Noże do kosiarki traktorka MTD, Stiga, Honda, Husqvarna, Craftsman

Jest 387 produktów.

Podkategorie

 • Noże AGS

  AGS – noże do kosiarek dla twojego urządzenia

  Jak co roku nadejdzie wreszcie upragniona wiosna, a wraz z nią nowe obowiązki, z którym zmaga się każdy posiadacz ogrodu. Idealnie przystrzyżona zieleń wokół domu wymaga nieustannej pielęgnacji. Jeśli marzysz, żeby twój trawnik był odpowiednio skoszony, bezwzględnie potrzebujesz do tego dobrego urządzenia, a co za tym idzie bezbłędnie działającego układu tnącego. Noże do kosiarek i traktorków AGS to jedne z wielu ostrzy, które znajdziesz w naszym sklepie. Mogą okazać się idealnym wyborem dla Twojego sprzętu, bo tylko dobre ostrze może dawać Ci niesamowite efekty przez bardzo długi czas. Dobrą opinię w naszym sklepie posiadają noże tnące AGS 520 mm (nr. Oryginalny 532-050-422-533).

  Dobierz odpowiednie noże tnące AGS do twojego traktorka

  Ostrza tnące AGS w naszym sklepie są niezaprzeczalnie dobrym wyborem do sprawnego działania Twojego sprzętu. Istotne jest, aby nóż kosiarki AGS został dobrze dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża do kosiarki AGS w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:

  Po długości: np. "listwa* L52", a wyszukasz noże, które mają długość od 520 mm do 529 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: np. "listwa ZB16", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 16 mm a 16,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB74", a znajdziesz ostrza, które mają rozstaw między 74 mm a 74,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "noż AL10", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 532-05042-253-3

 • Noże AL-KO

  Kosiarka ALKO opinie

  Firma AL-KO jest producentem sprzętu leśnego i maszyn ogrodniczych od 1966 roku. Do gamy ich produktów możemy zaliczyć urządzenia takie jak: kosiarka spalinowa ALKO z napędem, kosiarka elektryczna AL-KO, traktorek Solo by AL-KO i wiele innych urządzeń.
  AL-KO sklep znany jest jako wytwórca najlepszych na rynku narzędzi przeznaczonych do dokładnego strzyżenia trawników. Kosiarka spalinowa marki ALKO to urządzenie, które cechuje się przede wszystkim precyzyjną pracą, której efekty zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Najpopularniejsze części zamienne tej marki kupowane w naszym sklepie to oczywiście noże jak np. nóż do kosiarki ALKO 51cm czy nóż do kosiarki ALKO 50cm.

  Noże do kosiarki ALKO

  Noże są niezbędnym wyposażeniem do prawidłowego działania każdej kosiarki i traktorka. Ostrza po pewnym czasie użytkowania ulegają naturalnej eksploatacji i wymagają wymiany. W naszym sklepie gwarantujemy szeroki wybór noży AL-KO do Twojego sprzętu ogrodniczego.
  Kosiarka ALKO do prawidłowego i bezpiecznego działania potrzebuje przede wszystkim dobrego noża. Musi być on starannie dobrany. U nas można znaleźć najwyższej jakości listwy tnące do urządzeń ALKO, dzięki którym praca będzie nie tylko bezpieczna, ale również przyjemna.

  AL-KO kosiarki szukanie noży

  Ważnym aspektem, oprócz posiadania znajomości marki, jest szukanie listw tnących AL-KO po modelu lub numerze oryginalnym. Czasami wystarczy wpisać np. Nóż do kosiarki ALKO 38cm i wyskoczy nam kilka propozycji. W przypadku, gdy nie można znaleźć ostrza AL-KO w polecanych sposobach, istnieje możliwość wyszukania noża po wymiarach z większą dokładnością:
  Po długości w wyszukiwarkę wpisz sklepu "listwa L37", a wyszukasz noże, które mają długość od 370 mm do 379 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "nóż ZB20", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 20mm a 20,9mm.
  Po rozstawie otworów bocznych np. "listwa AB75", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 75mm a 75,9mm.
  Po wielkości otworu bocznego np. "nóż AL9", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 9mm a 9,9mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 412924

 • Noże ALPINA

  ALPINA co to za marka - ALPINA kosiarki i traktorki

  Alpina to włoska marka, założona w 1960 roku w Santa Lucia di Piave. Oferuje pełną gamę kosiarek i traktorów do  koszenia trawy, a także innych produktów ogrodniczych, takich jak pilarki łańcuchowe, kosy i podcinarki, nożyce do żywopłotu, sekatory, dmuchawy, myjki ciśnieniowe, glebogryzarki, rozdrabniacze, pługi wirnikowe czy odśnieżarki. Serwis Alpina posiada na swoim koncie wiele urządzeń ogrodniczych. W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo części odpowiednich dla sprzętu tej marki. Wyszukasz u nas elementy do takich urządzeń jak np.:

  • traktorek alpina BT 84
  • traktorek alpina BT 98
  • kosiarka alpina AL4 46
  • kosiarka alpina A510 WSB
  • i wiele innych...

  ALPINA kosiarki i traktorki, noże ALPINA opinie

  W wyposażeniu każdej kosiarki nie może zabraknąć listwy tnącej. Alpina noże ze względu na szeroki asortyment w naszym sklepie mają rozmaite, a w dodatku wysokie opinie. W naszej ofercie, oprócz podstawowych ostrzy, znajdziesz innowacyjne noże mulczujące. Charakteryzują się one podwójnym ostrzem na różnych wysokościach, które umożliwiają mielenie i rozdrabnianie trawy. Dokładnie zmielona trawa szybko się rozkłada, a wchłonięte przez glebę składniki odżywcze, służą jako naturalny nawóz dla perfekcyjnego trawnika. Alpina kosiarka traktorek BT 84 X jest jednym z bardziej rozpoznawalnym produktów tej marki. W ofercie naszego sklepu znaleźć można ponad 100 części do tego modelu traktorka i nie tylko. Części charakteryzują się nie tylko jakością, ale również dobrą ceną.

  ALPINA noże - Jak znaleźć odpowiednie noże do kosiarki ALPINA?

  Użytkownicy kosiarek Alpina pozostawiają o urządzeniu wiele pozytywnych opinii. Istotne jest, aby nóż został idealnie dobrany. Można znaleźć szukane ostrze po modelu, marce lub numerze oryginalnym. Istnieje również sposób znalezienia noży po wymiarach:
  Po długości: np. "listwa* L42", a znajdziesz ostrza, które mają długość od 420 mm do 429 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: np. "nóż ZB18", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65mm a 65,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "listwa AL8", a wyszukasz noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 182004358/0

 • Noże AS-MOTOR

  Ostrza do kosiarki i traktorka AS-MOTOR

  Zadbany i perfekcyjnie przystrzyżona zieleń jest najlepszą wizytówką każdej posesji. Niezaprzeczalnie do osiągnięcia takiego efektu jest potrzebne dobre urządzenie koszące. Warto pamiętać, że jedną z ważniejszych części w kosiarce jest sprawnie działające ostrze. Dobra listwa tnąca może pracować przez naprawdę długi czas i dawać wymagany rezultat. Każdy serwis kosiarek As-Motor posiada sprawnie działające urządzenia, a my zapewniamy do nich niezawodny nóż As-Motor dla Twojego traktorka. W naszym asortymencie znajdziesz unikalne listwy tnące zamawiane na specjalne zamówienie (np. nóż karczownicy As-Motor, który wyróżnia się odpornością i wytrzymałością na różne rodzaje terenu). Nóż do kosiarki As-Motor jest niezawodnym wyborem dla Twojego ogrodu, na który będziesz patrzył z dumą.

  Pomyślnie wyszukaj nóż AS-MOTOR w naszym sklepie

  Poszukiwaną listwę tnącą możemy znaleźć po znajomości marki (np. Nóż do kosiarki As-motor AS 55B4T), a również po modelu lub numerze oryginalnym (np. E03753). W przypadku, gdy nie można znaleźć listwy tnącej do kosiarki As-Motor w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie ostrza po wymiarach:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L63", a wyszukasz noże, które mają długość od 630 mm do 639 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa ZB20", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice od 20 mm do 20,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex – nr oryginalny 10004145

 • Noże ARIENS

  Arien kosiarka - noże do kosiarki Ariens

  Firma Ariens jest przodującym producentem kosiarek do trawy, zamiatarek, traktorków i ciągników ogrodowych, siewników oraz odśnieżarek. Firma produkowała maszyny nie tylko pod własną marką, ale także pod markami Scotts i Husquvarna. Swój sukces zawdzięcza dobrej jakości. Ariens traktorek jest najlepszym wyborem dla Twojego trawnika. Posiadanie kosiarki to spore ułatwienie, ponieważ można zadbać o równomierne koszenie zieleni w ogrodach. Jak wiadomo, Ariens kosiarka musi posiadać odpowiedni nóż, dzięki któremu koszenie trawy będzie w ogóle możliwe. W naszym sklepie można znaleźć różne noże, w zależności od potrzeb urządzenia. Najchętniej kupowane noże są zdecydowanie kupowane do kosiarki traktorka ariens c80 i ariens c100.

  Ariens nóż do kosiarki – wybierz swój

  Jeśli chcesz kupić nowy nóż do swojej kosiarki, konieczne zapoznaj się z parametrami technicznymi starego ostrza. Sprawdź, jakiej długości był poprzedni nóż. Noży do kosiarek Ariens można szukać po modelu lub po numerze oryginalnym ostrza ze znalezionego w rozpisce części kosiarki lub traktorka. Możesz spróbować poszukać listwy tnącej po jej wymiarach innych oprócz długości jak:
  Po długości: np. "listwa* L44", a wyszukasz noże, które mają długość od 440 mm do 449 mm.
  Po średnicy otworu centralnego:
  Wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Po średnicy otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 16929000

 • Noże ATCO

  ATCO nóż do kosiarki

  Odpowiedni nóż do kosiarki Atco jest niezbędną częścią w jej prawidłowym funkcjonowaniu, bo od niego zależy komfort pracy oraz zadowalający efekt. To dobrze dobrane ostrze jest odpowiedzialne za jednolite i równe strzyżenie trawy. Traktorek ATCO oprócz zwykłych listw tnących używa również innowacyjnych noży mulczujących. Mielą i rozdrabniają one trawę, która pozostaje niewidoczna na ziemi, a po pewnym czasie daje niesamowite efekty jako naturalny nawóz. Decydując się na nóż do kosiarki ATCO, trzeba zdecydować, czy zależy Ci na oryginalnym elemencie przeznaczonym wyłącznie do Twojego urządzenia, czy może być to dobry zamiennik. Wybierając drugą opcję, zwróć uwagę na najważniejszą kwestię, którą są wymiary.

  ATCO kosiarka – wybierz odpowiedni nóż ATCO

  Użytkownicy ATCO kosiarek pozostawiają o urządzeniu wiele pozytywnych opinii. W wyborze idealnego noża w naszym sklepie znajdziesz kilka sposobów. Oprócz posiadania znajomości marki (np. ATCO nóż GT48H Twin), można znaleźć szukane ostrze po numerze oryginalnym (np. 184109505/0 ). W przypadku, gdy nie można znaleźć ostrza w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L62", a wyszukasz noże, które mają długość od 620 mm do 629 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB195", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 195 mm a 195,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 184109504/0

 • Noże AYP

  Noże AYP opinie

  Noże do kosiarek i traktorków marki American Yard Products, czyli w skrócie AYP, są wysokiej jakości akcesoriami, które zostały zaprojektowane z myślą o skutecznym i efektywnym koszeniu trawy. Wykonane są z trwałych materiałów, co sprawia, że są odporne na zużycie i ścieranie, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Te noże AYP charakteryzują się przede wszystkim wytrzymałością. Dlatego krąży opinia, że wymiana noży może poczekać nawet kilka lat. Oczywiście należy zadbać wtedy o odpowiednią jakość i częstość konserwacji ostrzy tnących AYP. Korzystnie jednak ostrza są łatwe do montażu i demontażu, co ułatwia konserwację i wymianę w razie potrzeby. Noże AYP są dostosowane do różnych modeli kosiarek i traktorków, co sprawia, że są uniwersalnym rozwiązaniem dla użytkowników. Bezpieczne i solidne, stanowią niezbędny element dla utrzymania trawnika w doskonałej kondycji.

  Dopasuj nóż AYP kosiarki do trawy

  Ostrze noża AYP są jednymi z najbardziej precyzyjnych, wydajnych i jakościowych zamienników do różnych kosiarek i traktorków. Dodatkową zaletą listw tnących AYP jest niska cena, którą można porównać do nawet trzykrotnie droższych oryginałów. Istotne jest, aby listwa tnąca została dobrze dobrana. Czasami szukanie idealnego noża może być długotrwałe, a nawet błędne, zwłaszcza że na rynku istnieje coraz więcej rodzajów kosiarek. Ostrzy w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu lub po numerze oryginalnym listwy. Możesz wyszukać ostrzy również:
  Po długości: w wyszukiwarkę wpisz np. "listwa* L49", a znajdziesz ostrza, które mają długość od 490 mm do 499 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: w wyszukiwarkę wpisz np. "nóż 6-cioramienna gwiazdka", a znajdziesz listwy tnące, które mają 6-cioramienną gwiazdkę.

 • Noże BEST GARDEN
 • Noże BOLENS

  BOLENS części do kosiarek traktorków

  Marka Bolens zalicza się do rodziny produktów z grupy MTD. W naszym sklepie można znaleźć przeróżne części do kosiarki Bolens. Szczególnie możemy pochwalić się całkiem dużym asortymentem noży tnących tej marki. Zieleń w naszym ogrodzie jest pierwszym elementem, który rzuca się w oczy, dlatego warto zadbać o jej pielęgnacje. Niezaprzeczalnie, do osiągnięcia tego, ważne jest dobre ostrze kosiarce. Nóż do kosiarki Bolens jest bez wątpienia produktem wyższej klasy ze względu na swoją jakość.

  BOLENS nóż do kosiarki spalinowej i nie tylko – jak dobrać?

  Bolens kosiarka, byłaby bezużyteczna bez odpowiedniego ostrza. W naszym sklepie znajdziesz wiele noży tej marki do niemalże każdego modelu. Istotne jest, aby nóż został dobrze dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża do kosiarki w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:

  • Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L49", a wyszukasz noże, które mają długość od 490 mm do 499 mm.
  • Po wielkości otworu centralnego: wpisz np. "listwa ZB17", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 17 mm a 17,9 mm (marka Bolens posiada większość noży z otworem centralnym jako 6-cio ramienna gwiazda).
  • Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB40", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 40 mm a 40,9 mm.
  • Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL11", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 11 mm a 11,9 mm.
 • Noże BOSCH

  Nóż Bosch

  Ogród stworzony wokół domu, czy na działce wymaga systematycznej pielęgnacji przez cały rok. Niezaprzeczalnie za wydajność i skuteczność naszej kosiarki lub traktorka odpowiada listwa tnąca. Dobry nóż może pracować przez naprawdę długi czas. Jednak nawet najlepszy produkt trzeba będzie naostrzyć, a w przypadku większego uszkodzenia wymienić. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment noży do kosiarki i traktorka Bosch jak np. nóż do kosiarki Bosch Rotak 34, nóż do kosiarki Bosch Rotak 37, nóż do kosiarki Bosch Rotak 40. Znaleźć można u nas również nóż do kosiarki elektrycznej.

  Kosiarka Bosch wymiana noża – jak dobrać?

  Noży można szukać po modelu lub po numerze oryginalnym noża z znalezionego w rozpisce części kosiarki lub traktorka. Możesz spróbować poszukać ostrza po jego wymiarach.
  Po długości: np. "listwa* L46", a wyszukasz noże, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Po średnicy otworu centralnego: np. "listwa ZB18", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB65", a znajdziesz ostrza, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po średnicy otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą ostrza, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

 • Noże BRILL

  Kosiarka Brill części – u nas znajdziesz najlepsze noże!

  Pomimo, że kosiarka Brill opinie ma dobre, nie jest to najpopularniejsze urządzenie ogrodnicze w branży. Jednak efekt zielonej i idealnie przystrzyżonej trawy może zapewnić perfekcyjnie dobrana listwa tnąca, a ostrza Brill są jedyne w swoim rodzaju. Każda kosiarka ręczna Brill i kosiarka Brill elektryczna potrzebuje dobrego noża. Listwa jako jedna z podstawowych fragmentów urządzenia odpowiada za cały proces koszenia. Dlatego bardzo ważna jest pielęgnacja ostrza. Należy pamiętać, że nawet najlepsze listwy tnące do kosiarki zużywają się lub ulegają uszkodzeniu. Dalsza praca takim ostrzem doprowadza nawet do nieodwracalnego uszkodzenia całej maszyny. Ważne jest ostrzenie takiego noża przynajmniej dwa razy w roku dla dłuższej pracy.

  Dobierz nóż do kosiarki Brill

  Istotne jest, aby listwa tnąca została dobrze dobrana. Czasami szukanie idealnego noża może być bardzo uciążliwe, zwłaszcza, że na rynku istnieje coraz więcej rodzajów kosiarek. Nóż do kosiarki Brill w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu lub po numerze oryginalnym listwy. Możesz wyszukać ostrzy również:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L51", a wyszukasz noże, które mają długość od 510 mm do 519 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

 • Noże CASTEL GARDEN

  Noże do traktorka Castel Garden

  Każdy z nas marzy o perfekcyjnie zielonym trawniku. Niezaprzeczalnie, do osiągnięcia tego, potrzebne jest dobre ostrze w twojej kosiarce. Dobra listwa tnąca może pracować przez naprawdę długi czas i dawać wymagany rezultat. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment noży do traktorka Castel Garden. Oprócz podstawowych listw tnących, marka Castel Garden oferuje również unikatowe noże mulczujące. Mielą i rozdrabniają one trawę, która pozostaje niewidoczna ma ziemi, a po pewnym czasie daje niesamowite efekty jako naturalny nawóz. Powszechnie cenione i kupowane w naszym sklepie są noże Castel Garden Twin Cut oraz noże do traktorka Castel Garden model TC102 Hydro, a ich w naszym sklepie nie brakuje. Noże Castel Garden TC 102 charakteryzują się przede wszystkim dobrą jakością i ceną. Sama kosiarka Castel Garden cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników.

  Nóż do kosiarki Castel Garden dobrany dla ciebie

  Noże Castel Garden to niezbędne części do prawidłowego działania urządzenia koszącego. Istnieje wiele sposobów na wyszukanie idealnego noża dla Twojej kosiarki. po modelu (np. nóż Castel Garden Twin Cut) lub po numerze oryginalnym listwy (np. 182004347/0). Istnieje również sposób znalezienia noży po wymiarach:

  Długości: wpisz np. "listwa* L51", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 510 mm do 519 mm.
  Wielkości otworu centralnego: wpisz np. "nóż ZB18", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: wpisz np. "listwa AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65mm a 65,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: wpisz np. "listwa AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.


  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex – nr oryginalny 182004347/0

 • Noże CASTORAMA

  Kosiarka Castorama

  Castorma jest sklepem słynącym z przeróżnych urządzeń oraz akcesorii budowlanych, ogrodniczych i remontowych. Przede wszytskim naszą uwagę skupia dział ogrodniczy, a dokładniej urządzeń ogrodniczych Castorama. Nasz sklep internetowy posiada sprzęt tnący i nie tylko do kosiarek takich jak:

  • Castorama kosiarki spalinowe
  • Castorama kosiarki elektryczne
  • Castorama kosiarki akumulatorowe

  Kosiarki są ogólnodostępne i spełnają warunki nawet wymagających klientów. Jest to idealny sprzęt dla właścicieli przydomowych ogrodów lub działek.

  Kosiarka spalinowa Castorama – jak zadbać o noże do kosiarki Castorama?

  Przez zimę wszystkie urządzenia koszące są raczej zbędne, więc jest to idealny czas, aby zadbać o konserwacje swojego sprzętu. Zanim przystąpimy do pierwszego cięcia trawy wiosną, powinniśmy odpowiednio przygotować naszą kosiarkę. To właśnie układ tnący jest jednym z bardziej wymagających elementów, o które trzeba szczególnie zadbać. Do dokładnego wykonania tego zadania, powinno się wykręcić noże kosiarki. Potem wystarczy przejść do prac konserwacyjnych, czyli przede wszystkim ostrzenia, do którego przytępujemy zaraz po usunięciu z noża kosiarki zbędnych resztek. Warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie i założyć niezbędne rękawice, które można znaleźć w naszym sklepie pod kategorią BHP.

  Jak znaleźć przykładowy nóż do kosiarki MacAllister Castorama?

  Noży do kosiarek Castorama można szukać po modelu lub po numerze oryginalnym ostrza z znalezionego w rozpisce części kosiarki lub traktorka. Możesz spróbować poszukać listwy tnącej po jej wymiarach.

  • Po długości: Wpisz w wyszukiwarkę sklepu np. "listwa* L51", a pojawią się ostrza, które mają długość od 510 mm do 519 mm.
  • Po średnicy otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  • Po rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  • Po średnicy otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Jednak nóż do kosiarki MacAllister Castorama wyszukasz po wpisaniu frazy ,,MacAllister nóż" w naszym sklepie internetowym Ogrodex. Jeśli wyskoczy więcej niż jeden nóż skorzystaj z porady wyżej, wyszukując odpowiednie ostrze po wymiarach.

 • Noże CEDRUS

  Wyjątkowy nóż Cedrus - opinie

  Kosiarka to jedno z najpotrzebniejszych i najczęściej używanych urządzeń w każdym ogrodzie. Oczywiście na podwórku nie ma lepszego widoku dla oka, niż perfekcyjnie skoszona trawa. Jednak widok pięknego trawnika, dla Twojej kosiarki traktorka, mogą zapewnić Cedrus części. Oczywiście niezbędny do idealnego cięcia  jest nóż Cedrus, który musi doskonale radzić sobie nawet z gęsto rosnącą i twardą trawą. Niestety trzeba pamiętać, że ostrza do kosiarki podlegają naturalnej eksploatacji. Dlatego ważnym aspektem jest odpowiednie ostrzenie noży. Praca kosiarki z wygiętym bądź ułamanym ostrzem jest niebywale szkodliwa dla urządzenia, które przez nadmierne przeciążenie może ulec zniszczeniu. Nie możemy więc zwlekać, a uszkodzoną listwę tnącą należy wymienić jak najszybciej. Cedrus noże są niezawodnym wyborem dla Twojej kosiarki. Cedrus serwis posiada wiele urządzeń koszących, do których części można znaleźć w naszym sklepie. 

  Cedrus kosiarki - znajdź odpowiedni nóż Cedrus do twojego urządzenia

  W naszym sklepie Cedrus ostrze do kosiarki jest w dobrej cenie i jakości. Noży w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu (np. Noże traktorek Cedrus challenge MJ 102/22H albo Noże traktorek Cedrus Starjet UJ 102/22H) lub po numerze oryginalnym listwy (np. KCL18SDP-07A ). Możesz wyszukać ostrzy również po:

  Długości: np. "listwa* L52", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 520 mm do 529 mm.
  Średnia otworu centralnego: np. "nóż ZB16", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 16 mm a 16,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB74", a pojawią się noże, które mają rozstaw między 74 mm a 74,9 mm.
  Średnia otworu bocznego: np. "listwa AL6", a pojawią się noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 6 mm a 6,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu Ogrodex - nr oryginalny S532050422103

 • Noże CMI
 • Noże COLUMBIA

  Nóż Columbia, nóż mulczujący do kosiarki traktorka Columbia

  Noże Columbia do urządzeń ogrodniczych są niezawodnymi produktami, które zapewniają efektywne i precyzyjne koszenie trawy w sezonie wiosenno-letnim. Noże te charakteryzują się doskonałą wytrzymałością na warunki atmosferyczne i intensywne użytkowanie. Ostrza noży Columbia są starannie zaprojektowane, co gwarantuje równomierne cięcie i estetyczny wygląd trawnika. Dodatkowo specjalne powłoki antykorozyjne chronią noże przed rdzewieniem, co zwiększa ich żywotność. Te noże są łatwe w montażu, co ułatwia użytkownikom wymianę lub konserwację. Noże Columbia to nie tylko funkcjonalne narzędzia, ale także elementy, które podnoszą efektywność i wydajność urządzeń ogrodniczych, przyczyniając się do utrzymania estetyki i zdrowia ogrodu. Noże mulczujące to innowacyjne akcesoria do kosiarek, które oferują więcej niż zwykłe cięcie trawy, którą trzeba zbierać. Wyposażone w specjalne profile i wgłębienia, te noże pozwalają na drobne rozdrobnienie trawy. Następnie są rozkładane na trawniku jako naturalny nawóz, poprawiając jego kondycję. Noże mulczujące są nie tylko efektywne w pielęgnacji trawnika, ale także wspierają ekologiczne podejście do ogrodnictwa poprzez zredukowanie ilości odpadów.

  Noże do kosiarki spalinowej Columbia


  Dzięki uniwersalnym rozmiarom pasują do różnych modeli urządzeń ogrodniczych o szerokim zastosowaniu, co czyni je wszechstronnym wyborem dla wielu użytkowników. Istotne jest, aby nóż został dobrze dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Traktorek kosiarka Columbia 105/810N) można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym (np.742-0496). W przypadku, gdy nie wyszukuje noża do kosiarki Craftsman w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:
  Długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L54", a wyszukasz noże, które mają długość od 540 mm do 549 mm.
  Wielkości otworu centralnego: wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB85", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 85 mm a 85,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: np. "noż AL13", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 13 mm a 13,9 mm.

 • Noże CONCORD
 • Noże COUNTAX

  Countax części do Twojego traktorka

  Countax to marka specjalizująca się w produkcji traktorków ogrodowych i kosiarek, znana ze swojej innowacyjności i wysokiej jakości produktów. Firma ta posiada wieloletnie doświadczeniu w branży ogrodniczej. Traktorki ogrodowe Countax charakteryzują się nie tylko solidną konstrukcją, ale również zaawansowaną technologią. Ważnym aspektem marki Countax jest także dostępność wysokiej jakości części zamiennych. Dzięki temu użytkownicy mogą być pewni, że ich traktory i kosiarki będą utrzymywać się w doskonałej kondycji przez wiele lat. Bogata oferta oryginalnych części gwarantuje nie tylko długotrwałą wydajność urządzeń, ale także łatwość i efektywność wszelkich napraw czy konserwacji. Marka Countax ma wiele części, które odpowiadają marce pod nazwą Countax Westwood, a od jakiegoś czasu firmie Ariens, która przejęła całą markę.

  Countax Westwood oraz Ariens - wiele marek, kilka noży

  W skrócie marka Countax to synonim nie tylko solidności i innowacyjności, ale również pewności, że posiadając ich produkt, można liczyć na kompleksowe wsparcie i dostępność wysokiej jakości części zamiennych, co przekłada się na satysfakcję i zadowolenie klientów na każdym etapie użytkowania urządzeń ogrodowych. Jeśli chcesz kupić nowy nóż do swojej kosiarki, konieczne zapoznaj się z parametrami technicznymi starego ostrza Countax. Sprawdź, jakiej długości był poprzedni nóż. Noży do kosiarek Countax można szukać po modelu lub po numerze oryginalnym ostrza ze znalezionego w rozpisce części kosiarki lub traktorka. Możesz spróbować poszukać listwy tnącej po jej wymiarach:
  Po długości:  w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L38", a wyszukasz noże, które mają długość od 380 mm do 389 mm.
  Po średnicy otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - część oryginalna nr: 16937900

 • Noże CRAFTSMAN

  Nóż do kosiarki Craftsman dla twojego sprzętu

  W sklepie internetowy Craftsman znajdziesz wiele urządzeń dla Twojego trawnika, który jest najlepszą wizytówką każdego ogrodnika. Jednak każdy traktorek Craftsman potrzebuję odpowiednich części, aby dawać oczekiwane efekty, a jednymi z najważniejszych są noże niezbędne do idealnego przycięcia trawnika. Oprócz podstawowych listw tnących, marka Craftsman posiada również innowacyjne noże mulczujące. To specjalny rodzaj ostrzy, który umożliwia mielenie i rozdrabnianie trawy, a ta dokładnie zmielona szybko się rozkłada. Dodatkowo wchłonięte przez glebę składniki odżywcze z rozłożonej zielenii, służą jako naturalny nawóz i dają niesamowite skutki. Jednymi z najbardziej kupowanych listw tnących są: nóż do kosiarki craftsman 53 cm i nóż do kosiarki craftsman 56cm. Zdecydowanie te ostrza będą niezawodne w okresie wiosenno-letnim.

  Kosiarka Craftsman noże – wyszukaj szybko i skutecznie

  Dobór ostrzy Craftsman w sklepie internetowym Ogrodex to idealny wybór do sprawnego działania Twojego sprzętu. Istotne jest, aby nóż został dobrze dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Traktorek kosiarka Craftsman nóż LT1500) można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym (np.139775). W przypadku, gdy nie można znaleźć noża do kosiarki Craftsman w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:

  Długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L54", a wyszukasz noże, które mają długość od 540 mm do 549 mm.
  Wielkości otworu centralnego: wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB85", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 85 mm a 85,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: np. "noż AL13", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 13 mm a 13,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 180425

 • Noże CUB CADET

  Cub Cadet opinie noży

  W osiągnięciu perfekcyjnego trawnika potrzebna nam jest niezawodna kosiarka lub traktorek. Listwy tnące do kosiarek to zdecydowanie jedne z najważniejszych elementów naszego sprzętu. Nawet najlepsze noże do kosiarek i traktorków zużywają się lub ulegają uszkodzeniu wskutek eksploatacji. Oczywiście podstawą jest ostrzenie ich przynajmniej raz w roku, żeby mogły posłużyć jak najdłużej. W naszej ofercie znajdziesz noże do traktorka i kosiarki Cub Cadet, które będą idealnym wyborem dla twojego urządzenia. Wyszukasz u nas również niezwykłe noże mulczujące do traktorka, które posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest mielenie i rozdrabnianie trawy, która pozostaje niewidoczna ma ziemi, a po pewnym czasie daje niesamowite efekty jako naturalny nawóz. Najchętniej kupowany jest nóż Cub Cadet XT2 oraz nóż Cub Cadet LT1.

  Cub Cadet noże w naszym sklepie internetowym Ogrodex

  Noże do kosiarki Cub Cadet w naszym sklepie są idealnym wyborem dla Twojego urządzenia. Istotne jest, aby nóż Cub Cadet został dobrze dobrany. Ostrzy w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu (np. Kosiarka Cub Cadet MTD nóż) lub po numerze oryginalnym listwy (np. 742-0820). Możesz wyszukać ostrzy również po wymiarach:
  Długości: wpisz np. "listwa* L61", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 610 mm do 619 mm.
  Wielkości otworu centralnego: wpisz np. "nóż ZB10", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: wpisz np. "nóż AB74", a znajdziesz ostrza, które mają rozstaw między 74 mm a 74,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: wpisz np. "listwa AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 742-0820

 • Noże DOLMAR

  Dolmar co to za firma

  Dolmar to szanowana firma specjalizująca się w produkcji profesjonalnych narzędzi ogrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem precyzji pilarek Dolmar i pił łańcuchowych Dolmar. Przedsiębiorstwo to cieszy się uznaniem klientów na całym świecie ze względu na wysoką jakość swoich produktów oraz innowacyjne podejście do projektowania narzędzi. Pilarki Dolmar to doskonałe urządzenia dla profesjonalistów oraz amatorów, którzy potrzebują solidnego sprzętu do prac leśnych, ogrodniczych czy budowlanych. Piła Dolmar to synonim solidności i precyzji. Produkty tej marki wyróżniają się nie tylko nowoczesną estetyką, ale także zaawansowaną technologią, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa i produktywnością pracy. Dolmar to również sieć sklepów oferujących szeroką gamę produktów marki. Dolmar sklep oferuje kompleksowe wsparcie techniczne, porady dotyczące obsługi sprzętu oraz gwarancję jakości oferowanych produktów.

  Jak dobierać noże tnące Dolmar?

  Noże Dolmar są dostosowane dla wielu marek urządzeń ogrodniczych. To wszystko dzięki uniwersalności i prostocie montażu kosiarek traktorków Dolmar. Ważne jednak jest, aby wybrać odpowiednie noże do odpowiedniego modelu traktorka. Oprócz posiadania znajomości marki można znaleźć szukane ostrze nie inaczej niż po modelu lub najlepiej numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* 460", a wyszukasz noże, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB12", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 12 mm a 12,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB62", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 62 mm a 62,9 mm.

 • Noże ECHO
 • Noże EINHELL
 • Noże ETESIA

  Katalog noży ETESIA w sklepie Ogrodex

  Traktorek bądź kosiarka to jedno z najpotrzebniejszych i najczęściej używanych urządzeń w każdym ogrodzie. Jednak nasz sprzęt nie będzie działać tak jak trzeba, jeżeli nie będziemy dokonywać regularnej konserwacji. Szczególnie trzeba pamiętać, że ostrze kosiarki traktorka Etesia podlegaja naturalnej eksploatacji. Dlatego ważnym aspektem jest odpowiednie ostrzenie noża. Praca kosiarki z wygiętym bądź ułamanym ostrzem jest niebywale szkodliwa dla urządzenia. Nie możemy więc zwlekać i jak najszybciej uszkodzoną listwę tnącą należy wymienić. Listwa kosiarki traktorka Etesia może okazać się idealnym wyborem dla Twojej kosiarki.

  ETESIA – noże traktorka ogrodowego dla Ciebie

  Dobór odpowiedniego ostrza wydaje się banalnie prostym zadaniem. Jednak dziś modeli kosiarek jest tak wiele, że często bardzo trudno jest nam znaleźć idealnie dopasowany nóż do naszego urządzenia. W naszym sklepie znajdziesz ostrza do traktorków Etesia w dobrej cenie i jakości. Noży w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu lub po numerze oryginalnym. Możesz wyszukać ostrzy również po:
  Długości: np. "listwa* L52", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 520 mm do 529 mm.
  Średnia otworu centralnego: np. "nóż ZB24", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 24 mm a 24,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB76, a pojawią się noże, które mają rozstaw między 76 mm a 76,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny MV100D

 • Noże FAWORYT
 • Noże EFCO

  Efco traktorek potrzebuje niezawodnego noża!

  Regularna wymiana noży do traktorka jest konieczna dla utrzymania maszyny w dobrym stanie, co zwiększa jej wydajność oraz łatwość użycia. Listwa tnąca Efco zadba o to, aby traktor był bezpieczny w użyciu, a trawa zachowała nienaganny wygląd. Stare, zużyte ostrza mogą pozostawiać nierówności i zgrubienia. Ostrzone noże minimalizują uszkodzenia i wspierają zdrowy wzrost trawy. Noże w dobrym stanie umożliwiają efektywniejsze koszenie, co skraca czas pracy i zwiększa wydajność traktorka. Konstrukcja noży Efco jest zaprojektowana tak, aby umożliwić łatwą wymianę. To ważne, aby użytkownik mógł regularnie utrzymywać ostrza w optymalnym stanie.

  Efco kosiarka traktorek - dobierz odpowiedni nóż!

  Ważną kwestią jest, aby noże do kosiarki Murray zostały dobrze dobrane. Kluczowe jest profesjonalne podejście do doboru, ponieważ wybierając listwę tnącą na oko, można liczyć się z pomyłkami. W naszym sklepie internetowym możesz szukać listw tnących po modelu lub po numerze oryginalnym listwy. Możesz wyszukać ostrzy również po:
  Długości: np. "listwa* L45", a znajdziesz noże, które mają długość od 450 mm do 459 mm.
  Wielkości otworu centralnego: np. "nóż ZB10", a znajdziesz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB65", a znajdziesz listwy tnące, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: np. "listwa AL8", a znajdziesz ostrza, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe nr oryginalny - 66110469R

 • Noże FLEURELLE

  Fleurelle co to za firma?

  Marka "Fleurelle" jest znana głównie w kontekście urządzeń ogrodniczych, zwłaszcza kosiarek do trawy i innych narzędzi ogrodniczych. Jest to niemiecka marka, która specjalizuje się w produkcji sprzętu do pielęgnacji ogrodu. Najbardziej znane modele urządzeń ogrodniczych tej firmy to: Kosiarka Traktorek Fleurelle AMH 1202, kosiarka fleurelle turbolux e 453/289. Fleurelle to również ekspert w dziedzinie traktorków do trawy. Ich traktorki łączą w sobie moc i niezawodność, umożliwiając efektywną pielęgnację dużych obszarów zieleni.

  Fleurelle kosiarka traktorek, tylko z odpowiednim nożem!

  W wyborze idealnego ostrza w naszym sklepie znajdziesz kilka sposobów. Oprócz posiadania znajomości marki, można znaleźć szukane ostrze po numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć listwy tnącej w proponowych sposobach, polecamy wyszukiwanie go:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "ostrze* L45", a wyszukasz noże, które mają długość od 450 mm do 459 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "gwiazdka", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu w formie gwiazdki.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB63", a znajdziesz listwy, które mają rozstawe między 63 mm a 63,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe nr oryginalny - 742-0738

 • Noże GARDENA
 • Noże GGP

  GGP części do traktorka kosiarki GGP

  Global Garden Products (GGP), jeden z głównych europejskich liderów w dziedzinie urządzeń ogrodniczych, teraz znany pod nazwą Stiga Jednym z kluczowych elementów każdej kosiarki jest jakość noży tnących, które odgrywają istotną rolę w efektywnym koszeniu i utrzymaniu trawnika w doskonałym stanie. Noże tnące do traktorków ogrodowych marki GGP zapewniają niezrównaną precyzję koszenia trawy. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów, gwarantują równomierne cięcie, co przekłada się na estetyczny wygląd trawnika. Innowacyjne technologie produkcji sprawiają, że są one odporne na zużycie, a specjalne powłoki antykorozyjne przedłużają ich żywotność.

  Noże tnące do kosiarek GGP - Optymalny wybór dla Twojego modelu

  Wybierając noże tnące do kosiarki GGP, zwróć uwagę na ich wymiary, które muszą być idealnie dopasowane do Twojego modelu. Numer części gwarantuje, że otrzymasz dokładnie te noże, które są zalecane przez producenta. To najlepszy sposób na wybór odpowiednich ostrz tnących. Sprawdź specyfikacje Twojej kosiarki i wybierz noże, które zapewnią precyzyjne cięcie, bez konieczności modyfikacji. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża do kosiarki Craftsman w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:
  Długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L46", a wyszukasz noże, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Wielkości otworu centralnego: wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr. oryginalny noża 82004344/0

 • Noże GRASS
 • Noże GRIZZLY
 • Noże GUTBROD

  Marka Gutbrod traktorek opinie

  Gutbrod od kilku dobrych lat należy do amerykańskiej spółki MTD. Głównie specjalizują się w produkcji kosiarek Gurbrod, traktorków Gutbrod oraz wertykulatorów Gutbrod. Marka Gutbrod podczas spółki z MTD jeszcze bardziej rozwinęła skrzydła. Opinie Gutbrod MTD to w większości potwierdzające opisy producenta o wysokiej jakości materiałów, funkcjonalności oraz Wytrzymałości podczas pracy. Serwis Gutbrod nie jest zbyt często spotykany w Polsce. Dlatego zakup części do kosiarki Gutbrod lub traktorka Gutbrod w naszym sklepie, to zdecydowanie dobry wybór. W razie niepewności służymy pomocą, odpowiadając na pytania zadane drogą mailową.

  Gutbrod kosiarka traktorek tylko z odpowiednim nożem tnącym

  Wymiana noży do traktorka to istotna czynność utrzymania w dobrej kondycji maszyny ogrodowej. Wymiana noży powinna być przeprowadzana regularnie, zwykle przed rozpoczęciem sezonu koszenia trawy. Wszystko zależy od intensywności użytkowania. Niektóre noże wytrzymują nawe kilka lat przy odpowiedniej konserwacji. Nowe noże zapewnią lepszą jakość cięcia. Istotne jest, aby nóż został idealnie dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki (np.Gutbrod Sprint 1002E), można znaleźć szukane ostrze po modelu lub najlepiej numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, zaleca się wyszukiwanie go po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L51", a wyszukasz noże, które mają długość od 510 mm do 519 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB63", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe nr oryginalny noża - 742-0607A

 • Noże HARDER
 • Noże HECHT
 • Noże HITACHI
 • Noże HONDA

  Noże do kosiarki traktorka HONDA w naszym sklepie

  Ogród stworzony wokół domu, czy na działce wymaga systematycznej pielęgnacji przez cały rok. Niezaprzeczalnie za wydajność i skuteczność naszej kosiarki lub traktorka odpowiada listwa tnąca. Dobry nóż może pracować przez naprawdę długi czas. Jednak nawet najlepszy produkt trzeba będzie naostrzyć, a w przypadku większego uszkodzenia wymienić. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment noży do kosiarki i traktorka Honda. Powszechnie kupowane w naszym sklepie są noże do kosiarki Honda 53 cm HRB535 oraz HRX537.

  Szukanie ostrzy do kosiarek i traktorków HONDA

  Noży można szukać po modelu (np. traktorek Honda HF2113 listwa) lub po numerze oryginalnym noża z (np. 80515-VK1-003) znalezionego w rozpisce części kosiarki lub traktorka. Możesz spróbować poszukać ostrza po jego wymiarach.
  Po długości: np. "listwa* L46", a wyszukasz noże, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Po średnicy otworu centralnego: np. "listwa ZB18", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB65", a znajdziesz ostrza, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po średnicy otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą ostrza, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny CG82004344HO

 • Noże HOP
 • Noże HUSQVARNA

  HUSQVARNA noże do kosiarek dla Ciebie

  Noże do traktorka Husqvarna są idealnym wyborem dla Twojego trawnika. Listwy tnące do kosiarek zużywają się lub ulegają zniszczeniu wskutek eksploatacji. Gdy kolejne ostrzenie nie ma już sensu lub dalsze użytkowanie noża grozi uszkodzeniem kosiarki, najwyższy czas rozejrzeć się za nową listwą tnącą. Nasz sklep oferuje szeroki asortyment produktów ostrzy do traktorka i kosiarki Husqvarna. Husqvarna jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek dla miłośników wyjątkowych ogrodów. Nasze produkty sprzedawane są dla jednych z popularniejszych urządzeń tej firmy (np. noże do kosiarki Husqvarna Rider lub Noże kosiarki Husqvarna Automower). W naszej ofercie, oprócz podstawowych ostrzy, znajdziesz innowacyjne noże mulczujące. Mielą i rozdrabniają one trawę, która pozostaje niewidoczna ma ziemi, a po pewnym czasie daje niesamowite efekty jako naturalny nawóz.

  Jak znaleźć noże do traktorka HUSQVARNA

  Użytkownicy kosiarek Husqvarna pozostawiają o urządzeniu wiele pozytywnych opinii. W wyborze idealnego noża w naszym sklepie znajdziesz kilka sposobów. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Noże do traktorka Husqvarna TC), można znaleźć szukane ostrze po numerze oryginalnym (np. 5321700-37). W przypadku, gdy nie można znaleźć ostrza w proponowych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L47", a wyszukasz noże, które mają długość od 470 mm do 479 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB40", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 40 mm a 40,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex – nr oryginalny 532168721

 • Noże ISEKI

  Iseki traktorek kosiarka z najwyższej półki

  Każdy z naszym użytkowników słyszał nie raz o marce Iseki. Od 1926 roku firma Iseki produkuje coraz lepsze urządzenia ogrodnicze dla amatorów oraz profesjonalistów. Aktualnie mają w ofercie nawet ciągniki rolnicze Iseki oraz oczywiście profesjonalne kosiarki do trawy Iseki i różnorodne akcesoria Iseki. Wszystkie produkty są stworzone zgodnie z nowoczesną technologią, która stale ulepsza jakość, wydajność i sprawność maszyn ogrodniczych. Każde urządzenie wyprodukowane przez Iseki jest przygotowane do wielozadaniowej pracy. Iseki oferuje dodatkowy osprzęt - pług Iseki, glebogryzarki Iseki i siewnik Iseki. Dziś Iseki jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek i wiodących dostawców w Japonii i Europie.

  Iseki kosiarka z odpowiednim nożem

  Dodatkową zaletą kosiarek traktorków Iseki jest ich łatwa konserwacja oraz dobór części Iseki, dzięki dostępności części zamiennych i rozwiniętej sieci dystrybucji. W naszym sklepie internetowym jest szczególnie duży wybór noży Iseki. Istotne jest, aby nóż Iseki został dobrze dobrany. Ostrzy w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu (np. Traktorek Iseki TXG23) lub po numerze oryginalnym listwy (np. 8595-306-004-00). Możesz wyszukać ostrzy również po wymiarach:
  Długości: wpisz np. "listwa* L64", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 640 mm do 649 mm.
  Wielkości otworu centralnego: wpisz np. "nóż ZB12", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 12 mm a 12,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: wpisz np. "nóż AB48", a znajdziesz ostrza, które mają rozstaw między 48 mm a 48,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: wpisz np. "listwa AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe nr oryginalny - 8663-306-001-00

 • Noże JCB
 • Noże JOHN DEERE

  Najlepsze noże do kosiarki JOHN DEERE

  Nie ma piękniejszego pejzażu za oknem niż widok zielonej trawy w Twoim ogrodzie. Jednak widok idealnego trawnika, może zapewnić odpowiednio ostra i dobrana do sprzętu listwa tnąca. Nasz sklep oferuje szeroki asortyment produktów ostrzy do traktorka i kosiarki John Deere. W naszej ofercie, oprócz podstawowych ostrzy, znajdziesz innowacyjne noże mulczujące. Charakteryzują się one podwójnym ostrzem na różnych wysokościach lub listwy są zakrzywione i wyposażone w ząbki. Mulczowanie to niesamowity zabieg, który pełni rolę naturalnego nawozu.

  Znajdź odpowiednie noże do traktorka JOHN DEERE

  Użytkownicy kosiarki John Deere są zadowoleni z jej pracy w okresie wiosennym. Istotne jest, aby nóż został idealnie dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki (np. John Deere kosiarka nóż L120), można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym (np. GX20250). W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L51", a wyszukasz noże, które mają długość od 510 mm do 519 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 182004348/0

 • Noże JONSERED

  Pierwszorzędne noże do kosiarki JONSERED

  Sezon koszenia trawy jest niezaprzeczalnie aktywnym czasem spędzonym w ogrodach. Kosiarki czy też traktorki mniej więcej co tydzień niezłomnie pracują w tym okresie po kilka godzin. To wszystko dla perfekcyjnie podciętego i zielonego trawnika, który jest dumą każdego domostwa. Jednak widok idealnej zieleni, może zapewnić odpowiednio ostra i dobrana listwa tnąca do kosiarki Jonsered. Dobry nóż może dawać niesamowite rezultaty przez długi czas, jeżeli pamiętamy o jego pielęgnacji. W naszym sklepie oferujemy również unikatowe listwy mulczujące z tej firmy. Służą one do koszenia zieleni bez zbierania ściętych źdźbeł trawy. Mulczowanie to niesamowity sposób, który pełni rolę naturalnego nawozu, a ponadto oszczędzi twój czas. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment noży do kosiarki i traktorka Jonsered.

  Jak wyszukać nóż traktorka kosiarki JONSERED

  Ostrze noża Jonsered są jednymi z najchętniej wybieranych w naszym sklepie. Istotne jest, aby listwa tnąca została dobrze dobrana. Czasami szukanie idealnego noża może być bardzo uciążliwe, zwłaszcza, że na rynku istnieje coraz więcej rodzajów kosiarek. Ostrzy w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu lub po numerze oryginalnym listwy. Możesz wyszukać ostrzy również:
  Po długości: w wyszukiwarkę wpisz np. "listwa* L49", a znajdziesz ostrza, które mają długość od 490 mm do 499 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: w wyszukiwarkę wpisz np. "nóż
  6-cioramienna gwiazdka", a znajdziesz listwy tnące, które mają 6-cioramienną gwiazdkę.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 5324279-84

 • Noże KABIT
 • Noże KUBOTA
 • Noże KYNAST
 • Noże LAWNFLITE

  Części do kosiarki Lawnflite

  Najważniejszym z punktu widzenia eksploatacji komponentem kosiarki jest narzędzie robocze. Podstawową częścią do kosiarek spalinowych jest ostrze. Jest to element, który odpowiada za najważniejszą funkcję urządzenia, czyli ścinanie trawy. Oczywiście cała kosiarka traktorek Lawnflite potrzebuje również sprawnnych innych części w zależności od typu kosiarki. Kosiarki spalinowe Lawnflite wymagają dobrego silnika, jakościowego paliwa, linek hamulna i wiele innych rzeczy. Uszkodzona linka sprawi, że nie będzie można odpalić silnika, korzystać z napędu czy nawet z hamulca. Nie wymieniany filtr powietrza nie oczyszci powietrza ze wszystkich zabrudzeń i drobinek, które mogą mieć negatywny wpływ na wszelkie podzespoły urządzenia. Błędnie wybrany olej lub paliwo do urządzenia może spowodować nawet usterkę w kosiarce. Kosiarki akumulatorowe i elektryczne mają już trochę inne preferencje co do produktów.

  Dobierz swój nóż Lawnflite

  Ostrze noża Lawnflite MTD cieszą się opinią o bardzo dobrej jakości w naszym sklepie internetowym. Przy odpowiedniej konserwacji mogą posłużyć dłuższy czas. Istotne jest, aby listwa tnąca została dobrze dobrana. Czasami szukanie idealnego noża może być bardzo uciążliwe, zwłaszcza, że na rynku istnieje coraz więcej rodzajów kosiarek. Ostrzy w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu lub po numerze oryginalnym listwy. Możesz wyszukać ostrzy również:
  Po długości: w wyszukiwarkę wpisz np. "listwa* L53", a znajdziesz ostrza, które mają długość od 530 mm do 539 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: w wyszukiwarkę wpisz np. "nóż
  6-cioramienna gwiazdka", a znajdziesz listwy tnące, które mają 6-cioramienną gwiazdkę.
  Rozstawie otworów bocznych: wpisz np. "nóż AB63", a znajdziesz ostrza, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: wpisz np. "listwa AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 7 mm a 7,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe nr oryginalny - 742-0616

 • Noże LEROY MERLIN
 • Noże LIDER

  Lider nóż kosiarki

  Noże do urządzeń ogrodniczych marki Lider to niezbędne akcesoria dla
  każdego pasjonata ogrodnictwa. To marka, którą można spotkać w różnych
  marketach z zastosowaniem ogrodniczo-budowlanym lub AGD. Lider nóż kosiarki
  można znaleźć w naszym sklepie i zakupić z expressową dostawą. Noże Lider do
  kosiarek, zwłaszcza te dedykowane kosiarkom lider elektrycznym, są więc nie
  tylko elementem, który wpływa na jakość koszenia, ale także kluczowym
  elementem długotrwałego funkcjonowania całego urządzenia. Odpowiednia
  pielęgnacja, wspierana wysokiej jakości kosiarka lider częściami, sprawia,
  że praca w ogrodzie staje się jeszcze bardziej efektywna i satysfakcjonująca.

  Kosiarka Lider elektryczna

  Warto również zaznaczyć, że kosiarka lider elektryczna to nie tylko
  narzędzie, ale cały system, który może wymagać regularnej konserwacji i
  wymiany części. W tym kontekście marka Lider oferuje także wysokiej
  jakości kosiarka lider części. To gwarancja, że nawet w przypadku
  intensywnego użytkowania, można utrzymać urządzenie w doskonałej kondycji.
  Oryginalne części Lider zapewniają nie tylko bezpieczeństwo,
  ale także trwałość i niezawodność, które są kluczowe dla efektywnej pracy
  w ogrodzie.

 • Noże MACALLISTER
 • Noże MAKITA
 • Noże MASSEY FERGUSON

  Massey Ferguson co to za firma?

  Massey Ferguson to niepowtarzalna marka, która od dziesięcioleci odnosi sukcesy w dziedzinie produkcji wysokiej jakości maszyn rolniczych i urządzeń ogrodniczych. Jej historia sięga głęboko w korzenie rolnictwa, a dzisiaj stanowi niekwestionowanego lidera w dziedzinie innowacyjności, wydajności i niezawodności. Zaczynając od kosiarek traktorków, Massey Ferguson oferuje szeroką gamę modeli, które nie tylko zapewniają perfekcyjne koszenie, ale także dostarczają wygodę i łatwość obsługi. Innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy zbierające, automatyczne regulacje wysokości koszenia i ergonomicznie zaprojektowane uchwyty, sprawiają, że praca w ogrodzie staje się prawdziwą przyjemnością. Marka ta nie zapomina również o profesjonalnych ogrodnikach, oferując zaawansowane traktory ogrodnicze, które gwarantują nie tylko moc i wydajność, ale także precyzyjną kontrolę nad pracą na każdym etapie. Zintegrowane systemy nawigacyjne, ergonomicznie ukształtowane kabiny i zróżnicowane osprzęty sprawiają, że praca staje się bardziej efektywna, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

  Noże Massey Ferguson w naszym sklepie internetowym Ogrodexa

  Niezaprzeczalnie ważnym elementem każdego traktorka jest dobrany odpowiedni nóż. Noże wykonane z wysokiej jakości stali są trwalsze i dłużej utrzymują ostrość. Różne kosiarki i traktory mogą wymagać specyficznych rodzajów noży. Przed zakupem sprawdź zalecenia producenta dotyczące noży, aby być pewnym, że są one zgodne z modelem maszyny. Ważne jest, więc aby listwa tnąca została idealnie dobrana. Najbezpieczniejszą opcją zakupu noża jest znalezienie go po numerze oryginalnym lub po znajomości precyzyjnej marki kosiarki traktorka Massey Ferguson. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "nóż* L53", a wyszukasz noże, które mają długość od 530 mm do 539 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "ostrze ZB23x17,8", a wyszukasz ostrza, które mają średnice widoczną na fotografii.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB63", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - Nr. Oryginalny 742-05024B

 • Noże MASTERCUT

  MASTERCUT noże dla Twojego urządzenia

  Jak wiadomo, kosiarka musi posiadać odpowiedni nóż, dzięki któremu koszenie trawy będzie przyjemne i efektywne. Noże do traktorka Mastercut są idealnym wyborem dla Twojego trawnika. Trzeba pamiętać, że noże do traktorka Mastercut potrzebują regularnego ostrzenia. Jednak w przypadku gdy listwa tnąca jest uszkodzona lub zużyta, musisz ją jak najszybciej wymienić. W naszym sklepie znajdziesz oryginalne i zamienne noże Mastercut, jak np. Mastercut 92-155 noże, które są jednymi z bardziej popularnych ostrzy.

  Jak szybko znaleźć noże do traktorka MASTERCUT?

  Użytkownicy kosiarek Mastercut pozostawiają o urządzeniu wiele pozytywnych opinii. W wyborze perfekcyjnego noża lub zamiennika ostrza w naszym sklepie znajdziesz kilka sposobów. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Kosiarka traktorek Mastercut noże Pinto), można znaleźć szukane ostrze po numerze oryginalnym (np. 742-0609 ). W przypadku, gdy nie można znaleźć ostrza w proponowych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po:

  Długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L51", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 510 mm do 519 mm.
  Wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB63", a znajdziesz ostrza, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: np. "listwa AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 742-0608

 • Noże MCCULLOCH

  Komplety noży do traktorków MCCULLOCH

  Zieleń w naszym ogrodzie jest pierwszym elementem, który rzuca się w oczy, dlatego warto zadbać o jej pielęgnacje. Niezaprzeczalnie, do osiągnięcia tego, ważne jest dobre ostrze w twojej kosiarce. W naszym sklepie internetowym znajdziesz liczne komplety noży do traktorka McCulloch. Oprócz podstawowych listw tnących, marka McCulloch oferuje również unikatowe noże mulczujące. To specjalny rodzaj ostrzy, który umożliwia mielenie i rozdrabnianie trawy. Dokładnie zmielona zieleń szybko się rozkłada, a wchłonięte przez glebę składniki odżywcze, służą jako naturalny nawóz. Mamy pewność, że noże do kosiarki McCulloch nie zawiodą Cię w okresie wiosennym.

  MCCULLOCH – znajdź ostrze dla siebie

  Noże do McCulloch w naszym sklepie są idealnym wyborem do sprawnego działania Twojego sprzętu. Istotne jest, aby nóż został dobrze dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Nóż do kosiarki McCulloch 46 cm lub nóż kosiarki McCulloch 53 cm) można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym (np. 5321863-87). W przypadku, gdy nie można znaleźć noża do kosiarki McCulloch w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L46", a wyszukasz noże, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: wpisz np. "listwa ZB17", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 17 mm a 17,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB40", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 40 mm a 40,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "noż AL11", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 11 mm a 11,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 581188910

 • Noże MOTEC

  Traktorek kosiarka Motec opinie

  Firma ta zdobyła uznanie dzięki wysokiej jakości swoich produktów oraz zaawansowanej technologii, której używa w swoich rozwiązaniach. Produkty firmy Motec obejmują szeroką gamę narzędzi ogrodniczych u producenta GGP, takich jak kosiarki, traktory ogrodowe, podkaszarki, nożyce do żywopłotu i wiele innych. Każde urządzenie jest starannie zaprojektowane, mając na uwadze efektywność, trwałość i łatwość obsługi.

  Cechy wyróżniające noże Motec

  1. Innowacyjne Technologie: Urządzenia Motec wykorzystują najnowsze technologie, co przekłada się na wydajność, oszczędność energii i łatwość obsługi.
  2. Solidne Konstrukcje: Materiały używane do produkcji narzędzi są starannie wyselekcjonowane, zapewniając długą żywotność produktów.
  3. Ergonomia i Komfort: Ergonomiczne uchwyty, łatwe w obsłudze instrukcje i lekka konstrukcje to cechy, które sprawiają, że praca w ogrodzie staje się przyjemnością.
  4. Zróżnicowana Oferta: Noże marki Motec w naszym sklepie internetowym to dobry wybór dla każdego wymagającego użytkownika urządzeń ogrodniczych.

  Jak dobrać poprawnie noże do traktorka kosiarki Motec

  Istnieje wiele sposobów na wyszukanie idealnego noża dla Twojej kosiarki. To ważny aspekt, ponieważ źle dobrana listwa może nawet uszkodzić Twoje urządzenie. Wyszukasz noża po modelu lub po numerze oryginalnym listwy. Istnieje również sposób znalezienia noży po wymiarach:
  Długości: wpisz np. "listwa* L46", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Wielkości otworu centralnego: wpisz np. "nóż ZB18", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: wpisz np. "listwa AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstawę między 65 mm a 65,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: wpisz np. "listwa AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr. oryginalny 82004344/0

 • Noże MOUNTFIELD

  Mountfield co to za firma?

  Mountfield to renomowana firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji sprzętu ogrodniczego. Założona w 1991 roku, firma zdobyła uznanie na rynku dzięki wysokiej jakości produktów, innowacyjnym rozwiązaniom i profesjonalnemu podejściu do potrzeb klientów. Mountfield oferuje szeroką gamę maszyn ogrodniczych, w tym kosiarki, traktory ogrodowe, pilarki, oraz narzędzia ręczne, co czyni ją jednym z wiodących producentów sprzętu do pielęgnacji ogrodu. W ostatnim czasie firma Mountfield swój sukces osiągnęła dzięki wprowadzeniu do sprzedaży dodatkowego asortymentu. Marka Mountfield stale rozszerza swoje horyzonty dzięki czemu ich produkty są godne zaufania. Zasłużone pozytywne opinie o firmie Mountfield są skutkiem jakości, precyzji i wytrzymałości.

  Części Mountfield

  Części do maszyn ogrodniczych Mountfield są cenione wśród profesjonalistów i entuzjastów ogrodnictwa dzięki swojej niezawodności i wysokiej jakości wykonania. Specyfikacje części Mountfield często obejmują zaawansowane technologie, takie jak hartowane ostrza czy precyzyjne łożyska, co przekłada się na doskonałe właściwości tnące i wydajność. Opinie użytkowników podkreślają nie tylko ich trwałość, ale także łatwość montażu i obsługi, co czyni je idealnym wyborem dla osób ceniących sobie praktyczność i funkcjonalność. Bez wątpienia, części do maszyn ogrodniczych Mountfield to inwestycja w jakość, która przynosi zadowolenie z efektów pracy i pewność niezawodności w każdych warunkach.

  Noże Mountfield - sposoby na dobry wybór!

  Noże Mountfield charakteryzują się wysoką jakością wykonania i precyzją, co sprawia, że są niezastąpione w wielu dziedzinach użytkowania. Przeznaczone głównie do traktorów ogrodowych i kosiarek, noże te są skonstruowane z trwałych materiałów, co gwarantuje długą żywotność i niezawodność w czasie użytkowania. Ponadto, noże te są zaprojektowane z myślą o łatwej instalacji, co ułatwia użytkownikom wymianę noży bez konieczności korzystania z profesjonalnego sprzętu.
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L50", a wyszukasz noże, które mają długość od 500 mm do 509 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - Nr. Oryginalny 181004398/0

 • Noże MTD

  Szeroki asortyment noży traktorków MTD

  Niezaprzeczalnie za wydajność i skuteczność naszej kosiarki lub traktorka odpowiada listwa tnąca. Niestety trzeba pamiętać, że noże do kosiarek i traktorków podlegają naturalnej eksploatacji. Nawet najlepszy produkt trzeba będzie minimalnie raz do roku naostrzyć, a w przypadku większego uszkodzenia wymienić. Producent noży do kosiarek MTD oferuje wytrzymałe oraz niezawodne ostrza. To idealny wybór dla Twojej zieleni wokół domu, a również na ogródku działkowym.

  Odkryj idealny nóż do traktorka MTD

  Istotne jest, aby nóże traktoka MTD zostały dobrze dobrane. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Nóż kosiarki MTD 76cm), można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym (np. 742-0609). W przypadku, gdy nie można znaleźć noża MTD w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L46", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "nóż ZB10", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB63", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą ostrza, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 742-0616

  Noże do kosiarki traktora MTD powinny być dobierane w zależności od modelu traktora i rodzaju kosiarki. Aby dobrać odpowiednie noże, należy zweryfikować informacje na tabliczce znamionowej traktora oraz instrukcji obsługi kosiarki. Informacje te powinny zawierać wymagane wymiary noży, ilość noży potrzebnych do danej kosiarki oraz specyfikacje materiału, z którego wykonano noże. Noże do kosiarek MTD można znaleźć w autoryzowanych sklepach części zamiennych lub bezpośrednio u producenta. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta dotyczących wyboru i wymiany noży w kosiarkach.

 • Noże MURRAY

  Noże do kosiarki MURRAY w naszym magazynie

  Kosiarka to podstawowy sprzęt w każdym przydomowym ogrodzie. Jednak, jak każde urządzenie, wymaga konserwacji i dbania o jej stan techniczny, ponieważ nawet najlepszy traktorek potrzebuje idealnie dobranego ostrza. Dlatego warto pamiętać, że listwy tnące do kosiarki podlegają naturalnej eksploatacji. Jednym z zabiegów wspomagających działanie układu tnącego jest ostrzenie przynajmniej dwa razy na rok noża lub jego wymiana przy uszkodzeniu. W naszym sklepie pod frazą Murray noże znajdziesz wiele listw tnących, które mogą być odpowiednie dla Twojego urządzenia. Jednym z najchętniej kupowanych ostrzy jest nóż do traktorka Murray 76 cm.

  Jak wybrać odpowiednie noże traktorka MURRAY?

  Ważną kwestią jest, aby noże do kosiarki Murray zostały dobrze dobrane. W naszym sklepie internetowym możesz szukać listw tnących po modelu (np. Kosiarka Murray nóż Sentinel) lub po numerze oryginalnym listwy (np. 1739889AYP). Możesz wyszukać ostrzy również po:

  Długości: np. "listwa* L48", a znajdziesz noże, które mają długość od 480 mm do 489 mm.
  Wielkości otworu centralnego: np. "nóż ZB10", a znajdziesz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB47", a znajdziesz listwy tnące, które mają rozstaw między 47 mm a 47,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: np. "listwa AL10", a znajdziesz ostrza, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 700162

 • Noże NAC

  Kosiarki traktorki NAC

  Marka NAC gwarantuje skuteczność, wydajność i trwałość podczas każdej pracy w ogrodzie. NAC jest producentem oraz dystrybutorem wysokiej klasy urządzeń ogrodniczych. W swojej ofercie posiada kosiarki spalinowe, kosiarki elektryczne, kosiarki z napędem i kosiarki bez napędu oraz mini traktorki. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i precyzyjnej produkcji, ich urządzenia są niezawodne i służą przez wiele sezonów. Urządzenia NAC do pielęgnacji trawnika to zakup jednorazowy, oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio się o nie zatroszczysz. Ważna jest odpowiedna konserwacja wszystkich podzespołów traktorka kosiarki NAC. Oto kilka zasad, które pozwolą utrzymać twoje urządzenie w odpowiednim stanie na kolejny sezon:
  - Przechowuj kosiarkę w suchym miejscu, zabezpieczoną przed wilgocią i szkodnikami
  - Po każdym użyciu oczyść kosiarkę z trawy i brudu. Regularne czyszczenie zapobiegnie gromadzeniu się resztek i korozji.
  - Regularnie sprawdzaj poziom oleju i wymieniaj go zgodnie z zaleceniami producenta. Filtr powietrza powinien być czyszczony lub wymieniany zgodnie z instrukcją obsługi.
  - Regularnie kontroluj stan pasów i napędów, aby upewnić się, że są one napięte i niezużyte.
  - Ostrze kosiarki powinno być regularnie ostrzone. Tępa kosiarka może uszkodzić trawę i prowadzić do nieestetycznego wyglądu trawnika.

  Noże NAC dla każdego!

  Samodzielne naostrzenie noża nie jest prostym zadaniem i warto powierzyć je specjalistycznemu serwisowi, który zadba o jego odpowiednią ostrość i wyrównoważenie. Czynności tej nie warto zaniedbywać, bo tępe ostrze nie tylko utrudnia koszenie, ale i niszczy trawę. W momencie całkowitego zużycia noża NAC, zalecana jest jego zmiana. Dobór odpowiedniego noża to bez wątpienia najbardziej niezbędna rzecz do odpowiedniej pracy urządzenia. Noże NAC są dostosowane dla wielu marek urządzeń ogrodniczych. To wszystko dzięki uniwersalności i prostocie montażu kosiarek traktorków NAC. Ważne jednak jest, aby wybrać odpowiednie noże do odpowiedniego modelu traktorka. Oprócz posiadania znajomości marki można znaleźć szukane ostrze nie inaczej niż po modelu lub najlepiej numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* 420", a wyszukasz noże, które mają długość od 420 mm do 429 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18/24", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu z wybraną średnicą.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB55", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 55 mm a 55,9 mm.
  Po średnicy otworu bocznego: np. "nóż AL11,5/17,8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest dokładnie tą wybraną.

  Zdjęcie poglądowe - OG2037

 • Noże NOVOTRAC
 • Noże OBI
 • Noże OLEO-MAC

  Noże OLEO-MAC w sklepie Ogrodex

  Gdy trawnik przed domem jest nierówny po koszeniu, to sygnał dla nas, że czas na wymianę noża w kosiarce. Za wydajność i skuteczność naszej kosiarki lub traktorka odpowiada w dużej mierze listwa tnąca. Dobre ostrze może pracować przez naprawdę długi czas i dawać wymagany rezultat. Oczywiście podstawą jest ostrzenie noża przynajmniej raz w roku, żeby mógł posłużyć jak najdłużej. Jednak w przypadku gdy listwa tnąca jest uszkodzona, trzeba ją jak najszybciej wymienić. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment noży do kosiarki i traktorka Oleo-Mac. Sklep Oleo-Mac posiada wiele urządzeń, które pomogą Ci zadbać o trawnik, a my oferujemy do nich noże w dobrej cenie i jakości.

  Jak znaleźć nóż do kosiarki OLEO-MAC

  Noży do kosiarek Oleo-Mac można szukać po modelu (np. Noż 760 mm Oleo-Mac) lub po numerze oryginalnym ostrza z (np. SGS53205042247 lub SGS532050422483) znalezionego w rozpisce części kosiarki lub traktorka. Możesz spróbować poszukać listwy tnącej po jej wymiarach.
  Po długości: Wpisz w wyszukiwarkę sklepu np. "listwa* L51", a pojawią się ostrza, które mają długość od 510 mm do 519 mm.
  Po średnicy otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po średnicy otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex

 • Noże PARTNER

  Firma Partner i ich niezawodne technologie

  Firma Partner od wielu lat cieszy się uznaniem wśród entuzjastów ogrodnictwa, dostarczając produkty najwyższej jakości. Kosiarka traktorek z logo Partner to gwarancja nie tylko innowacyjnych rozwiązań, ale także doświadczenia i zaufania. Dzięki zaawansowanej technologii i nieustannym innowacjom, urządzenia marki Partner są synonimem niezawodności i satysfakcji z użytkowania. Dzięki porządnemu silnikowi, kosiarka traktorek gwarantuje efektywną pracę nawet na dużych powierzchniach, bez obaw o przegrzewanie czy przeciążenie. Kosiarka traktorek oferuje różnorodne opcje koszenia, co pozwala na elastyczne dostosowanie się do aktualnych warunków i preferencji. W kategorii noży Partner znajdują się również ostrza mulczujące trawę. Wytrzymałe materiały oraz precyzyjne wykonanie gwarantują długotrwałą i niezawodną pracę urządzenia nawet w trudnych warunkach. Podsumowując, kosiarka traktorek to inwestycja w przyszłość Twojego ogrodu. Wybierając urządzenie marki Partner, stawiasz na jakość, trwałość i doskonałe wyniki pielęgnacyjne. Niech Twoja zieleń zawsze prezentuje się z najlepszej strony!

  Noże Partner dostępne w naszym sklepie internetowym Ogrodex

  Listwy tnące Partner cechują się różnorodnością. Szczególnie zakupywane są ostrza mulczujące do kosiarek i traktorków Partner. Noże mulczujące to specjalne ostrza używane w kosiarkach, które mają zdolność rozdrabniania ściętej trawy na bardzo drobne cząsteczki. Proces ten jest nazywany mulczowaniem, a uzyskany materiał, zwany mulczem, jest następnie rozrzucany na trawniku. Korzystanie z noży mulczujących jest jednym z wielu sposobów na poprawę zdrowia i wyglądu trawnika. W wyborze idealnego noża w naszym sklepie znajdziesz kilka sposobów. Oprócz posiadania znajomości marki, można znaleźć szukane ostrze po numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć ostrza w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L46", a wyszukasz noże, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa 5-cioramienna gwiazda", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu 5-cioramienej gwiazdy.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB85", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 85 mm a 85,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL13", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 13 mm a 13,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 5321863-85

 • Noże POULAN
 • Noże RAIFFEISEN

  Raiffeisen kosiarki traktorki opinie

  Raiffeisen jest jedną z najbardziej powszechnych marek wśród miłośników ogrodów z piękną i równomiernie zieloną trawą. Kosiarka traktorek Raiffeisen to w skrócie wydajność, komfort i niezawodność w pielęgnacji ogrodu. Jej wszechstronność sprawia, że jest niezastąpionym narzędziem dla osób ceniących sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność przestrzeni zielonej wokół domu. Niezbędne mogą okazać się opinie na temat kosiarek i traktorków. Nie zawsze jednak są one rzetelne lub dobrze sprecyzowane. Na co, więc powinniśmy zwracać uwagę czytając opinie?
  - Moc i wydajność: Dzięki sprawnemu silnikowi, kosiarka traktorek gwarantuje efektywną pracę nawet na dużych powierzchniach.
  - Komfort obsługi: Ergonomicznie zaprojektowane siedzisko, intuicyjne sterowanie oraz regulacja wysokości koszenia umożliwiają dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.
  - Zbieranie, mulczowanie, wyrzut boczny: Kosiarka traktorek oferuje różnorodne opcje koszenia, co pozwala na elastyczne dostosowanie się do aktualnych warunków i preferencji.
  - Solidna konstrukcja: Wytrzymałe materiały oraz precyzyjne wykonanie gwarantują długotrwałą i niezawodną pracę urządzenia nawet w trudnych warunkach.
  - Cena, a jakość: Warto zwrócić uwagę na ceny części oryginalnych, które są zazwyczaj kosztowne. Zalecane jest zapoznanie się z częściami zamiennymi, które mogą mieć również nieskazitelną jakość W naszym sklepie części zamienne są uwielbiane przez użytkowników kosiarek traktorków Raiffeisen. Jakość i wytrzymałość to podstawa, do zdobycia zaufania naszych klientów.

  Noże Raiffeisen dla każdego entuzjasty ogrodnictwa

  Ostrza noży Raiffeisen są starannie zaprojektowane, co gwarantuje równomierne cięcie i estetyczny wygląd trawnika. Noży do kosiarek Raiffeisen można szukać po modelu lub po numerze oryginalnym ostrza z znalezionego w rozpisce części kosiarki lub traktorka. Możesz spróbować poszukać listwy tnącej po jej wymiarach.
  Po długości: Wpisz w wyszukiwarkę sklepu np. "listwa* L41", a pojawią się ostrza, które mają długość od 410 mm do 419 mm.
  Po średnicy otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB63", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Po średnicy otworu bocznego: np. "nóż AL7", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 7 mm a 7,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 742-0300B

 • Noże SABO

  Sabo kosiarka traktorek dla każdego

  Sabo to renomowana marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości urządzeń ogrodniczych, które zdobyły uznanie wśród entuzjastów ogrodnictwa na całym świecie. To niemiecka firma, która powstała w 1932 r., działająca aż do dziś. Firma Sabo oferuje szeroki wybór produktów, które łączą w sobie niezawodność, wydajność i innowacyjność. W ofercie marki SABO można znaleźć wiele urządzeń, które ułatwiają pielęgnację ogrodu. Jednym z kluczowych produktów w ofercie jest kosiarka spalinowa Sabo. Charakteryzuje się ona nie tylko solidną konstrukcją, ale także zaawansowanymi technologiami, które zapewniają doskonałe rezultaty koszenia. Dzięki niej użytkownik może cieszyć się równomiernie przyciętą trawą, bez względu na warunki terenowe czy pogodowe. Kosiarki SABO startują lekko i pewnie. W celu zwiększenia komfortu wyposażone są w rozrusznik elektryczny. Kolejnym popularnym urządzeniem w ofercie marki Sabo jest kosiarka traktorek Sabo Clipper 52. Ten zaawansowany sprzęt jest idealny do dużych obszarów zieleni, gdzie wymagana jest efektywna i szybka praca.

  Sabo katalog części, dobierz swoje noże Sabo!

  Warto również wspomnieć o dostępności SABO katalog części, który jest nieocenionym źródłem informacji dla użytkowników tych urządzeń. Dzięki temu klienci mogą łatwo znaleźć odpowiednie części zamienne oraz akcesoria, które pomagają w utrzymaniu urządzeń w doskonałej kondycji przez wiele lat.
  Wymiana noży do traktorka to istotna czynność utrzymania w dobrej kondycji maszyny ogrodowej. Wymiana noży powinna być przeprowadzana regularnie, zwykle przed rozpoczęciem sezonu koszenia trawy. Wszystko zależy od intensywności użytkowania. Niektóre noże wytrzymują nawet kilka lat przy odpowiedniej konserwacji. Nowe noże zapewnią lepszą jakość cięcia. Istotne jest, aby nóż został idealnie dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Sabo Clipper 52), można znaleźć szukane ostrze po modelu lub najlepiej numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, zaleca się wyszukiwanie go po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L46", a wyszukasz noże, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB18", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - OG1766

 • Noże SABRE
 • Noże SCOTTS
 • Noże SIMPLICITY

  Noże do kosiarki Simplicity w naszym magazynie

  Każdy właściciel przydomowego ogrodu ma świadomość, o tym, że strzyżenie zielenii jest jedną z ważniejszych rzeczy. Zielony trawnik jest najlepszą reklamą Twojego domostwa, a oprócz tego może być dla Ciebie przystanią, w której odnajdziesz spokój. Kosiarka Simplicity potrzebuje wielu odpowiednich części, ale jednak widok perfekcyjnego trawnika, może zapewnić odpowiednio ostry i dopasowany do sprzętu nóż tnący. Listwa tnąca musi doskonale radzić sobie nawet z gęsto rosnącą zielenią. Niestety trzeba pamiętać, że noże do kosiarki podlegają naturalnej eksploatacji. Dlatego nie można zapominać o regularnym ostrzeniu listw tnących, przynajmniej dwa razy w roku. Praca kosiarki z wygiętym bądź ułamanym ostrzem jest niezaprzeczalnie szkodliwa dla urządzenia, które przez nadmierne przeciążenie może ulec destukcji. Nie możemy więc zwlekać, a uszkodzoną listwę tnącą należy wymienić jak najszybciej.

  Kosisko Simplicity – znajdź noże idealne

  Użytkownicy kosiarki Simplicity są zadowoleni z jej pracy w okresie wiosennym. Istotne jest, aby listwa tnąca została idealnie dobrana. Oprócz posiadania znajomości marki (np.Noże do traktorka simplicity Baron), można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym (np. 1719737ASM ). W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "nóż* L52", a wyszukasz noże, które mają długość od 520 mm do 529 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "ostrze ZB25", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 25 mm a 25,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "listwa AB65", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL9", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 9 mm a 9,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 1719737ASM

 • Noże SOLO

  Części do kosiarki traktorka Solo

  Piękna, zielona i wyrównana trawa to wizytówka każdego domu, działki oraz społeczności we wszelkich miejscowościach. Doskonała zieleń to synonim doskonałości i precyzji. Niezaprzeczalnie osiągnięce takiego trawnika nie obejdzie się bez dobrego urządzenia ogrodniczego. Istnieje wiele popularnych kosiarek traktorków marki Solo, która jest pochodną firmy Alko. Należy zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii odnośnie zakupu części do urządzeń. Jest to z pewnością cena. Wiele sprzętów ogrodniczych niesie za sobą duży koszt. Dobrze jest zwrócić uwagę na ceny poszczególnych części oryginalnych Solo oraz części zamiennych Solo. Druga ważna kwestia w doborze urządzenia ogrodniczego to łatwość obsługi. Wybierz model, który jest intuicyjny w obsłudze, z łatwo dostępnymi częściami zamiennymi i serwisem. Niezaprzeczalnie ważną kwestią jest wydajność oraz jakość. O tej możemy się dowiedzieć najwięcej z opinii urządzenia lub marki. Warto brać jednak każdą uwagę z dystansem, ponieważ czynniki napisania ich są różnorodne.

  Noże Solo do Twojego traktorka

  Niektóre modele kosiarek i traktorków oferują funkcje takie jak mulczowanie, zbijanie, koszenie zbierające lub rozdrabnianie. Wybierz odpowiednią funkcję w zależności od oczekiwanych rezultatów dla twojego trawnika. Listwy tnące Solo cechują się różnorodnością. Szczególnie zakupywane są ostrza mulczujące do kosiarek i traktorków Solo od Alko. Noże mulczujące to specjalne ostrza używane w kosiarkach, które mają zdolność rozdrabniania ściętej trawy na bardzo drobne cząsteczki. Proces ten jest nazywany mulczowaniem, a uzyskany materiał, zwany mulczem, jest następnie rozrzucany na trawniku. Uzyskany naturalny nawóz ma wiele zalet, które można wykorzystać do uzyskania zdrowego i zaskakująco pięknego trawnika. W wyborze idealnego noża w naszym sklepie znajdziesz kilka sposobów. Oprócz posiadania znajomości marki, można znaleźć szukane ostrze po numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć ostrza w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L64", a wyszukasz noże, które mają długość od 640 mm do 649 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB16,2", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 16 mm, a 16,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB150", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 150 mm, a 150,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL6", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 6 mm, a 6,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 473602

 • Noże SOVEREIGN
 • Noże STIGA

  Popularne noże do kosiarki STIGA

  Nawet niezawodna kosiarka potrzebuje idealnie dobranego noża. Efekt perfekcyjnego trawnika możemy osiągnąć dzięki korzystaniu z listw tnących Stiga jak np. nóż do kosiarki Stiga Combi lub nóż do traktorka Stiga Tornada. Warto pamiętać, że dobre ostrze może pracować przez naprawdę długi czas i dawać niesamowity rezultat. Jednak nie można zapominać, że ostrzenie noża kosiarki Stiga musi odbyć się przynajmniej dwa razy w roku. W naszej ofercie znajdziesz wiele noży do kosiarki Stiga, a w tym również innowacyjne listwy mulczujące. Zalet tych ostrzy jest wiele. Najbardziej oczywistą jest to, że nie musisz zbierać ściętej trawy po koszeniu, a dodatkowo posłuży Ci ona jako natralny nawóz w postaci źdźbeł trawy rozkładających się na ziemi.

  Szukanie noży do kosiarek STIGA w sklepie Ogrodex

  Noże do kosiarki Stiga są jednymi z najchętniej wybieranych w naszym sklepie. Istotne jest, aby nóż Stiga został dobrze dobrany. Ostrzy w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu (np. Nóż do kosiarki Stiga Twinclip) lub po numerze oryginalnym listwy (np.184109505/0). Możesz wyszukać ostrzy również:
  Po długości: wpisz np. "listwa* L51", a znajdziesz ostrza, które mają długość od 510 mm do 519 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: wpisz np. "nóż ZB18", a znajdziesz listwy tnące, które mają średnice otworu pomiędzy 18 mm a 18,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: wpisz np. "nóż AB65", a znajdziesz ostrza, które mają rozstaw między 65 mm a 65,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: wpisz np. "listwa AL8", a znajdziesz noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm a 8,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 1134-9227-01

 • Noże STIHL

  STIHL – nieskazitelne noże do kosiarek

  Marka Stihl jest jedną z bardziej znanych i popularnych w Polsce. Mają pokaźną liczbę urządzeń koszących, które rewelacyjnie funkcjonują w każdym ogrodzie. Jednak efekt zielonej i idealnie przystrzyżonej trawy może zapewnić perfekcyjnie dobrana listwa tnąca. W naszym sklepie znajdziesz zwykłe ostrze, jak i nóż do mulczowania Stihl. Listwa tnąca kosiarki i traktorka jako jedna z podstawowych fragmentów urządzenia odpowiada za cały proces koszenia. Dlatego bardzo ważna jest pielęgnacja ostrza. Należy pamiętać, że nawet najlepsze listwy tnące do kosiarki zużywają się lub ulegają uszkodzeniu. Dalsza praca takim ostrzem doprowadza nawet do nieodwracalnego uszkodzenia całej maszyny. Ważne jest ostrzenie takiego noża przynajmniej dwa razy w roku dla dłuższej pracy.

  W jaki sposób znajdziesz odpowiednie ostrze do traktorka STIHL?

  Istnieje wiele sposobów na wyszukanie idealnego noża dla Twojej kosiarki. To ważny aspekt, ponieważ źle dobrana listwa może nawet uszkodzić Twoje urządzenie. Wyszukasz noża po modelu lub po numerze oryginalnym listwy. Istnieje również sposób znalezienia noży po wymiarach:
  Długości: wpisz np. "listwa* L64", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 640 mm do 649 mm.
  Wielkości otworu centralnego: wpisz np. "nóż ZB16", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 16 mm a 16,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: wpisz np. "listwa AB70", a znajdziesz noże, które mają rozstawę między 70 mm a 70,9 mm.
  Wielkości otworu bocznego: wpisz np. "listwa AL9", a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 9 mm a 9,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex – nr oryginalny 61707020140

 • Noże SNAPPER

  Traktorek kosiarka Snapper opinie

  Firma Snapper to światowej klasy producent narzędzi i urządzeń ogrodniczych, która od ponad 50 lat zdobywa uznanie wśród entuzjastów prac w ogrodzie. Specjalizując się w dostarczaniu produktów najwyższej jakości. Snapper kosiarka traktorek zapewnia niezawodność, trwałość oraz doskonałe wyniki w każdych warunkach. Jest to urządzenie stworzone z myślą o dużych powierzchniach trawiastych, które wymagają precyzyjnego i szybkiego koszenia. Dzięki zaawansowanej technologii oraz solidnej konstrukcji, kosiarka traktorek Snapper jest gwarancją efektywnej pracy i doskonałego wykończenia każdego trawnika. Dodatkowo dla komfortu pracy marka Snapper poszerza funkcję swoich urządzeń. Dzisiejsza linia Snapper obejmuje dodatkowo narzędzia zasilane bateryjnie. Snapper opinie są jednoznaczne – firma cieszy się wielkim zaufaniem wśród swoich klientów. Pozytywne opinie dotyczą nie tylko jakości produktów, ale także profesjonalizmu obsługi oraz wsparcia serwisowego.

  Kosiarka Snapper części, dobierz odpowiednie noże Snapper!

  W przypadku poszukiwania części zamiennych kosiarka Snapper oferuje bogaty katalog części Snapper, które gwarantują kompatybilność oraz długotrwałą wydajność. Dzięki temu każdy właściciel urządzenia Snapper może być pewien, że jego maszyna będzie działać sprawnie i bezawaryjnie przez wiele sezonów. W naszym sklepie internetowym Ogrodex można znaleźć wiele części Snapper. Szczególnie nasz asortyment jest szeroki w noże do kosiarek traktorków Snapper. Noże do Snapper w naszym sklepie są idealnym wyborem do sprawnego działania Twojego sprzętu. Istotne jest, aby nóż został dobrze dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki można znaleźć szukane ostrze po modelu lub  najlepiej po numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża do kosiarki McCulloch w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L53", a wyszukasz noże, które mają długość od 530 mm do 539 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: wpisz np. "listwa ZB23,6x17,8mm", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice otworu w tych wymiarach.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB63", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "noż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8 mm, a 8,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 742-05024B

 • Noże STERWINS
 • Noże TEXAS
 • Noże TORO

  Nóż do kosiarki TORO niezbędny dla twojego urządzenia

  Bez dwóch zdań nóż w Twojej kosiarce jest obowiązkowy do prawidłowego strzyżenie trawnika. Listwy tnące do kosiarek zużywają się lub ulegają zniszczeniu wskutek eksploatacji. Gdy kolejne ostrzenie nie ma już sensu lub dalsze użytkowanie noża grozi uszkodzeniem kosiarki, najwyższy czas rozejrzeć się za nową listwą tnącą. Nasz sklep Ogrodex oferuje szeroki asortyment produktów ostrzy do traktorka i kosiarki Toro. Jednym z popularniejszych jest nóż zbierający kosiarki TORO 55 cm w dużym stopniu poprawiający skuteczność dojścia trawy do kosza. Firma Toro oferuję wiele urządzeń koszących, a my zapewniamy odpowiednie elementy do idealnego funkcjonowania.

  Znajdź swój nóż do traktorka TORO

  W wyborze idealnego ostrza w naszym sklepie znajdziesz kilka sposobów. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Nóż traktorka Toro 55cm TimeCutter RZT420), można znaleźć szukane ostrze po numerze oryginalnym (np. 106-2247-03). W przypadku, gdy nie można znaleźć listwy tnącej w proponowych sposobach, polecamy wyszukiwanie go:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "ostrze* L52", a wyszukasz noże, które mają długość od 520 mm do 529 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB16", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 16 mm a 16,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB74", a znajdziesz listwy, które mają rozstawe między 74 mm a 74,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL10", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex – nr oryginalny 71-8210

 • Noże TURBO SILENT
 • Noże VARIOLUX
 • Noże VEGA
 • Noże VERT LOISIRS
 • Noże VICTUS
 • Noże VIKING

  Szeroki asortyment ostrzy do kosiarki i traktorka VIKING

  Mówi się, że trawnik to najpiękniejsza ozdoba ogrodu, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. W osiągnięciu pięknej zieleni wokół domu potrzebna nam jest niezawodna kosiarka lub traktorek, a noże to zdecydowanie jedne z najważniejszych elementów naszego sprzętu. W naszym sklepie znajdziesz wiele ostrzy do kosiarek i traktorków Viking (np. Kosiarka Viking nóż 40 cm MB443). Warto zadbać o swoje urządzenie już dziś i sprawdzić jak wygląda jego stan. Nawet najlepsze noże do kosiarek i traktorków zużywają się lub ulegają uszkodzeniu wskutek eksploatacji.

  Wyszukaj nóż do kosiarki VIKING w naszym sklepie

  Użytkownicy kosiarki Viking są zadowoleni z jej pracy w okresie wiosennym. Istotne jest, aby listwa tnąca została idealnie dobrana. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Noże traktorka kosiarki Viking MT), można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym (np. 61257020105 ). W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L52", a wyszukasz noże, które mają długość od 520 mm do 529 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB11", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 11 mm a 11,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB74", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 74 mm a 74,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL7", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 7 mm a 7,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 61247020100

 • Noże VILLAGER
 • Noże WESTWOOD

  Noże do kosiarki WESTWOOD do zakupienia w sklepie Ogrodex

  Każdy właściciel przydomowego ogrodu wie jak zadbać o swój trawnik. Oczywiście na początku należy zadbać o odpowiednie urządzenie koszące. Jednak nawet najlepszy traktorek kosiarka Westwood potrzebuję idealnie dobranych części. Bez dwóch zdań każdy element Twojej maszyny jest ważny, ale to listwa tnąca odpowiada za perfekcyjne przystrzyżenie zielenii. Dobry nóż może pracować przez naprawdę długi czas. Jednak nawet najlepszy produkt trzeba będzie naostrzyć, a w przypadku większego uszkodzenia wymienić. Producent noży do kosiarek Westwood oferuje wytrzymałe oraz niezawodne listwy tnące. To niezaprzeczalnie dobry wybór dla Twojego trawnika wokół domu, a również na ogródku działkowym.

  Nóż do kosiarki WESTWOOD dobrany dla Twojego urządzenia

  W naszym sklepie znajdziesz listwy tnące do traktorków Westwood w dobrej cenie i jakości. Noży w naszym sklepie internetowym możesz szukać po modelu (np. Nóż Westwood Echo) lub po numerze oryginalnym listwy (np. 16929000). Możesz wyszukać ostrzy również po:
  Długości: wpisz np. "listwa* L46", a wyszukasz ostrza, które mają długość od 460 mm do 469 mm.
  Średnia otworu centralnego: wpisz np. "nóż ZB10", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Rozstawie otworów bocznych: wpisz np. "ostrze AB46", a pojawią się noże, które mają rozstaw między 46 mm a 46,9 mm.
  Średnia otworu bocznego: wpisz np. "listwa AL10", a pojawią się noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex – nr oryginalny 9025

 • Noże WHITE

  Traktorek kosiarka White opinie

  W świecie profesjonalnej pielęgnacji ogrodu liczy się nie tylko pasja, ale również narzędzia, które są w stanie sprostać najwyższym standardom. Dlatego szeroka oferta traktorków i kosiarek White to synonim jakości, niezawodności i efektywności w każdym calu. Dla tych, którzy cenią sobie precyzję i wygodę, White traktorki do trawy stanowią idealne rozwiązanie. Dzięki ich zaawansowanej technologii, prace w ogrodzie stają się nie tylko mniej męczące, ale przede wszystkim efektywniejsze. Bez względu na wielkość powierzchni, traktorek kosiarka do trawy gwarantują równomierne i estetyczne koszenie.Jeżeli poszukujesz wielofunkcyjności w jednym urządzeniu, White traktorek kosiarka spełni Twoje oczekiwania.

  White traktorki ogrodnicze ostrza tnące

  Użytkownicy kosiarki John Deere są zadowoleni z jej pracy w okresie wiosennym. Istotne jest, aby nóż został idealnie dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki , można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym. W przypadku, gdy nie można znaleźć noża w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie go po wymiarach:
  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L53", a wyszukasz noże, które mają długość od 530 mm do 539 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz ostrza, które mają średnice otworu pomiędzy 10 mm a 10,9 mm.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "ostrze AB63", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "nóż AL7", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 7 mm a 7,9 mm.

  Zdjęcie poglądowe - nr oryginalny 742-0499A

 • Noże WIZARD
 • Noże WOLF-GARTEN

  Unikatowe listwy tnące marki WOLF-GARTEN

  Marka Wolf-Garten wyróżnia się innowacyjnymi urządzeniami, skupiając się przy tym na najwyższej jakości swoich produktów. Zdecydowanie niezawodnym wyborem dla Ciebie będzie nóż do kosiarki Wolf-Garten. Listwy tnące do kosiarek zużywają się lub ulegają zniszczeniu wskutek naturalnej eksploatacji. Ważna jest ich pielęgnacja, ale gdy kolejne ostrzenie nie ma już sensu lub dalsze użytkowanie noża grozi uszkodzeniem traktorka, najwyższy czas rozejrzeć się za nowym ostrzem. Mamy pewność, że listwy tnące do kosiarki Wolf-Garten nie zawiodą Cię w okresie wiosennym. Właśnie nóż do traktorka Wolf-Garten pomoże Ci w utrzymaniu zielonego i równomiernego trawnika.

  Dowiedz się jak łatwo znaleźć nóż do traktorka Wolf-Garten

  Noże do Wolf-Garten w naszym sklepie są idealnym wyborem do sprawnego działania Twojego sprzętu. Istotne jest, aby nóż został dobrze dobrany. Oprócz posiadania znajomości marki (np. Nóż kosiarki 410mm Wolf-Garten) można znaleźć szukane ostrze po modelu lub numerze oryginalnym (np. 742-0616 ). W przypadku, gdy nie można znaleźć listwy tnącej do kosiarki Wolf-Garten w proponowanych sposobach, polecamy wyszukiwanie noża po wymiarach:

  Po długości: w wyszukiwarkę sklepu wpisz np. "listwa* L76", a wyszukasz noże, które mają długość od 760 mm do 769 mm.
  Po wielkości otworu centralnego: wpisz np. "listwa ZB 6-cio ramienna gwiazda ", a wyszukasz listwy tnące, które mają średnice w kształcie 6-cio ramiennej gwiazdy.
  Po rozstawie otworów bocznych: np. "nóż AB63", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 63 mm a 63,9 mm.
  Po wielkości otworu bocznego: np. "noż AL8", a wyskoczą listwy tnące, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 11 mm a 11,9 mm.

  Zdjęcie pomocnicze ostrza ze sklepu ogrodex - nr oryginalny 742-04058

 • Noże WORX
 • Noże YARD-MAN

  Yard Man – co to za firma?

  MTD Yard Man to dynamicznie rozwijająca się marka na polskim rynku. Yard Man kosiarka oraz Yard Man traktorek stają się coraz popularniejszymi urządzeniami ogrodniczymi. Yard Man to jedna z wielu marek należących do globalnego koncernu MTD. Specjalizuje się on w produkcji traktorów ogrodowych, kosiarek spalinowych i kosiarek elektrycznych, glebogryzarek, nożyc do żywopłotu, a także w spalinowych urządzeniach do sprzątania, takich jak dmuchawy, odśnieżarki czy wertykulatory. MTD serwis działa na całym świecie, obejmując również popularną markę Yard Man.

  Yard Man opinie

  W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości noży do traktorków Yard Man w przystępnych cenach. Listwy tnące do urządzeń ogrodniczych Yard Man MTD to ostrza stworzone specjalnie do efektywnej pielęgnacji ogrodu. Wykonane z trwałego materiału, noże są zaprojektowane tak, aby sprostać różnorodnym potrzebom użytkownika. Są odporne na ścieranie i utrzymanie ostrości przez długi czas intensywnej pracy w sezonie wiosenno-letnim. Dzięki solidnej konstrukcji gwarantują skuteczne koszenie, cięcie i pielęgnację roślin, co sprawia, że praca w ogrodzie staje się łatwa i satysfakcjonująca. Oto kilka opinii klientów z naszego sklepu internetowego Ogrodex Milicz:

  1. "Z pełnym przekonaniem polecam. Zakupiłem te noże w poprzednim sezonie i jestem bardzo zadowolony z decyzji. Świetnie tną trawę."
  2. "Doskonale się sprawdza. Po wymianie moja praca w ogrodzie stała się znacznie łatwiejsza :) Dzięki!"
  3. "Solidne ostrze. Widać i czuć, że nóż jest wykonany solidnie. Łopatki są dobrze wyprofilowane, więc nic nie stoi na przeszkodzie do pierwszego koszenia. Gorąco polecam."

 • Noże YARD-PRO
 • Akcesoria
 • Noże głebogryzarki
 • Noże kosiarki bijakowej
 • Nóż robota koszącego


  Pierwszą i zarazem najbardziej podatną częścią na zużycie są właśnie noże, ostrza do robotów koszących. W ofercie naszego sklepu znajdziecie noże do kosiarki automatycznej Husqvarna, nóże do robotów koszących Stihl iMOW. Ostrza różnych kosiarek przybierają różny kształt np. Noże Husqvarna Automower mają kształt żyletek natomiast nóż kosiarki Stiga iMOW przypomina listwę tnącą, który występuje w zwykłych kosiarkach elektrycznych i spalinowych. Posiadamy również noże do takich kosiarek robotów jak Robomow i Honda Miimo

  Kosiarka automatyczna, robot koszący - co to jest?

  Aby ułatwić nam życie i zaoszczędzić cenny czas, inżynierowie marek urządzeń koszących stworzyli coś takiego jak kosiarka automatyczna. Jest to urządzenie, które samoczynnie bez naszego udziału pielęgnuję nasz trawnik, kosząc trawę w wyznaczonym przez nas miejscu i czasie.  Jak działa kosiarka automatyczna ?

  Robot koszący poza samym sobą do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje jeszcze stacji dokującej, w której ładuje swoją baterię. Tak, kosiarka robot koszący jest urządzeniem akumulatorowym więc od czasu do czasu w zależności od pojemności baterii oraz mocy kosiarki. Do pracy robota koszącego potrzebne nam są jeszcze odpowiednia akcesoria, jakim jest przewód ograniczający oraz łączniki i złączki przewodu. Jednak dzisiejsza technologia po raz kolejny zaskakuje i już wymyślane są kosiarki automatyczne, które takiego przewodu ograniczającego nie potrzebują

  Jaki robot koszący wybrać?

  Wybór nie jest oczywisty i trochę czasu na zapoznanie ze specyfikacją danego robota koszącego trzeba poświęcić i poczytać opinie. Na rynku mamy do wyboru kosiarki automatyczne różnych marek, począwszy od robot koszący Husqvarna Automower czy Stihl iMOW po kosiarki automatyczne AL-KO Robolinho, czy Stiga AutoClip. Tanie roboty koszące marki Bosch Indego, Worx Landroid lub robot koszący NAC. Te maszyny mogą być doskonałym wyborem, jeśli nie mamy wygórowanych wymagań i ograniczony budżet. Cena robota najczęściej wzrasta wraz z jego rozmiarem oraz maksymalną powierzchnią koszenia, jaką jest w stanie na raz obsłużyć.

 • Komplety noży traktorka
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 387 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 387 elementów
Noże do kosiarek i traktorków


Noże do kosiarek
to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów naszego sprzętu. To on tak naprawdę odpowiada za wydajność i skuteczność traktorka ogrodowego. Nóż musi być wystarczająco ostry, by doskonale radził sobie nawet z gęsto rosnącą, twardą trawą. Niestety trzeba pamiętać, że noże do kosiarki podlegają naturalnej eksploatacji, więc z czasem po prostu się zużywają. Oczywiście podstawą jest dbanie o nie, żeby mogły posłużyć jak najdłużej. Zaleca się zatem, by przynajmniej raz w roku ostrzyć nóż. Może się oczywiście okazać, że należy...


Noże do kosiarek
to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów naszego sprzętu. To on tak naprawdę odpowiada za wydajność i skuteczność traktorka ogrodowego. Nóż musi być wystarczająco ostry, by doskonale radził sobie nawet z gęsto rosnącą, twardą trawą. Niestety trzeba pamiętać, że noże do kosiarki podlegają naturalnej eksploatacji, więc z czasem po prostu się zużywają. Oczywiście podstawą jest dbanie o nie, żeby mogły posłużyć jak najdłużej. Zaleca się zatem, by przynajmniej raz w roku ostrzyć nóż. Może się oczywiście okazać, że należy robić to częściej lub rzadziej, wszystko zależy od rozmiarów oraz częstotliwości koszenia trawnika. W chwili, gdy źdźbła są bardziej poszarpane niż ucięte, to znak, że nóż do kosiarki należy zaostrzyć.

Po pewnym czasie samo ostrzenie nie wystarczy. Konieczna okaże się wymiana noży do kosiarki. W naszym sklepie z łatwością znajdziesz odpowiedni model, który w szybkim tempie możemy do Ciebie wysłać – tak byś nie musiał długo czekać na naprawę.

Noże do kosiarki elektrycznej i nie tylko

W naszej ofercie znajdziesz zarówno noże do kosiarki bijakowej, jak i noże do kosiarki rotacyjnej. To oczywiście nie koniec. W asortymencie posiadamy wiele uniwersalnych noży, które można dopasować bez względu na to, z jakiego traktorka korzystasz. Jeśli jednak interesują Cię markowe produkty, to możesz się rozejrzeć wśród propozycji takich marek jak Husqvarna, Stiga, Honda czy Viking.

Jak dopasować nóż do kosiarki? Pod uwagę musisz wziąć kilka parametrów, m.in. grubość, długość, szerokość oraz średnice poszczególnych otworów. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz różne modele, dlatego kupno właściwego nie sprawi większego problemu.

Noże do kosiarki – najlepsze

Noże do kosiarki w najwyższej jakości to nie tylko gwarancja szybkiego, skutecznego koszenia, ale także przedłużenia żywotności Twojego sprzętu ogrodowego. Zainwestuj zatem w sprawdzone produkty, które pozwolą na cieszenie się dobrze przystrzyżonym, zadbanym trawnikiem. Nieważne, czy potrzebne Ci noże do kosiarki NAC, czy noże do kosiarki MTD – w naszej ofercie nie brakuje tego, co najlepsze.

Szukanie noży do kosiarek, traktorków w ogrodexmilicz.pl

Noży można szukać po modelu (np. Honda HRB535 nóż) lub po numerze oryginalnym noża z (np 72511-VE1-650) znalezionego w rozpisce części kosiarki.

Jeśli nie znalazłeś noża po modelu, ani numerze oryginalnym, możesz spróbować poszukać go po jego wymiarze.

 • Po długości: Wpisz w wyszukiwarkę sklepu "listwa* L51", a wyszukasz noże, które mają długość od 510mm do 519mm.
 • Po średnicy otworu centralnego: Wpisz np. "listwa ZB10", a wyszukasz noże, które mają średnice otworu pomiędzy 10mm a 10,9mm.
 • Po rozstawie otworów bocznych np. "listwa AB40", a znajdziesz noże, które mają rozstaw między 40mm a 40,9mm.
 • Po średnicy otworu bocznego np. "listwa AL8",  a wyskoczą noże, których średnica bocznych otworów jest pomiędzy 8mm a 8,9mm.

Więcej