Części do pił i pilarek spalinowych Husqvarna, Stihl, Stiga...

Jest 357 produktów.

Podkategorie

 • Cylindry do piły spalinowych


  Piła spalinowa to niezbędne narzędzie w przypadku wielu prac budowlanych, remontowych i nieoceniona pomoc, kiedy chcemy zadbać o ogród. Aby jednak jej funkcjonowanie było odpowiednio wydajne, każdy z jej elementów powinien pracować bez zarzutu. Cylinder i tłok do piły spalinowej to jedna z jej najważniejszych części. W ofercie naszego sklepu znajdziesz najlepszej jakości części do pilarki chińskiej oraz pozostałych pił spalinowych wiodących marek.

  Piła spalinowa – niezbędne elementy silnika

  Piła spalinowa to sprzęt, który w odróżnieniu od pilarek elektrycznych daje nam o wiele większą swobodę użytkowania i tym samym charakteryzuje się o wiele większą mocą. Dzięki temu z powodzeniem możemy używać jej do ścinania mniejszych drzew, wycinania gałęzi, usuwania powalonych drzew czy nawet prac w drewutni. 

  Pomimo bardzo wysokiego zaawansowania technicznego w przypadku pilarek spalinowych i ich silników podstawowym i niezbędnym elementem pozostaje cylinder i tłok. Choć są one wytrzymałe, w przypadku każdego z nich może dojść do awarii lub zużycia, szczególnie po długiej eksploatacji. Uszkodzenie cylindra lub tłoka może być spowodowane wieloma często błahymi czynnikami, np. zatarciem lub zabrudzeniem. Tłok silnika może zostać zabrudzony przez dostający się do wnętrza silnika olej lub zanieczyszczenia z zewnątrz znajdujące się na filtrze powietrza.  

  Cylinder i tłok do piły spalinowej

  W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo cylindry i tłoki wiodących marek na rynku pił spalinowych. Szeroki asortyment umożliwia odpowiednie dopasowanie części do piły spalinowej, dzięki czemu jej praca jest w dalszym ciągu równie wydajna jak na samym początku. W naszym sklepie z powodzeniem kupisz zarówno części do pilarki chińskiej, jak i następujących wiodących marek:

  • cylinder piły NAC;
  • cylinder piły spalinowej Husqvarna;
  • cylinder do piły spalinowej Stihl.

  Dostępne w naszym sklepie zamienniki cylindrów do pił spalinowych i pilarek chińskich charakteryzuje nie tylko świetna jakość, ale równocześnie korzystna cena.

 • Tłoki do pił spalinowych


  Piła spalinowa to jeden z tych sprzętów, które można znaleźć w większości gospodarstw domowych. Ponieważ zazwyczaj jest intensywnie eksploatowany, możliwe jest wystąpienie awarii, co wiąże się z kolei z koniecznością wymiany jakiejś części. Powodem może być zatarcie tłoka – jeśli potrzebujesz naprawić swoje urządzenie, sprawdź nasze tłoki kompletne do pił spalinowych.

  Jak ocenić stan tłoka w pilarce spalinowej?

  Masz problem z rozruchem Twojej piły spalinowej, na dodatek silnik gaśnie na jałowym biegu? A może silnik pracuje nierówno i nie rozwija pełnej mocy? Powodów tego może być wiele – do najczęściej spotykanych należy tzw. zatarcie tłoka. By ocenić, czy rzeczywiście to jest bezpośrednią przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania pilarki, niekoniecznie musisz potrzebować pomocy specjalisty. Sprawdzić stan tłoka możesz samodzielnie i to bez rozkręcania całego silnika.

  Tłok najczęściej zaciera się od strony tłumika, czasem również gaźnika. Jeśli nie to jest źródłem problemów, koniecznie należy zwrócić uwagę na stan pierścieni – jeśli wyglądają na uszkodzone, najprawdopodobniej właśnie to powoduje zaburzoną pracę pilarki. Nie wynika to z nieprawidłowej eksploatacji – nawet wysokiej jakości tłok do piły spalinowej Husqvarna czy tłok do chińskiej piły może z czasem ulec naturalnemu zużyciu.

  Tłok z pierścieniami do piły – jak wybrać?

  Zepsuty tłok nie wymaga kupienia nowego sprzętu – wystarczy po prostu wymienić uszkodzoną część. By jednak rzeczywiście osiągnąć zamierzony rezultat, koniecznie należy dopasować element do swojej pilarki. Dlatego też tłok pilarki spalinowej Stihl sprawdzi się najlepiej właśnie w przypadku sprzętów tej marki.

  W naszej ofercie można znaleźć tłok pilarki spalinowej Husqvarna, tłok do piły spalinowej Stihl czy też tłok do piły spalinowej chińskiej. Każdy z proponowanych przez nas produktów podchodzi od uznanych producentów, w związku z czym możemy zagwarantować ich poprawne działanie. W razie problemów z dopasowaniem części do swojego urządzenia zachęcamy do kontaktu – chętnie pomożemy przy zakupie.

 • Filtry powietrza piły


  Odpowiednia konserwacja używanego sprzętu zapewnia, że zwiększona zostanie jego żywotność i wydajność. Niestety niektóre elementy wraz z upływem czasu wymagają naprawy lub wymiany. Filtry powietrza w pile spalinowej zapewniają odpowiednie działanie silnika, którego moc może zostać znacznie zmniejszona, jeżeli nie zadbamy o regularne czyszczenie lub wymianę bariery chroniącej przed dostającymi się do wnętrza trocinami.

  Filtr powietrza piły spalinowej – do czego służą?

  Piła spalinowa to narzędzie często niezbędne w codziennej pracy. Wysokiej jakości sprzęt jest w stanie zagwarantować najlepsze efekty wraz z zapewnieniem użytkownikowi należytego bezpieczeństwa. Wymaga on jednak stałej konserwacji i regularnego przeglądu. Pilarka spalinowa posiada w swoim wyposażeniu filtry powietrza, których zadaniem jest zatrzymywanie wszelkiego rodzaju trocin i innych odpadów, które nie powinny dostać się do środka. Gdy osiadają one na silniku – zmniejszają jego moc i wpływa to znacząco na jego wydajność.

  Jak czyścić filtr powietrza piły spalinowej?

  To, w jaki sposób należy czyścić filtr powietrza, zależne jest od tego, z czego jest on wykonany i co zaleca producent. Niektóre filtry z powodzeniem można myć z użyciem gorącej wody oraz detergentu. Częstotliwość może być zależna od tego, jaki model piły posiadamy. Natomiast filtry wykonane z filcu bądź też popularnej mikrofibry ciężko jest poddać tego rodzaju oczyszczaniu, dlatego zaleca się ich regularną wymianę. 

  Kiedy wymienić filtr powietrza piły spalinowej? 

  Jeżeli zauważymy, że aktualny filtr powietrza piły spalinowej nie spełnia już swoich wymagań – warto pomyśleć o jego wymianie. W ten sposób zapewniamy sobie bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo narzędzia najwyższej jakości oraz oryginalne części. Filtry powietrza przeznaczone do pilarek spalinowych dostępne na naszej stronie to przede wszystkim: 

  • filtr powietrza do piły spalinowej NAC,
  • filtr powietrza do piły spalinowej STIHL,
  • oraz filtr powietrza do piły spalinowej Husqvarna.

  Czyszczenie filtra powietrza w pile i kosie spalinowej 


  W piłach jak i kosa spalinowych oraz innych urządzeniach 2-suwowych również znajduje się filtr powietrza, o który należy dbać i regularnie sprawdzać jego stan zabrudzenia. Kiedy sprawdzamy stan filtra powietrza? Po dłuższej przerwie w pracy urządzenia (kilka miesięcy) gdzie kurz i pył z otoczenia zaległy na naszym sprzęcie, sprawdzamy od czasu do czasu po intensywnej i długiej pracy urządzenia w warunkach gdzie pył, kurz (piła do betonu) lub wióry z drewna (piła spalinowa) cały czas oblepiają nasze urządzenie.

  Czy filtr powietrza można wyczyścić? - Tak, można tanim sposobem spróbować zregenerować nasz filtr powietrza piły lub podkaszarki spalinowej, ale jest to opcja alternatywna, w sytuacji gdy nie możemy dostać nowego filtra (wycofany ze sprzedaży, niedostępny w sklepie) lub jest drogi w zakupie. Na szczęście w naszej ofercie znajdziemy tańsze zamienniki filtrów powietrza do wielu marek popularnych kos i pił spalinowych. W jaki sposób można filtr wyczyścić. W pierwszej kolejności należy filtr odmuchać z pyłu i kurzu, który na nim zalega. Kolejnym etapem jest czyszczenie pędzelkiem namoczonym w benzynie ekstrakcyjnej 


  Po wyczyszczeniu filtra odstawiamy go do wyschnięcia na parę godzin. Przed założeniem go do piły spalinowej można go jeszcze raz przedmuchać sprężarką.

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to opcja opcjonalna, efekt takiego czyszczenia nie zawsze jest zadawalający i efektywny, dlatego zalecamy po prostu wymianę filtra powietrza na nowy.

 • Gaźniki pił spalinowych

  Aby nasza piła spalinowa pracowała w sposób prawidłowy, wpływ na to ma kilka czynników. Jednym z nich jest odpowiednio wyregulowany gaźnik. Regulacja gaźnika piły spalinowej nie jest skomplikowana, warto jednak wiedzieć, w jaki sposób wykonać ją w sposób prawidłowy. Zapoznaj się z ofertą gaźników wiodących marek dostępnych w naszym sklepie internetowym.

  Gaźnik piły spalinowej

  Gaźnik to element, który odpowiada za prawidłowe i bezproblemowe uruchamianie piły spalinowej, a także zapewnienie jej odpowiedniej wydajności podczas pracy. Jego zadaniem jest przygotowanie właściwej mieszanki paliwowo-powietrznej, która dostarczana jest do komory spalania. W niej dochodzi do całkowitej przemiany paliwa w gaz.

  Na części składowe gaźnika składają się korpus, gardziel gaźnika, a także dysze, pompa paliwowa czy elementy, które regulują dostarczoną ilość paliwa.

  Gaźnik piły spalinowej – regulacja

  Nieprawidłowe działanie gaźnika może w znacznym stopniu wpłynąć na wydajność Twojej piły spalinowej. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne. Często problemem jest zabrudzony gaźnik, do czego dochodzi przez nieczyste paliwo. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczenia osadzają się na ssawce w zbiorniku paliwa, a następnie docierają do sitka gaźnika i tam osiadają. Zwykle objawem zabrudzonego gaźnika jest znaczny spadek obrotów w trakcie pracy.

  Jeśli zauważymy, że nawet przy zastosowaniu wysokich obrotów nasza pilarka spalinowa nie działa w pełni prawidłowo lub uruchamianie silnika stało się uciążliwe, być może konieczna jest regulacja gaźnika piły spalinowej. Warto jednak pamiętać o tym, aby odbywała się tylko wtedy, gdy zauważymy niepokojące nas objawy.

  Naprawa gaźnika piły spalinowej

  Gdy regulacja gaźnika piły, kosy spalinowej nie zdaje egzaminu, leży gaźnik zdemontować z urządzenia. Po zdemontowaniu gaźnika należy go rozkręcić, po zdjęciu górnej i dolnej pokrywki w pierwszej kolejności rzucą nam się w oczy membrany. Jest to pierwszy element jaki należy poddać ekspertyzie, gdyż są one najczęściej powodem złej pracy gaźnika i piły spalinowej. Jeśli membrana główna, pompująca jest stwardniała, sztywna to wymaga wymiany na nową. Sama wymiana membran nie zawsze pomaga, często zdarza się że gaźnik jest na tyle zabrudzony, że wymaga on kąpieli w tak zwanej myjce ultradźwiękowej, która czyści gaźnik z wszelkiego brudu pod wpływem uderzeń fal ultradźwiękowych. Po kilku minutowym zabiegu, wyciągamy oczyszczony gaźnik i możemy przystąpić do jego złożenia. Złożony i gotowy gaźnik montujemy z powrotem do naszej piły spalinowej.

  W przypadku gaźnika do piły spalinowej Stihl warto pamiętać o tym, że pilarka może mieć zamontowany jeden z dwóch typów gaźników. W zależności od jego rodzaju śrubę regulacyjną przekręcamy zgodnie lub odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Jeśli nie wiesz, jak wyregulować gaźnik w pile spalinowej Husqvarna, zawsze poproś o pomoc eksperta.

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz produkty wiodących marek:

  • gaźnik do piły spalinowej Stihl;
  • gaźniki do piły spalinowej Husqvarna.
 • Membrany pilarki spalinowej


  Piła spalinowa jest pomocna w przypadku wielu prac ogrodowych. Zbyt rozrośnięte gałęzie lub powalone drzewo, które należy usunąć? Pilarka spalinowa poradzi sobie z tą czynnością bez problemu. Dzięki silnikowi, w który wyposażone są pilarki spalinowe, nie musisz martwić się tym, że nagle zabraknie zasilania. Aby silnik piły spalinowej pracował bez zarzutu i sprawiał, że praca urządzenia zawsze będzie efektywna i wydajna, każdy z jego elementów powinien pracować bez zarzutu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz funkcjonalne membrany do gaźników pił wiodących marek.

  Membrana do gaźnika piły spalinowej

  Na czym polega działanie membrany w gaźniku pił spalinowych? Zawór membranowy stosowany w nowoczesnych silnikach pozwala na ruch mieszanki paliwowo-powietrznej tylko w kierunku komory spalania. Membrana gaźnika umożliwia napełnianie cylindra zawsze świeżą mieszanką, co dodatkowo podnosi moc silnika pilarki.

  Zawór membranowy gaźnika zbudowany jest z obudowy, do której przytwierdzone są płytki membranowe. Dzięki wytwarzanemu podciśnieniu płytki unoszą się i przepuszczają świeżą mieszankę. Następnie, podczas wydechu, dzięki swojej sprężystości i wytworzonemu nadciśnieniu, płytki domykają się, przez co mieszanka nie cofa się do gaźnika, a więcej trafia do komory spalania.

  Uszkodzona membrana gaźnika – objawy

  Objawy zużytej lub uszkodzonej membrany gaźnika to zwykle gorsza wydajność pracy pilarki oraz problemy z uruchomieniem silnika. Aby odpowiednio wcześnie wykryć lub zapobiec wystąpieniu usterki, warto regularnie sprawdzać stan gaźnika. Płytki membrany powinny zawsze przylegać do obudowy. Jeśli zauważysz, że płytki membrany są pęknięte lub ukruszone – nie zwlekaj z wymianą membrany. Zawsze warto mieć w zanadrzu zestaw naprawczy gaźnika piły spalinowej, w razie gdyby okazał się konieczny.

  W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz produkty następujących marek:

  • membrana gaźnika Stihl;
  • membrana gaźnika Husqvarna;
  • zestaw naprawczy gaźnika walbro;
  • zestaw naprawczy gaźnika Stihl;
  • zestaw naprawczy gaźnika Husqvarna.

  Kupując u nas po produkty i części zamienne do swojej pilarki spalinowej, możesz mieć pewność, że jej praca będzie zawsze tak samo efektywna, jak w dniu zakupu.

 • Uszczelniacze wału pilarki

  Piła spalinowa to najpopularniejsze i najwygodniejsze narzędzie pracy zarówno w ogrodzie, lesie czy na budowie. Jednak aby jej praca była zawsze wydajna i we właściwy sposób spełniała swoją rolę, wszystkie jej elementy powinny pracować bez zarzutu. Czasami nawet zużycie lub usterka niewielkiego elementu jak uszczelniacz wału pilarki może mieć bardzo negatywny wpływ na jej działanie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz uszczelniacze wału wiodących marek.

  Uszczelniacze wału – piła spalinowa

  Pilarka spalinowa przydaje się wielokrotnie w trakcie każdego sezonu. Ze względu na to, że pilarki są zasilane silnikiem spalinowym, ich cechą charakterystyczną jest bardzo duża mobilność i wygoda użytkowania. Dzięki temu, że w ich przypadku podłączanie do prądu nie jest konieczne, możesz zabrać je ze sobą dokładnie tam, gdzie w danej chwili są Ci potrzebne – w ogrodzie, na działce czy lesie.

  Zadaniem uszczelniaczy wału piły spalinowej jest przede wszystkim zapobieganie przedostawaniu się zanieczyszczeń oraz wyciekom oleju, który smaruje wał korbowy. Zawsze warto mieć je pod ręką na wypadek awarii, która może zdarzyć się w najmniej spodziewanym momencie. Wymiana uszczelniaczy w pile spalinowej nie jest skomplikowana, jednak w razie wątpliwości o pomoc zawsze możesz poprosić eksperta. W ofercie naszego sklepu znajdziesz między innymi uszczelniacze wału korbowego do pił spalinowych Stihl oraz Husqvarna dostępne w wielu różnych średnicach, dzięki czemu będziesz mógł idealnie dopasować je do swojego modelu pilarki.

  Objawy uszkodzonych uszczelniaczy w pile spalinowej

  Jak sprawdzić uszczelniacze w pile? Zauważyłeś, że Twoja pilarka zaczyna gasnąć podczas cięcia lub po wcześniejszym rozgrzaniu? A może widoczny jest utrudniony rozruch silnika? Może to oznaczać, że uszczelnienie wału jest nieprawidłowe. W takiej sytuacji wymiana uszczelniaczy wału w pilarce jest niezbędna. Rozszczelnienie wału pilarki spalinowej może w znacznym stopniu wpłynąć na jej pracę i w przyszłości spowodować o wiele poważniejsze uszkodzenia. Możesz mieć pewność, że dzięki produktom dostępnym w naszym sklepie internetowym wymiana uszczelniaczy wału Stihl będzie o wiele łatwiejsza do przeprowadzenia. Oprócz tego zyskasz gwarancję najwyższej jakości. 

 • Uszczelki piły spalinowej


  Uszczelki to element wyposażenia, który w przypadku każdego urządzenia, w tym pił spalinowych, bywa wymieniany najczęściej. Nie zawsze taki stan rzeczy musi być spowodowany awarią, choć i te mają często miejsce. Czasami wymiana uszczelki staje się konieczna ze względu na to, że została ona zużyta. W ofercie naszego sklepu znajdziesz uszczelki najwyższej jakości, tylko od najlepszych producentów. W piłach spalinowych wyróżniamy następujące uszczelki:

  Uszczelka głowicy, uszczelka karteru, uszczelka wydechowa (często nazywana tłumika), uszczelka ssąca

  Zestaw uszczelek do piły spalinowej

  W ofercie naszego sklepu możesz znaleźć produkty następujących, wiodących na rynku marek, m.in:

  • zestaw uszczelek do pilarki Stihl;
  • zestaw uszczelek do piły Husqvarna.

  Korzystanie z takiego zestawu jest o wiele prostsze i wygodniejsze, gdyż wszystkie niezbędne uszczelki w swojej pilarce będziesz mógł wymienić za jednym zamachem i będziesz mieć je zawsze pod ręką. 

  Uszkodzenia pilarki – przyczyny

  Nieprawidłowa praca pilarki często spowodowana jest uszkodzeniem jednostki napędowej, zużyciem niektórych części lub zanieczyszczeniem wybranych elementów. Do objawów, które powinny wzbudzić nasz niepokój, należy utrudniony rozruch silnika oraz gaśnięcie silnika pilarki na tzw. biegu jałowym, czyli jego najniższej prędkości obrotowej.

  Aby poznać przyczynę jej wadliwej pracy, należy koniecznie sprawdzić stan poszczególnych części, a więc filtr powietrza, układ zapłonowy czy też stan gaźnika. Bardzo często przyczyna awarii pilarki bywa bardzo prozaiczna i może stać za nią uszkodzona uszczelka znajdująca się przy gaźniku. Pamiętajmy, aby w takiej sytuacji nie bagatelizować usterki i jak najszybciej zastąpić wadliwą uszczelkę nowym egzemplarzem. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kompletne zestawy, jak i pojedyncze uszczelki pilarki spalinowej Stihl/Husqvarna w korzystnych cenach. 

  Wybór odpowiedniej uszczelki do piły spalinowej jest bardzo ważny, ponieważ od tego elementu w dużej mierze zależy efektywność jej pracy. Możesz mieć pewność, że u nas wybór uszczelek wiodących marek jest największy. W razie jakichkolwiek pytań związanych z wyborem właściwej uszczelki możesz liczyć na naszą pomoc.   

 • Łączniki gumowe
 • Układ paliwowy piły


  Przeznaczeniem piły spalinowej jest piłowanie i cięcie drewna. Wykonując prace ogrodowe lub budowlane, pamiętajmy, że nie nadaje się ona do innego zastosowania, jak chociażby cięcie tworzyw sztucznych czy przecinanie murów. Niewłaściwa eksploatacja pilarki, niezgodna z zaleceniami jej producenta, może sprawić, że urządzenie zostanie poważnie uszkodzone. Jednym z niezwykle istotnych elementów jest układ paliwowy piły spalinowej. W naszym sklepie internetowym znajdziesz największy wybór części i elementów paliwowych do swojej piły spalinowej.

  Układ paliwowy piły spalinowej – wymiana części

  Aby piła spalinowa pracowała w najbardziej efektywny sposób, wszelkie elementy układu paliwowego powinny być w jak najlepszym stanie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz następujące części wiodących marek:

  • przewód paliwowy do piły spalinowej Partner;
  • przewód paliwowy do piły spalinowej Husqvarna;
  • przewód paliwowy do piły spalinowej Stihl;
  • filtr paliwa do piły spalinowej Husqvarna;
  • filtr paliwa do piły spalinowej Stihl.

  Wężyk paliwa do piły spalinowej stanowi bardzo ważny element układu paliwowego. Wymiana wężyka paliwa w pile jest niezbędna w momencie, gdy zostanie on uszkodzony, np. przedziurawiony, lub pilarka nie była eksploatowana przez dłuższy czas. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób prawidłowo wymienić przewody paliwa, poproś o pomoc profesjonalistę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja piła spalinowa będzie pracować w prawidłowy sposób.

  Filtry paliwa do piły spalinowej

  Zarówno filtr powietrza, jak i filtr paliwa są jednymi z najczęściej wymienianych elementów pilarki i chronią ją przed szybszym zużyciem czy uszkodzeniem. Niestety zużyty filtr paliwa odpowiada za ponad połowę uszkodzeń całego układu zasilania. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie przedostawania się zabrudzeń, które w następstwie gromadzą się w silniku.

  Zazwyczaj zapchanie filtra paliwa może być spowodowane zarówno niewłaściwym użytkowaniem piły spalinowej, jak i korzystaniem z olejów czy paliw bardzo słabej jakości. Wybierając części układu spalinowego w naszym sklepie internetowym, możesz liczyć na produkty od najlepszych producentów.

 • Amortyzatory piły

  P

 • Cięgna
 • Prowadnice pilarek spalinowych


  Piła spalinowa to urządzenie, które od obsługującego wymaga poświęcenia jej odpowiedniej uwagi. Aby prawidłowo służyła nam w trakcie wykonywania prac ogrodowych, budowlanych czy też przygotowania drewna na opał, każdy z jej elementów powinien pracować bez zarzutu. Pamiętajmy, że nawet zużycie czy najmniejsza usterka danej części może sprawić, że pilarka nie będzie pracować prawidłowo. Jednym z kluczowych elementów pilarki jest prowadnica, która utrzymuje łańcuch. W ofercie naszego sklepu znajdziesz największy wybór prowadnic.

  Zużycie prowadnic w pilarkach spalinowych 

  Długa prowadnica do piły spalinowej czy prowadnica do piły spalinowej do cięcia desek to, podobnie jak łańcuch, najszybciej zużywający się element pilarki. Jest to szczególnie częste w sytuacji, w której właściciel sprzętu nie dba w prawidłowy sposób o jej konserwację, w tym prawidłowe nasmarowanie łańcucha. 

  Aby prowadnica jak najdłużej pozostała w jak najlepszym stanie, należy przede wszystkim utrzymywać właściwe napięcie łańcucha, regularnie smarować prowadnicę, kontrolować zarówno jej krawędzie boczne, jak i głębokość rowka. Ponadto jeśli zauważysz, że gwiazdka noska prowadnicy jest uszkodzona, powinieneś wymienić prowadnicę na nową.

  Jeśli przez dłuższy czas nie korzystałeś ze swojej piły spalinowej lub nie wiesz, w jakim znajduje się stanie, warto sprawdzić stan rowka prowadnicy i dokonać jego wyczyszczenia. Do tej czynności najlepiej sprawdzi się płaski śrubokręt.

  Uniwersalna prowadnica do pilarki

  W naszym sklepie internetowym posiadamy największy wybór prowadnic do pilarek spalinowych wiodących marek. U nas znajdziesz między innymi:

  • prowadnicę do pilarki Husqvarna;
  • prowadnicę do pilarki Makita;
  • prowadnicę do pilarki Oregon
  • prowadnicę do piły Stihl.

  Oprócz tego w ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy najdłuższe prowadnice do piły spalinowej. Przykładem jest chociażby prowadnica do piły 120 cm. Możesz mieć pewność, że kupując u nas części do pilarek, wybierasz produkty o najlepszej jakości,pochodzące tylko od wiodących producentów.

  Prowadnice do pilarki OREGON

  Jedną z popularniejszych marek produkujących prowadnice jest firma OREGON. Można wyróżnić kilka typów:

  • PowerCut - chromowo-molibderiowy korpus pomaga zredukować zużycie i zwiększyć trwałość. Prowadnica wyposażona jest w wymienną końcówkę, zapewniając większą trwałość i wytrzymałość. Idealna dla drwali i profesjonalnych użytkowników, wymagających wytrzymałej prowadnicy do intensywnych prac.
  • DuraCut - końcówka prowadnicy ze ze stellitu oraz chromowo-molibdenowy korpus zapewnia wysoką odporność na zużycie. Idealna dla użytkowników pracujących w trudnych warunkach.
  • SpeedCut, ControlCut, VersaCut - SpeedCut tnie szybciej w porównaniu do standardowych systemów tnących. ControlCut posiada końcówkę o małym promieniu, zapewniając mniejsze odbicie i płynne cięcie. VersaCut posiada końcówkę o dużym promieniu, posiadając szeroki zakres zastosowań.
  • SpeedCut Nano - unikalna prowadnica posiadająca większą prędkość, bardziej płynne cięcie, dłuższy czas działania i niezrównaną wydajność. Zaprojektowana dla arborystów.
  • AdvanceCut HD - laminowane prowadnice Heavy Dut do bardziej intensywnych prac, przy wykorzystaniu małych i średnich pilarek łańcuchowych. Idealne dla użytkowników profesjonalnych, jak i półprofesjonalnych.
  • AdvanceCut - prowadnica z nitową końcówką, lekka i łatwa w manewrowaniu. Dla amatorów rolników i osób tnących drewno opałowe.
  • Single Rivet - końcówka o mniejszym promieniu, z pojedynczym nitem, pomaga ograniczyć odbicie. Dla amatorów korzystających z pilarki tylko okazjonalnie.

  Naprawa prowadnicy piły

  Przeważnie problemy związane z prowadnicą wynikają z braku smarowania łańcucha, złym napięciem łańcucha lub sposobem pracy użytkownika. Dolna część czyli spód prowadnicy jest narażony na największe zużycie, przez to, że wykonuje się nim większość cięć.

  Proste kroki dla przedłużenia życia każdej prowadnicy

  • Obracać prowadnicę przy każdej wymianie łańcucha, aby ta zużywała się po równo z obu stron.
  • Sprawdzać i czyść rowek ogniw prowadzących łańcucha oraz otwór którędy doprowadzany jest olej.
  • Jeśli tworzą się "zadziory" na szynach prowadnicy, należy jest spiłować.

  Użytkowanie nowej prowadnicy przed jej pierwszym użyciem należy bezwzględnie nasmarować zębatkę w celu zachowania gwarancji. Do tego najlepiej użyć Smarowniczka prowadnicy

  Prowadnica do piły spalinowej krzywo tnie

  Jeśli prowadnica do piły spalinowej źle tnie, to może to być spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak:

  1. Zużyty łańcuch: jeśli łańcuch jest zużyty, może powodować niejednolite cięcie lub brak precyzji.

  2. Brak odpowiedniego napięcia: nieodpowiednie napięcie łańcucha może powodować jego odchylenie od prowadnicy i źle wykończone cięcie.

  3. Nieodpowiednie smarowanie: jeśli łańcuch jest nieodpowiednio smarowany, może powodować jego szybsze zużycie i źle wykończone cięcie.

  4. Uszkodzona prowadnica: jeśli prowadnica jest uszkodzona, może powodować nieprawidłowe prowadzenie łańcucha i źle wykończone cięcie.

  Aby uniknąć tych problemów, ważne jest, aby regularnie kontrolować i konserwować łańcuch, prowadnicę i inne elementy pilarki, a także używać odpowiedniego oleju do smarowania i napięcia łańcucha.

  Jak zmierzyć długość prowadnicy piły spalinowej?

  Długość prowadnicy mierzy się na pilarce spalinowej jest to odległość od noska prowadnicy do korpusu pilarki.

  Jak sprawdzić rozmiar łańcucha do piły

  Długość łańcucha – to Ilość ogniw prowadzących. Można ją łatwo ustalić, licząc ogniwa łańcucha poruszające się w rowku prowadnicy. Ich ilość zależy od długości używanej prowadnicy i za wyjątkiem łańcuchów o nieparzystej liczbie ogniw prowadzących jest ich dwa razy więcej niż zębów tnących łańcucha.

  Aby sprawdzić rozmiar łańcucha do piły, należy postępować w następujący sposób:

  1. Zdejmij łańcuch z pilarki i połóż go na płaskiej powierzchni i policzyć liczbę ogniw.

  2. Zmierz długość jednego ogniwa łańcucha, licząc od końca do końca. To jest długość "skok", czyli odstęp pomiędzy łącznikami w jednym ogniwie.

  3. Zmierz grubość jednego łącznika ogniwa prowadzącego, który łączy dwie główki łańcucha. To jest grubość "rowka prowadzenia".

 • Łańcuch tnący

  Łańcuch tnący do pilarki

  Dobranie odpowiedniego łańcucha tnącego do pilarki jest niezbędne do prawidłowego działania urządzenia, bez względu na fakt czy tniemy profesjonalnie czy amatorsko. Niewłaściwe dostosowanie łańcucha tnącego może uszkodzić pilarkę, a nawet zagrozić bezpieczeństwu zdrowia i życia podczas użytkowania.
  W naszym sklepie można również znaleźć łańcuch tnący do pilarki elektrycznej.

  Łańcuch do piły spalinowej, która obraca się wokół prowadnicy i jest używana do cięcia drewna. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni łańcuch do swojej pilarki, biorąc pod uwagę jej moc i rozmiar. Łańcuch powinien być regularnie konserwowany i naostrzony, aby zapewnić bezpieczne i wydajne działanie.

  Jak dobrze dobrać łańcuch tnący do pilarki elektrycznej i nie tylko?

  Prowadnica, na którą zakładamy łańcuch, najczęściej ma wytłoczone symbole, które podpowiadają nam jakie parametry powinien spełnić odpowiedni dla niej łańcuch.
  Trzy najważniejsze parametry, jakie musimy znać przy zamawianiu nowego łańcucha tnącego to:

  • podziałka łańcucha-czyli odległość mierzona pomiędzy osiami pierwszego i trzeciego nitu w dowolnie wybranym miejscu łańcucha podzielona przez dwa. Najczęściej spotykane są łańcuchy o podziałkach: łańcuch tnący 1/4'‚ łańcuch tnący.325' (ok. 16,5mm), łańcuch tnący 3/8' (ok. 19mm)‚ łańcuch tnący .404'
  • grubość ogniwa-mierzona z dokładnością do 0,10mm. Najczęstszy podział to: 1,1mm; 1,3mm; 1,5mm; 1,6mm (charakterystyczny dla marki Stihl)
  • ilość zębów prowadzących

  Producenci różnych marek oznaczają swoje łańcuchy określonymi symbolami, dzięki którym łatwiej nam dobrać łańcuch na miarę aktualnych potrzeb.

  Łańcuch tnący OREGON opinie specjalistów

  Wyróżnimy kilka rodzajów łańcuchów marki Oregon:

  • SpeedCut Nano 80TXL - łańcuch tnący posiada ogniwa typu Micro Chisel o opatentowanym kształcie, zaprojektowanym w celu zwiększenia szybkości cięcia i maksymalnego wykorzystania mniejszych pilarek. Idealny dla arborystów i osób przycinających drewno.
  • ControlCut 25AP – mały i lekki łańcuch tnący posiada ogniwa typu Micro Chisel. Jest łatwy w użyciu i konserwacji. Idealny do przycinania drzew.
  • VersaCut 91VXL – wytrzymały łańcuch z ogniwami tnącymi typu pół-dłuto. Niski poziom wibracji, agresywne cięcie i długotrwała ostrość. Idealne dla arborystów i sadowników wykorzystujących lekkie piły łańcuchowe
  • AdvanceCut 91PX - łańcuch tnący posiada ogniwa typu Chamfer Chisel. Niski poziom wibracji i niewielkie odbicie. Idealny dla amatorów i użytkowników okazjonalnych.
  • AdvanceCut 90PX - łańcuch tnący posiada ogniwa typu Chamfer Chisel. Do niewielkich pił o małej mocy. Niski poziom wibracji, nieiwlekie odbicie i łatwa konserwacja. Idealny dla osób pielęgnujących tereny zielone i amatorów
  • PowerSharp 91PS – łańcuch do systemu PowerSharp. Łańcuch pozostaje ostry dłużej niż łańcuch 92PX.
  • 1 1H - łańcuch z ogniwami tnącymi typu pół-dłuto do zastosowania z Harvesterami. Wysoka wydajność, mniejsza waga, obciążenie dynamiczne.
  • 19HX – łańcuch tnący posiada ogniwa typu Chamfer Chisel zoptymalizowany pod nowoczesne głowice o dużej mocy. Pozwala uzyskać szybsze cięcie. Najtwarlszy w swojej klasie, z ulepszonym usuwaniem wiórów i bardziej regularnymi nacięciami dla wszystkich typów drewna.
  • 18HX - łańcuch tnący posiada ogniwa typu Micro Chisel. Znakomita wydajność, odporność na zużycie i łatwość ostrzenia
  • PowerCut 58L, 59L - łańcuch tnący posiada ogniwa typu pełne dłuto. Idealny do intensywnych prac, przy dużych kawałkach drewna. Najwyższa wydajność, mniejsze odbicie. Idealny dla profesjonalistów wykorzystujących duże piły.
  • VersaCut 26X, 27X – wytrzymały łańcuch tnący posiada ogniwa typu Micro Chisel. Idealny do intensywnych prac. Zwiększona trwałość i łatwiejsza konserwacja. Idealny dla profesjonalistów wykorzystujących duże piły.
  • VersaCut 72DPX, 73DPX, 75DPX - łańcuch z ogniwami tnącymi typu pół-dłuto. Niski poziom wibracji, łatwa konserwacja, większa tolerancja na błędy w ostrzeniu. Idealny dla użytkowników profesjonalnych i okazjonalnych.
  • PowerCut 72EXL, 73EXL, 75EXL - łańcuch tnący posiada ogniwa typu pełne dłuto. Unikalna konstrukcja ogniw tnących zapewnia sprawniejsze cięcie: mniejszy wysiłek, szybsze tempo, moc. Idealny dla użytkowników profesjonalnych.
  • PowerCut 72LPX, 73LPX, 75LPX - łańcuch tnący posiada ogniwa typu pełne dłuto. Najwyższa wydajność, niski poziom wibracji. Idealny dla użytkowników profesjonalnych.
  • Power Cut 20LGX, 21LGX, 22LGX - łańcuch tnący posiada ogniwa typu pełne dłuto. Najwyższa wydajność i większa produktywność. Idealny dla użytkowników profesjonalnych.
  • PowerCut 20LPX, 21LPX, 22LPH - łańcuch tnący posiada ogniwa typu pełne dłuto. Najwyższa wydajność i niski poziom wibracji. Idealny dla użytkowników profesjonalnych.
  • ControlCut 20BPX, 21BPX, 22BPX - łańcuch tnący posiada ogniwa typu Micro Chisel. Niski poziom wibracji, konstrukcja gwarantująca niewielkie odbicie. Łatwy w użyciu i konserwacji. Idealny dla użytkowników profesjonalnych i okazjonalnych.
  • SpeedCut 95TXL - łańcuch tnący posiada ogniwa typu Micro Chisel, cięcie o wąskim rzazie. Szybsze i łatwiejsze cięcie. Dłużej pozostaje ostry. Idealny dla arborystów i amatorów.

  Łańcuchy tnące w naszym sklepie

  Nasz sklep internetowy Ogrodex posiada wiele łańcuchów tnących z możliwością skucia ogniw w odpowiedniej ilości. Znajdą się również produkty sprzedawane w opakowaniach na sztuki, jak i łańcuch tnący w rolce.
  Najpopularniejszy zdecydowanie jest łańcuch tnący Oregon, którego posiadamy niemalże każdy rodzaj. Z tej marki można u nas wypatrzyć łańcuch tnący do cięcia wzdłużnego, łańcuch tnący do pilarki elektrycznej, łańcuch tnący oregon 325 i łańcuch tnący 3/8, który jest jednym z popularniejszych.
  Nasz sklep stale powiększa swój asortyment o lepsze jakościowo produkty, które sprawiają, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Niestety łańcuch tnący baribal, czy łańcuch tnący widiowy nie zagościł jeszcze na naszych półkach, ale działamy, aby nasi klienci mieli przede wszystkim różnorodny wybór. Łańcuch tnący Stihl i łańcuch tnący husqvarna w naszym sklepie znaleźć można pod łańcuchami tnącymi Oregon, ponieważ pasują one do wymienionych marek. Po więcej przedmiotów kliknij TUTAJ

 • Pilniki i Uchwyty

  P

 • Pompki olejowe

  P

 • Sprzęgła pilarki spalinowej


  Pilarki spalinowe to niezbędne narzędzie każdego miłośnika prac ogrodowych. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się nimi amatorsko, czy zawodowo, sprawnie działająca pilarka to podstawa. Posiadając piłę spalinową, zawsze powinniśmy dbać o jej ogólny stan oraz poszczególne części składowe. Każdy, nawet najmniejszy element ma duże znaczenie, a jego zużycie lub awaria mogą zaważyć na wydajności oraz poprawnej pracy naszego sprzętu. Jednym z nich jest sprzęgło piły spalinowej.

  Sprzęgło piły spalinowej

  Sprzęgło odśrodkowe to rodzaj sprzęgła rozruchowego. Stosuje się je wtedy, kiedy po włączeniu silnika czas rozruchu nadmiernie się przedłuża. Sprzęgło piły spalinowej jest zasilane siłą odśrodkową. Oprócz swojej podstawowej roli, jaką jest łączenie wałów, sprzęgła mają inne zastosowanie. Przede wszystkim zmniejszają przeciążenie silnika nadmiernym rozruchem. Zabezpieczają przed nadmiernym rozgrzaniem izolacji i np. okresowym przeciążeniem sieci elektrycznej.

  Utrzymywanie sprzęgła piły spalinowej w dobrym stanie jest bardzo ważne, stąd istotne są okresowe przeglądy, dzięki którym możemy ocenić, w jakim stanie znajdują się jej elementy. Może bowiem się okazać, że konieczna będzie wymiana jednego z nich. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zdemontować sprzęgło w pile Stihl lub jak zdemontować sprzęgło piły spalinowej innej marki, wiedz, że proces ten nie jest skomplikowany i czynność tę może wykonać każda osoba, niezależnie od jej umiejętności technicznych.

  Jak wybrać sprzęgło piły spalinowej?

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz sprzęgła do pił spalinowych następujących marek:

  • sprzęgło do piły spalinowej Husqvarna;
  • sprzęgło do piły spalinowej chińskiej;
  • sprzęgło do piły spalinowej Stihl;
  • sprzęgło do piły spalinowej NAC.

  Pamiętaj, aby podczas wybierania poszczególnych części zamiennych i elementów do swojej piły spalinowej zawsze kierować się ich jakością. Możesz mieć pewność, że wybierając produkty dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego, sięgasz po to, co najlepsze dla sprawnego działania Twojego urządzenia. 

 • Osłony sprzęgła

  P

 • Bębny sprzęgła piły spalinowej


  Każda, nawet najlepszej jakości piła spalinowa po pewnym czasie ulega konsekwencjom eksploatacji lub usterkom. W takiej sytuacji konieczna staje się wymiana zużytych lub zepsutych części na nowe. Okazuje się, że w przypadku pilarek najczęściej wymienianym elementem są bębny sprzęgła. W ofercie naszego sklepu znajdziesz bębny sprzęgła do pilarek tylko najlepszych marek.

  Wymiana kosza sprzęgła

  Wymiana kosza sprzęgła NAC jest stosunkowo nieskomplikowana i z powodzeniem można dokonać jej samodzielnie, niezależnie od stopnia zaawansowania technicznego, przy użyciu narzędzi, które z pewnością znajdą się w warsztacie każdego majsterkowicza. Do wymiany kosza sprzęgła wystarczy odpowiedni klucz do świecy lub klucz nasadkowy. Przed przystąpieniem do pracy warto zapoznać się z instrukcją obsługi swojej piły spalinowej. Pamiętajmy jednak, że w razie jakichkolwiek wątpliwości wykonanie tej czynności zdecydowanie lepiej powierzyć serwisantowi. Nieumiejętna wymiana kosza sprzęgła może okazać się niebezpieczna dla nas samych, jak i negatywnie wpłynąć na wydajność użytkowanego sprzętu.

  Bębny sprzęgła pilarki spalinowej

  W naszym sklepie internetowym oferujemy bardzo szeroki wybór bębnów sprzęgła. Każdy z nich charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania. W ofercie znajdziesz produkty najlepszych marek, m.in.:

  • bęben sprzęgła Husqvarna;
  • bęben sprzęgła Stihl;
  • bęben sprzęgła do pilarek chińskich.

  Każda z części zamiennych do piły spalinowej, które są dostępne w naszym sklepie, została opatrzona dokładnym opisem, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ją do swojego sprzętu. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami.

  Oprócz bębnów sprzęgła w ofercie naszego sklepu znajdują się także łożyska. Ich uszkodzenie jest bardzo niebezpieczne dla pracy piły spalinowej. Uszkodzone łożysko bębna sprzęgła powoduje, że łańcuch piły porusza się nawet w sytuacji, gdy pilarka pracuje na wolnych obrotach. Dlatego też regularna konserwacja oraz kontrola bębna sprzęgła jest niezbędna, aby praca piły spalinowej była wydajna.

 • Nakrętki i śruby
 • Tłumiki
 • Układ elektryczny

  P

 • Osprzęt rozrusznika

  P

 • Wały korbowe pił

  Wał korbowy do piły łańcuchowej najczęściej wykonuje się ze stali węglowej o zawartości węgla 0,35 - 0,45%, są one odkuwane, zdarzają się także odlewane. Korbowody wykonuje się ze stali do ulepszania cieplnego, zwykle poprzez kucie matrycowe są następnie obrabiane mechanicznie (obróbka skrawaniem) i cieplnie. W pilarkach spalinowych samego korbowodu się nie da wymienić, trzeba kupić cały wał korbowy.

  Wał korbowy do piły spalinowej Stihl jak wymienić

  Uszkodzony wał korbowy pilarki Stihl MS230 to nie zawsze powód do oddania pilarki do serwisu można zrobić to samodzielnie krok po kroku w domu. Po rozkręceniu pilarki spalinowej należy ją umyć i oceniamy stan innych części, sprawdzamy stan łożyska korbowodu i uszczelniaczy wału warto zadbać o ich wymianę. W naszej ofercie posiadamy nie tylko wał korbowy do piły Stihl ale i wiele innych np Husqvarna. jeśli zdecydujesz się już na wymianę to najprościej wpisz swój model w wyszukiwarkę sklepu internetowego Ogrodex np."Husqvarna 137" a dostępne uszkodzone części dodaj do koszyka i zrealizuj zamówienie jedną wysyłką.

 • Korowarki do drewna

  Korowarka do pilarek spalinowych zapewnia sprawne usuwanie gałęzi i korzeni oraz usuwania kory z pni ściętych drzew, możliwość wykorzystywania w walce prewencyjnej przeciwko kornikom. Noże do korowarek mają metalowy ogranicznik, znajdujący się za ostrzami i jest tak skonstruowany, aby zapewnić tę samą odległość od ostrzy na całej długości pnia, dzięki czemu skutecznie radzi sobie z wystającymi sękami. Głowica korowarki jest ruchoma i zapewnia wygodną pracę na pochyłościach.

  Korowarka do piły spalinowej jak zmontować ?

  Producent korowarek do drewna zapewnia, że urządzenie może być zamocowane na różnych modelach pilarek firm Stihl, Husqvarna, Makita, Dolmar powyżej 2 KM.
  Bęben sprzęgła oraz prowadnica muszą zostać zdemontowane przed założeniem korowarki.
  Bęben sprzęgła musi zostać zastąpiony kołem pasowym na pasek klinowy do napędu głowicy korowarki drewna.
  Prowadnice natomiast zastępujemy ramieniem nośnym, do naciągania paska może być użyty napinacz łańcucha. W przypadku niektórych modeli pilarek może okazać się, że niezbędne są drobne modyfikacje.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 357 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 357 elementów
Części zamienne do pił spalinowych


Pilarka spalinowa to niezwykle poręczne urządzenie, które przydaje się szczególnie na działkach lub w przypadku, gdy pracujemy w firmie zajmującej się transportem drewna. Dobrej jakości sprzęt sprawia, że w błyskawicznym tempie można przeciąć nawet najtwardsze drzewo, oczywiście z zachowaniem koniecznych środków ostrożności. Choć na pierwszy rzut oka pilarka spalinowa wydaje się dość skomplikowana, to w rzeczywistości jej budowa jest bardzo prosta. Mamy tu do czynienia zazwyczaj z dwusuwowym silnikiem spalinowym (który pracuje na wysokich ob...


Pilarka spalinowa to niezwykle poręczne urządzenie, które przydaje się szczególnie na działkach lub w przypadku, gdy pracujemy w firmie zajmującej się transportem drewna. Dobrej jakości sprzęt sprawia, że w błyskawicznym tempie można przeciąć nawet najtwardsze drzewo, oczywiście z zachowaniem koniecznych środków ostrożności. Choć na pierwszy rzut oka pilarka spalinowa wydaje się dość skomplikowana, to w rzeczywistości jej budowa jest bardzo prosta. Mamy tu do czynienia zazwyczaj z dwusuwowym silnikiem spalinowym (który pracuje na wysokich obrotach), układem paliwowym, gaźnikiem oraz filtrem powietrza. W razie wystąpienia awarii, możemy postawić na zamienne
części do pilarki – a te znajdziesz w naszej ofercie w szerokim wyborze.

Części do pilarki Stihl i nie tylko

Sprzedajemy najlepsze produkty tylko od marek, które zyskały już uznanie na rynku. W ten sposób możesz nabyć gaźnik do pilarki Stihl, filtr powietrza do pilarki Husqvarna czy też sprzęgło do pilarki Dolmar. W naszym asortymencie znajdują się również pompki oleju do pilarki oraz pilniki do łańcucha pilarki. W ofercie nie brakuje także uszczelek, tłoków, łańcuchów tnących i tłumików. Jeśli potrzebna Ci prowadnica do pilarki, to z powodzeniem znajdziesz odpowiednią wśród naszych propozycji.

Sprzedaż produktów renomowanych producentów, którzy od lat cieszą się dobrymi opiniami, to gwarancja niezawodności i trwałości. Każda piła spalinowa potrzebuje od czasu do czasu renowacji, szczególnie kiedy pracujemy z nią na skalę przemysłową. Jak wiadomo pilarki wykorzystywane są m.in. w ratownictwie bądź podczas pielęgnacji drzew. Jeśli zależy Ci na czystym, płynnym cięciu, oferowane przez nas produkty mogą Ci w tym pomóc.

Części do pilarek w najwyższej jakości

Zapewniamy szybką wysyłkę oraz bezpieczne pakowanie. Każdy ze sprzedawanych przez nas towarów jest szczegółowo opisany, tak by pomóc Ci w wyborze. Nie czekaj z naprawą swojego sprzętu, nie musisz też rozglądać się za nowym – nasze części do pilarek doskonale poradzą sobie z usterkami i przywrócą Twojemu urządzeniu dawną świetność.

Więcej