  Tarcza tnąca do kosy spalinowej przeznaczony jest do wykaszania twardych i starych traw zarośli i do przycinania kolczastych żywopłotów oraz wszelkiego rodzaju nieużytki rolne. Dwustronny trójząb Oregon do kosy spalinowej jest w tym przypadku dobrym wyborem, należy zwrócić uwagę, że tarcza tnąca do kosy spalinowej Stihl czy Husqvarna musi być dobrana do mocy.

 • Żyłki tnące kosy

  Jak dobrać żyłkę do kosy spalinowej:

  Zasadniczo należy wiedzieć, z jakimi żyłkami współpracuje głowica naszej kosy lub podkaszarki. Chodzi tu głównie o średnicę żyłki. Nie powinno się nawijać żyłek o średnicy większej niż zalecana. Szukającym mocnej i niezawodnej żyłki tnącej do swojej wykaszarki, wybieraj żyłki o przekroju kwadratowym lub te z ostrą krawędzią, które zwiększają ich agresywność i efektywność szczególnie podczas cięcia grubszych roślin. Świetna żyłka, godna polecenia jest Oregon, ale jest ciut droższa. Następne dobre żyłki to Nevada lub Tecomec. Dużo daje poza tym moczenie żyłki w wodzie, żyłka wolniej się zużywa.

  Żyłka z drutem do kosy spalinowej prawda czy mit ?

  Zacznijmy od tego, że żyłki te faktycznie nie są z drutem, jest to żyłka nylonowa z opiłkami metalu, chociaż na pierwszy rzut oka tak to wygląda. Dużo osób jednak uważa inaczej, osobiście spotkałem osobę, która próbowała kosić linką stalową zamiast żyłki. Linka stalowa rozpada się na małe igły, reszt sobie wyobraźcie. Po wykoszeniu dziesięciu arów zrezygnował, a przez jedną godzinę wyciągał małe igiełki z nóg, które powbijały się przez spodnie no i kolejnego dnia z rana nogi były całe opuchnięte. Średnia przyjemność spróbować tego na własnej skórze nie wiem zresztą, po co cudować, na zwykłą trawę wystarczy przeciętna żyłka zwykła nylonowe z opiłkami metalu, bo nie da się kosić linką i tyle.

 • Filtr powietrza kosy spalinowej


  Filtry powietrza do kos i wykaszarek spalinowych

  Jednym z elementów wymagających regularnej wymiany w urządzeniach ogrodowych jest filtr, od którego jakości zależy efektywność pracy używanego sprzętu. W naszym sklepie znajdą Państwo najwyższej klasy filtry, które doskonale wpłyną na wydajność i bezpieczeństwo użytkowania kos spalinowych i wykaszarek.

  Rola filtra w urządzeniach ogrodniczych

  Głównym zadaniem filtra jest przede wszystkim zabezpieczenie silnika przez dostaniem się do niego zanieczyszczeń. Krótko mówiąc, filtr „zbiera” wszelkie drobinki, dzięki czemu nie wpływają one na pracę urządzenia. Żeby filtr skutecznie spełniał swoją funkcję, należy go co jakiś czas wymieniać. W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest stosunkowo duże, zaleca się wymienianie filtra papierowego mniej więcej co 25 godzin pracy silnika.

  Brudny filtr kosy – konsekwencje

  W przypadku, gdy filtr jest nadmiernie zabrudzony, urządzenie spala większą ilość paliwa, pracuje głośniej i jest mniej wydajne. Nietrudno domyślić się, że używanie sprzętów ogrodniczych z brudnymi filtrami skraca ich żywotność, więc oszczędzanie na zakupie filtra jest zupełnie nieopłacalne. Elementem, który jest szczególnie narażony na zniszczenia w wyniku dostania się do niego zanieczyszczeń, jest gaźnik do kosy spalinowej.

  Filtry powietrza kos i podkaszarek Stihl i Husqvarna w naszym sklepie

  W naszym sklepie znajdą Państwo papierowe oraz gąbkowe filtry odpowiednie do urządzeń wyposażonych w gaźnik do kosy spalinowej Walbro, gaźnik Zama. Który filtr powietrza będzie lepszy? Podstawową różnicą między filtrem papierowym a gąbkowym jest wymagana częstotliwość jego wymiany. Filtr papierowy jest niezdatny do użycia po 25 godzinach pracy, natomiast filtr gąbkowy może służyć przez cały sezon pod warunkiem jego regularnego oczyszczania oraz konserwacji. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo najwyższej jakości filtry

 • Cylindry kompletne
 • Tłoki kompletne

  P

 • Układ paliwowy
 • Primer gaźnika

  P

 • Uszczelki i uszczelniacze

  P

 • Sprzęgła do kosy
 • Tłumiki i osłony
 • Cewki zapłonowe

  P

 • Układ rozrusznika

  P

 • Amortyzatory
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 156 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 156 elementów
Części do kosy spalinowej


Kosiarka w dobrej jakości czy też traktorek ogrodowy okazują się nieocenione, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację trawnika. Zdarza się jednak, że niektóre miejsca, ze względu na układ i dostępność, nie pozwalają na skoszenie trawy w zadowalającym stopniu. Z pomocą przychodzi tutaj kosa spalinowa, która doskonale radzi sobie nawet z trudno dostępnymi zakamarkami. Jeśli marzy nam się trawnik jak z katalogu, który będzie cieszył oko i sprawiał, że nasze podwórko będzie prezentowało się schludnie, zdecydowanie warto zainwestować w taki sprzęt. ...


Kosiarka w dobrej jakości czy też traktorek ogrodowy okazują się nieocenione, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację trawnika. Zdarza się jednak, że niektóre miejsca, ze względu na układ i dostępność, nie pozwalają na skoszenie trawy w zadowalającym stopniu. Z pomocą przychodzi tutaj kosa spalinowa, która doskonale radzi sobie nawet z trudno dostępnymi zakamarkami. Jeśli marzy nam się trawnik jak z katalogu, który będzie cieszył oko i sprawiał, że nasze podwórko będzie prezentowało się schludnie, zdecydowanie warto zainwestować w taki sprzęt. A w razie awarii lub potrzeby wymiany proponujemy nasze
części do kosy spalinowej

Akcesoria do kosy spalinowej – uznani producenci

Zarośnięty rów czy zagłębienie terenu? Nie ma miejsca, z którym nie poradziłaby sobie dobra kosa spalinowa. Żeby jednak sprzęt działał sprawnie jak najdłużej, warto od czasu do czasu dokonywać przeglądu części. Potrzebna Ci przekładnia do kosy spalinowej? A może to głowica kosy spalinowej wymaga wymiany? Każdy z tych produktów znajdziesz w naszym sklepie, na dodatek w doskonałej cenie.

Dowolna tarcza do kosy spalinowej czy też żyłka do kosy spalinowej pochodzi od markowego producenta. Sprzedajemy akcesoria Stihl, Stiga, Husqvarna, Kawasaki i wiele innych. W ten sposób chcemy zagwarantować naszym klientom, że naprawa sprzętu odbędzie się wyłącznie przy użyciu elementów autoryzowanych, z gwarancją jak najwyższej jakości.

Sprzęgło do kosy spalinowej? Tylko u nas

Bez względu na to, czy zamówisz u nas gaźnik do kosy spalinowej czy też rozrusznik do kosy spalinowej, zapewniamy błyskawiczną wysyłkę. Produkty do naszych klientów wysyłamy w sposób bezpieczny, żeby zapewnić, że towar dotrze pod wyznaczony adres w nienaruszonym stanie.

By przedłużyć wydajność i zarazem trwałość swojej kosy spalinowej regularnie ją konserwuj, a także na bieżąco dokonuj koniecznych napraw. W ten sposób Twój trawnik już zawsze będzie prezentował się nienagannie. Doskonale pomogą Ci w tym nasze akcesoria do kosy spalinowej, które możesz zamówić w dowolnej chwili.

Więcej