Membrany gaźnika pilarki spalinowej Dolmar, Husqvarna, Stihl...

Jest 19 produktów.

Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Membrany pilarki spalinowej


Piła spalinowa jest pomocna w przypadku wielu prac ogrodowych. Zbyt rozrośnięte gałęzie lub powalone drzewo, które należy usunąć? Pilarka spalinowa poradzi sobie z tą czynnością bez problemu. Dzięki silnikowi, w który wyposażone są pilarki spalinowe, nie musisz martwić się tym, że nagle zabraknie zasilania. Aby silnik piły spalinowej pracował bez zarzutu i sprawiał, że praca urządzenia zawsze będzie efektywna i wydajna, każdy z jego elementów powinien pracować bez zarzutu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz funkcjonalne membra...


Piła spalinowa jest pomocna w przypadku wielu prac ogrodowych. Zbyt rozrośnięte gałęzie lub powalone drzewo, które należy usunąć? Pilarka spalinowa poradzi sobie z tą czynnością bez problemu. Dzięki silnikowi, w który wyposażone są pilarki spalinowe, nie musisz martwić się tym, że nagle zabraknie zasilania. Aby silnik piły spalinowej pracował bez zarzutu i sprawiał, że praca urządzenia zawsze będzie efektywna i wydajna, każdy z jego elementów powinien pracować bez zarzutu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz funkcjonalne membrany do gaźników pił wiodących marek.

Membrana do gaźnika piły spalinowej

Na czym polega działanie membrany w gaźniku pił spalinowych? Zawór membranowy stosowany w nowoczesnych silnikach pozwala na ruch mieszanki paliwowo-powietrznej tylko w kierunku komory spalania. Membrana gaźnika umożliwia napełnianie cylindra zawsze świeżą mieszanką, co dodatkowo podnosi moc silnika pilarki.

Zawór membranowy gaźnika zbudowany jest z obudowy, do której przytwierdzone są płytki membranowe. Dzięki wytwarzanemu podciśnieniu płytki unoszą się i przepuszczają świeżą mieszankę. Następnie, podczas wydechu, dzięki swojej sprężystości i wytworzonemu nadciśnieniu, płytki domykają się, przez co mieszanka nie cofa się do gaźnika, a więcej trafia do komory spalania.

Uszkodzona membrana gaźnika – objawy

Objawy zużytej lub uszkodzonej membrany gaźnika to zwykle gorsza wydajność pracy pilarki oraz problemy z uruchomieniem silnika. Aby odpowiednio wcześnie wykryć lub zapobiec wystąpieniu usterki, warto regularnie sprawdzać stan gaźnika. Płytki membrany powinny zawsze przylegać do obudowy. Jeśli zauważysz, że płytki membrany są pęknięte lub ukruszone – nie zwlekaj z wymianą membrany. Zawsze warto mieć w zanadrzu zestaw naprawczy gaźnika piły spalinowej, w razie gdyby okazał się konieczny.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz produkty następujących marek:

  • membrana gaźnika Stihl;
  • membrana gaźnika Husqvarna;
  • zestaw naprawczy gaźnika walbro;
  • zestaw naprawczy gaźnika Stihl;
  • zestaw naprawczy gaźnika Husqvarna.

Kupując u nas po produkty i części zamienne do swojej pilarki spalinowej, możesz mieć pewność, że jej praca będzie zawsze tak samo efektywna, jak w dniu zakupu.

Więcej