Olej SAE 30 do kosiarki spalinowej, olej piły i olej skrzyni traktorka

Jest 27 produktów.

Podkategorie

 • Oleje skrzyni


  Olej do skrzyni hydrostatycznej jest głównym elementem każdej przekładni traktorka, bez którego skrzynia nie jest w stanie pracować, a wręcz praca bez oleju spowoduje uszkodzenie takiej skrzyni, gdyż elementy metalowe wewnątrz będą się przegrzewać i przecierać.

  Jaki olej do skrzyni traktorka kosiarki? 

  W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić jaki olej do skrzyni przewiduje producent przekładni zastosowanej w naszym traktorku ogrodowym. Jest trzech głównych producentów skrzyni, przekładni hydrostatycznych stosowanych w traktorkach. Są to: Tuff-Torq, Hydro-Gear oraz Peerless. W skrzyniach Tuff-Torq oraz Hydro-Gear jest stosowany najczęściej olej 5W30 lub 5W50, a w skrzyniach Peerless dają olej 80W90.

  Wymiana oleju w skrzyni traktorek kosiarka

  Gdy wiemy już jaki olej powinniśmy zakupić do naszej przekładni hydrostatycznej, przychodzi rozeznać się ile tego oleju do skrzyni hydrostatycznej nam potrzeba. Tu również w zależności od marki i modelu skrzyni ilość tego oleju będzie inna i tak np. Skrzynia hydrostatyczna Tuff-Torq K46 potrzebuje ok 2,3 litra oleju, natomiast model Tuff-Torq K66 wymaga 2,5 litra oleju do skrzyni

 • Oleje silnika kosiarki


  Jaki olej do traktorka kosiarki? Takie pytanie często sobie zadajemy gdy dochodzi do wymiany oleju w naszej kosiarce czy traktorku ogrodowym. Podstawowym parametrem jakim charakteryzują się oleje do silników kosiarek spalinowych to oznaczenia SAE30 lub 10W30 w przypadku silnika Honda. 

  Jaki olej i ile oleju do kosiarki spalinowej?

  Ile wchodzi oleju do kosiarki? Do silnika kosiarki spalinowej w zależności od wielkości silnika wchodzi przeważnie od 0,5 do 0,6 litra oleju silnikowego SAE30. Traktorki ogrodowe wyposażone w duże silniki jedno lub dwu-cylindrowe Briggs&Straton lub Honda mają większy apetyt na olej, przez co pojemność misy olejowej też jest większa. W takim wypadku do silnika traktorka spalinowego wchodzić może od 1,2 litra do nawet 1,6 litra w zależności od pojemności i mocy silnika. 

  Wymiana oleju w kosiarce - co ile?

  Wymiana oleju w kosiarce spalinowej jest prawie tak samo ważna jak wymiana oleju w silniku samochodu. Jego interwał czyli okres od wymiany do wymiany nie powinien przekraczać roku, w przypadku kosiarek i traktorków ogrodowych jest podobnie. Najsensowniej olej silnikowy wymienić co sezon. Krótko mówiąc po okresie zimowym, gdzie kosiarka przeczekała nieużywana do kolejnej wiosny, przed pierwszym uruchomieniem i rozpoczęciem pracy, zlać stary olej (przez wlew oleju lub jak jest to przez śrubę do spuszczania oleju) i zalać silnik kosiarki nowym oryginalnym olejem Briggs&Stratton lub Honda w zależności jakiem marki silnik mamy zamontowany w naszej kosiarce spalinowej.

  Olej do kosiarki Briggs&Stratton

    Aby osiągnąć najlepszą wydajność, zaleca się stosowanie olejów z certyfikatem gwarancji firmy Briggs & Stratton.  Dopuszczalne jest stosowanie innych wysokiej jakości olejów detergentowych klas SF, SG, SH, SJ lub wyższych.  Nie stosować dodatków specjalnych.  Temperatury zewnętrzne wyznaczają właściwą lepkość oleju dla silnika.  Najlepszą lepkość dla zakresu temperatur zewnętrznych należy wybrać przy użyciu wykresu.  W większości urządzeń zasilających użytkowanych na zewnątrz silniki działają dobrze z olejem syntetycznym 5W30.  W przypadku urządzeń użytkowanych w wysokich temperaturach najlepszą ochronę zapewnia olej syntetyczny Vanguard™ 15W50.

 • Oleje do mieszanki

  Jak każdy silnik spalinowy, tak silniki montowane w piłach czy kosach spalinowych potrzebują specjalnego oleju by chronić silnik przed tzw. zatarciem

  Jaki olej do kosy spalinowej ?

  Przede wszystkim najlepiej oryginalny olej do mieszanki. W zależności od producenta może to być olej do kosy Stihl czy też olej 2-takt od Husqvarna. W ofercie są też oleje do kos i pił spalinowych innych dobrych marek jak np. Olej do mieszanki Oregon czy też olej do silników 2-takt od producenta Stiga, który również jest zalecany do urządzeń do tego producenta.

  Olej 2T zielony czy czerwony ?

  W teorii oleje do silników dwu-suwowych w piłach spalinowych, mogą mieć kolor czerwony lub zielony. Pod kątem charakterystyki oba oleje 2-Takt nie różnią się bardzo od siebie. W praktyce wygląda to tak, że jeśli w pile lub kosie spalinowej stosowany był olej czerwony, to zaleca się pozostać przy takim oleju i nie zmieniać go, to samo się tyczy zielonego oleju do mieszanki.

 • Oleje do łańcucha tnącego piły

  Oleje do smarowania łańcuchów przeważnie półsyntetyczne są niezbędnym elementem każdej piły czy pilarki spalinowej i elektrycznej. Jeśli prowadnica i łańcuch nie otrzymają odpowiedniej ilości oleju bądź nie będzie go wcale, bardzo łatwo jest uszkodzić nasz układ tnący (prowadnica i łańcuch).

  Jaki olej do smarowania łańcucha

  Olej do smarowania łańcucha powinien być odpowiedniej gęstości, jeśli będzie za rzadki będzie nam wyciekał w znacznych ilościach z pompki i będzie kapał spod piły. Dobrym olejem łańcuchowym jest olej Pilarol od koncernu Orlen Oil. Oczywiście oryginalne oleje smarowania układu tnącego od Stihl czy Husqvarna również będą idealnym rozwiązaniem.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 27 elementów
Oleje

Olej do kosiarki spalinowej

Olej silnikowy to najważniejszy płyn eksploatacyjny w każdym silniku spalinowym, niezależnie czy mówimy tu o silniku piły, kosiarki czy samochodu. W naszym sklepie doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, więc przykładamy szczególną wagę do kompozycji naszej oferty starając się zawsze, by był olej do kosiarki spalinowej najwyższej jakości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdą Państwo olej do silnika dwusuwowego, olej do piły łańcuchowej, olej do kosy spalinowej czy olej do kosiarki...

Olej do kosiarki spalinowej

Olej silnikowy to najważniejszy płyn eksploatacyjny w każdym silniku spalinowym, niezależnie czy mówimy tu o silniku piły, kosiarki czy samochodu. W naszym sklepie doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, więc przykładamy szczególną wagę do kompozycji naszej oferty starając się zawsze, by był olej do kosiarki spalinowej najwyższej jakości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdą Państwo olej do silnika dwusuwowego, olej do piły łańcuchowej, olej do kosy spalinowej czy olej do kosiarki traktorka różnorodnego wyboru.

Olej silnikowy – co warto wiedzieć?

Olej silnikowy jest zdecydowanie najważniejszym płynem eksploatacyjnym w każdym silniku. Jego podstawową funkcją jest redukowanie tarć, pomiędzy różnymi elementami układu, przez co może on pracować nie niszcząc się. Brak odpowiedniej ilości oleju w układzie, niezależnie czy bierzemy pod lupę kosiarkę, traktorek, piłę czy samochód, może prowadzić do zatarcia silnika. Jest to na tyle poważne uszkodzenie, że silnik do dalszej eksploatacji będzie potrzebował kosztownego remontu. Dlatego ważny jest odpowiednio dobrany olej do kosiarki.

Olej do silnika kosiarki

Oleje silnikowe występują w różnych formach. Ze względu na parametry, skład oraz lepkość, możemy je podzielić olej do silnika na: olej mineralny, syntetyczny i pół-syntetyczny. Oleje syntetyczne są używane raczej w nowszych układach, ze względu na ich wpływ na ochronę silnika i doskonałe właściwości smarne. Mineralne natomiast, poleca się raczej do starszych układów silnikowych, ze względu na ich lepkość i właściwości uszczelniające, zapobiegające wyciekom.

Oleje do kosiarek i traktorków

Pamiętajmy także o tym, że zadając sobie pytanie ,, Jaki olej do kosiarki spalinowej będzie najlepszy ", olej do silników 2T, czyli olej do silnika dwusuwowego, będzie się różnił od olejów do układów czterosuwowych, ze względu na ich inną konstrukcję. Olej do silnika dwusuwowego, czyli takiego, jaki spotkamy w większości pił czy kosiarek, należy pomieszać z benzyną w odpowiednich proporcjach. Wynika to z faktu, że będzie on spalany wraz z benzyną. Oleje silnika traktorka ogrodowego to zazwyczaj oleje do silników czterosuwowych, gdyż to właśnie w nie wyposażone są zazwyczaj te urządzenia.

Jaki olej do kosiarki – dobierz olej do silnika?

To, jaki olej do silnika wybierzemy do naszej kosiarki, zależy od tego, z jakim modelem kosiarki mamy do czynienia. Przede wszystkim, należy sprawdzić czy silnik w naszej kosiarce to układ dwusuwowy, czy czterosuwowy. Informacje na ten temat znajdziemy w instrukcji obsługi urządzenia, która powinna podpowiedzieć nam także w wielu innych kwestiach, jak choćby jakie parametry powinien mieć olej.
Do niektórych układów lepiej nada się olej syntetyczny, do innych natomiast mineralny. Pamiętajmy, że nie jest to jedyne rozróżnienie olei, gdyż przykładowo dwa oleje mineralne, pomimo tego samego typu, mogą mieć zupełnie inne parametry, takie jak lepkość. Właśnie z tego powodu, dobrze jest sięgnąć do oznaczenia oleju, zanim będziemy chcieli wymienić olej do silnika kosiarki, niezależnie czy jest to olej do silników 2T, czy do czterosuwów.
Czy jako olej do silnika kosiarki może być zastosowany olej samochodowy? Teoretycznie tak, ale pamiętajmy, że skład oleju jest tworzony z myślą o urządzeniu, w jakim ma on się znaleźć. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie użycie dedykowanego produktu do silnika kosiarki.

Wymiana oleju w kosiarce

O ile olej do silnika 2T miesza się z benzyną i jest on spalany podczas pracy układu silnikowego, to oleje do silników czterosuwowych powinny być regularnie wymieniane, tak samo jak ma to miejsce w przypadku olejów do silników samochodowych. W większości wypadków, oleje do kosiarek i traktorków zaleca wymieniać się po około dobie ciągłej pracy urządzenia. Jeśli nasza kosiarka jest używana rzadziej, nie ma żadnych przeciwwskazań, by olej wymienić raz do roku, ale jest to absolutne maksimum. Olej silnikowy wraz z czasem traci swoje właściwości, przez co może narazić cały układ silnikowy na poważne uszkodzenia.
Weźmy pod uwagę fakt, że jest to tylko wskazówka, a interwał zmiany oleju może być różny, w zależności od rodzaju urządzenia. Zawsze sprawdźmy to w instrukcji, zanim przystąpimy do wymiany i upewnijmy się ile oleju do kosiarki nam potrzeba.


Olej do smarowania piły łańcuchowej

Jest to olej, który wymaga układ tnący w naszej pile, pilarce spalinowej czy elektrycznej, bez niego prowadnica i łańcuch po bardzo krótkiej pracy może ulec uszkodzeniu. Dlatego trzeba dbać o jego stan i używać oleju do tego przystosowanego, który nie jest zbyt rzadki i płynny.

Olej – ile kosztuje?

W naszym sklepie internetowym Ogrodex ceny oleju są zróżnicowane w zależności od przeznaczenia, marki i pojemności. Znajdziesz u nas: oleje skrzyni, oleje silnika kosiarki, oleje do mieszanki, oleje do łańcucha łańcucha tnącego piły. Staramy się, aby ceny były zadowalające dla naszych klientów. aby zobaczyć naszą ofertę olei kliknij TUTAJ

Olej SAE 30

Aby prawidłowo wybrać olej silnikowy do swojego urządzenia powinniśmy na wstępie zapoznać się dokładnie z zaleceniami producenta. Głównym parametrem charakteryzującym olej jest jego lepkość, czyli klasę lepkości oleju znajdziemy przy oznaczeniu SAE.

Jakie oleje do silnika znajdziesz na naszej stronie internetowej?

W naszym sklepie znajdziesz ponad 25 olei z przeznaczeniem do różnych urządzeń. Znajdziesz u nas olej do kosiarki Alko, olej do kosiarki Stiga, olej do kosiarki NAC, olej do kosiarki briggs&stratton i wielu wielu innych znanych marek. Są one przede wszystkim dobrej jakości, co potwierdzają opinie naszych klientów. Szczególnie wyjątkowa ocenę posiada olej briggs&stratton, z klasyfikacją SAE: olej SAE 30, którego w Naszym sklepie nigdy nie brakuje.
W naszej ofercie również można znaleźć zimowy półsyntetyczny olej napędowy do silników pracujących zimą.

Więcej