Części kosiarki traktorka MTD, Castel Garden, Stiga Viking, Honda, Murray...

Jest 714 produktów.

Podkategorie

 • Akumulatory kosiarki, traktorka

  Jeśli chcemy cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem akumulatora w traktorku ogrodowym przez kilka lat, to o długiej żywotności nie zawsze ma znaczenie marka, a właściwy jego dobór mocy i pojemności ładowania powinien on być w pełni doładowany, aby akumulator działał bez problemów. Akumulatory rozruchowe silników spalinowych kosiarek kwasowo-ołowiowych i żelowych. Obecnym standardem są baterie akumulatorów o napięciu nominalnym 12 V zbudowane z sześciu ogniw połączonych szeregowo. Pojemność akumulatorów ołowiowych podaje się w amperogodzinach (Ah), a prąd ładowania w amperach (A). Kolejną istotną sprawą jest biegunowość akumulatora (prawy + lub lewy +), na którą też trzeba zwrócić przed zakupem akumulatora do mini traktorka.

  Jaki akumulator do traktorka kosiarki: żelowy czy zwykły

  Akumulator Kwasowy (kwasowo-ołowiowy) to rodzaj akumulatora elektrycznego, opartego na ogniwach galwanicznych zbudowanych z elektrody ołowiowej, elektrody z ditlenku ołowiu (PbO 2) oraz ok. 37% roztworu wodnego kwasu siarkowego, spełniającego funkcję elektrolitu.

  Początkowy prąd ładowania w przypadku tych akumulatorów nie powinien być nie większy większy niż 10% pojemności akumulatora (przykładowo dla akumulatora 24Ah prąd ładowania wynosi 2,4A)

  Akumulator żelowy (układ zamknięty) 12V

  Jest to rodzaj akumulatora kwasowo-ołowiowego z żelowym elektrolitem, powstałym w wyniku zmieszania kwasu siarkowego z krzemionką.

  Podstawowe zalety:

  • Nie wymagają stawiania w pozycji poziomej (w przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów)
  • Nie trzeba uzupełniać elektrolitu (żel nie paruje, dlatego często nazywa się je bezobsługowymi)
  • Nie ma wycieków elektrolitu
  • Większa odporność na temperatury, uderzenia i wibracje.

  Do ładowania takiego akumulatora zaleca się prąd ładowania nie większy niż 30% pojemności akumulatora (przykładowo dla akumulatora 20Ah prąd ładowania wynosi 6A), ale zaleca się jak w przypadku akumulatora kwasowego 10% pojemności roboczej

  Pojęcia bateria nie można mylić z akumulatorem, te pierwsze po zużyciu nie nadają się już do użytku (ponownego naładowania).

 • Sprzęgła do kosiarek i traktorków


  W Twoim traktorku jest problem ze sprzęgłem , ślizga się?, nie funkcjonuje prawidłowo? Jak działa sprzęgło w kosiarce? - Sprzęgło to mechanizm stosowany w pojazdach do łączenia i rozłączania konkretnych wałów w celu przekazania momentu obrotowego. Czyli służy do połączenia dwóch niezależnie obrotowo osadzonych wałów, czynnego - napędowego i biernego - napędzanego, w celu przeniesienia napędu obrotowego. To naukowa definicja sprzęgła, a teraz pytanie jakie sprzęgło stosowane jest w traktorku, kosiarce spalinowej takich marek jak AL-KO, Castel Garden, Etesia, Honda, Husqvarna, MTD, Stiga, Viking

  Sprzęgło mechaniczne traktorka

  Sprzęgło mechaniczne zwane również manualnym, stosowane w modelach traktorków ogrodowych gdzie załączanie kosiska odbywało się przy pomocy linki i ręcznej dźwigni. Sprzęgło mechaniczne jest sprzedawane w całości, czyli nie kupimy np. samej tarczy, która się zużyła. W przypadku usterki, proponowane przez nas nowe sprzęgła mechaniczne do kosiarki Husqvarna, MTD sprawdzą się idealnie jako zamiennik uszkodzonego sprzęgła.

  Sprzęgło elektromagnetyczne do kosiarki

  Takie sprzęgło przenosi napęd dzięki oddziaływaniu pola magnetycznego, powodującego zaciśnięcie tarczy ciernej lub stężenie proszku lub pasty ferromagnetycznej, znajdujących się pomiędzy elementami napędzającymi i napędzanymi. Sprzęgło elektromagnetyczne stosowane jest w traktorkach od dawna, bardzo często jest zestawiane z napędami hydrostatycznymi oraz w przypadku gdzie uruchamianie kosiska odbywa się elektrycznie poprzez przycisk. Oryginalne elektromagnetyczne sprzęgła są przeważnie bardzo drogie, ale do wielu modeli mamy bardzo dobrej jakości zamienniki za dużo niższą cenę, które polecamy.

  Sprzęgło mechaniczne i elektromagnetyczne nie są sprzedawane na części, więc ciężko jest z regeneracją takiego sprzęgła. Przy jakiejkolwiek usterce sprzęgła, nie trzeba znać budowy sprzęgła kosiarki i narażać się na samodzielną naprawę sprzęgła, wystarczy zakupić w naszym sklepie nowe kompletne sprzęgło do traktorka i wymienić je na nowe

 • Dętki, opony do kosiarki i traktorka


  Opona to zewnętrzna część koła o przekroju otwartym, wykonana z gumy, nakładana na felgę lub obręcz i wypełniana powietrzem pod ciśnieniem.

  Koło kosiarki spalinowej

  Ten element kosiarki jest przeważnie wykonany z tworzywa sztucznego i jest pokryty gumą na wierzchu (jak koło z oponą). Takie są koła i opony do kosiarek Honda, Husqvarna, McCulloch a nawet Toro. Koła mają różną średnicę i szerokość, jedne są łożyskowane drugie nie. Posiadamy opony do popularnych kosiarek Honda HR, koła napędowe do kosiarek Castel Garden, Stiga, Husvarna, McCulloch, Murray, Toro

  Opony i dętki do traktorka, odśnieżarki

  Zróżnicowane wymiarem opony o różnym bieżniku (kostka, strzałki) do takich maszyn jak traktorki ogrodowe czy odśnieżarki. Posiadamy opony o rozmiarach 13x5-6, 15x6-6, 18x8,5-8 i wiele innych. W przypadku opon dętkowych (do napompowania koła jest potrzebna dętka z zaworem prostym lub łamanym) posiadamy także dętki dedykowane do każdego koła. Dlatego jeśli masz sparciałą, przebitą lub nietrzymającą powietrza oponę, to zapraszamy na zakupy do nas, w naszym sklepie internetowym. 

 • Kółka kosiska


  Koło podporowe agregatu tnącego i sworzeń zabezpieczający koła to zestaw transportowy do agregatu, zapewniają nieniszczenie murawy i jest niezbędne w celu ustawienia wysokości koszenia agregatu tnącego do kosiarki, traktorka. Jest ono montowane do obudowy noży kosiarki i zazwyczaj jest możliwość regulacji.

  Koło podporowe kosiska, krążek kierowniczy agregatu:

  Najczęściej plastikowa rolka do prowadzenia kosiska po murawie, mocowana do agregatów tnących traktorków i kosiarek marki Castel Garden, Honda, Husqvarna, Craftsman, MTD Partner i innych. Koła podporowe i wraz z innymi częściami, jak np. zabezpieczenia i sworznie kół, zakupisz w naszym sklepie internetowym.

 • Układ elektryczny kosiarki


  Każda kosiarka spalinowa, elektryczna czy traktorek ogrodowy ma w mniejszym lub większym stopniu rozbudowany system elektryczny, który odpowiada za określone funkcje w urządzeniu. I tak w kosiarkach, traktorkach możemy spotkać elektryczne rozruszniki silnika, solenoid (elektromagnes), stacyjki, światła, różnego rodzaju czujniki, regulatory napięcia itp. i to wszystko połączone ze sobą pośrednio lub bezpośrednio za pomocą wiązki kabli, które przysyłają sygnały elektryczne np. z jednego czujnika siedzenia do panelu sterowania, który wyświetla odpowiedni komunikat.
  Do podstawowych elementów układu elektrycznego w traktorku, który często ulega uszkodzeniu:

  Solenoid inaczej elektromagnes, przekaźnik, stycznik

  Z naukowego punktu widzenia przekaźniki elektromagnetyczne działają na zasadzie elektromagnesu, to urządzenie wytwarzające pole magnetyczne, w wyniku przepływu przez nie prądu elektrycznego, które przyciąga stalową zworę (zwaną też kotwicą) zamykającą lub otwierającą odpowiedni styk (poprzez załączenie przekazują dalej sygnał, zależnie od konstrukcji może to być na przykład sygnał prądowy albo napięciowy).
  W technice traktorków ogrodowych są stosowane przekaźniki elektromagnetyczne o napięciu 12V, najczęściej są to 4 stykowe (dwa prądowe, dwa sterujące) układy.

  Stacyjka, włącznik zapłony kosiarki, traktorka ogrodowego

  Jest to kolejny podstawowy element traktorka, który jest wyposażony w rozrusznik elektryczny. Ich zadaniem jest uruchomienie, inicjowanie lub też kończenie danego procesu. Działają w różnych konfiguracjach oraz różnych ustawieniach, zawsze jednak działają w systemie zero-jedynkowym. W traktorkach Castel Garden, Honda, Viking znajdziemy takie same włączniki, natomiast w traktorkach Husqvarna, MTD są stosowane inne

 • Układ kierowniczy traktorka


  Sprawny i precyzyjny kierowniczy układ traktorka jest istotnym elementem każdego samojezdnego traktorka ogrodowego, bez niego nie było by możliwe prowadzenie takiej kosiarki. Układ kierowniczy traktorka MTD, układ kierowniczy traktorka Husqvarna czy każdego innego traktorka składa się z kilku części. Stosowane są różne rodzaje układów kierowniczych w traktorach ogrodowych, ale większość ma podobną do siebie budowę.

  Budowa układu kierowniczego traktorka kosiarki


  Każdy układ kierowniczy zaczyna się od kierownicy [1], następnie jest wałek kierowniczy MTD [2] zwany inaczej kolumna kierownicza traktorka, kolejnym elementem jest maglownica (przekładnia kierownicy) [3], zębatka układu kierowniczego MTD [4], następnie mamy drążek kierowniczy [5] do kosiarki, który jest prętem mocowanym do belki przedniej [6] traktorka . Do przedniej belki traktorka są po bokach przymocowane zwrotnice [7] do traktorka, które połączone są między sobą drążkiem kierowniczym. Niektóre modele traktorków Husqvarna posiadają jeszcze wspornik układu kierowniczego, który trzyma wałek i jest elementem maglownicy. Poza tym wszelkiego rodzaju tulejki kolumny kierowniczej [8], tulejki belki przedniej [9], przeguby układu kierowniczego [10] i  końcówki drążków kierowniczych [11].

  Występują modele kosiarek, w szczególności traktorki Stiga Park nie mają skrętnej osi przedniej, ich sterowanie, a w zasadzie skręcanie polega na "łamaniu traktorka w pół" i poza wymienionymi wyżej elementami układu kierowniczego posiadają jeszcze linkę układu kierowniczego [12], która od kolumny kierowniczej traktorka biegnie aż do koła skrętnego w połowie kosiarki samojezdnej i końcówkami przymocowana z prawej i lewej strony tego koła. Linka układu kierowniczego jest połączona z łańcuchem, który po rolkach zębatych przeciąga linkę w prawo lub w lewo w zależności w którym kierunku chcemy jechać.

  Naprawa i zakup części układu kierowniczego kosiarki traktorka

  Mocno zużyte elementy układu kierowniczego kosiarki traktorka uniemożliwiają sterowanie maszyną. Może występować luz na kolumnie kierowniczej. W takim wypadku, należy naprawić układ kierowniczy w kosiarce MTD, a w tym celu trzeba wymienić zużyte części na nowe. W naszym sklepie internetowych ogrodexmilicz.pl posiadamy części układu kierowniczego do najpopularniejszych modeli traktorków Husqvarna, kosiarek MTD. W asortymencie mamy takie części jak tuleja układu kierowniczego, zębatka układu kierowniczego, kolumna kierownicza MTD, przeguby drążka kierowniczego, końcówki drążka kierowniczego i inne elementy sterowania traktorka kosiarki ogrodowe.

 • Łożyska ślizgowe

 • Piasty, śruby noża kosiarki


  Piasta noża, to podstawowy element agregatu tnącego traktorka czy kosiarki. Odpowiada za przeniesienie napędu z paska na noże. Głównie składa się z obudowy, wałka (ośki) oraz łożysk kulkowych. Kolejnym elementem piasty może być koło pasowe, na którym jest założony pasek napędu noży. Koła w zależności od marki, modelu kosiarki czy traktorka mogą się różnić średnicą, otworem centralnym. Wałki piast w przypadku traktorków z kosiskiem wielonożowym i wyrzutem do kosza występują z gwintem prawym i gwintem lewym (np. 2 nożowe kosisko, gdzie jeden nóż kręci się w prawo a drugi w lewo)

  Uchwyt do noża kosiarki

  Stopa noża, to inne określenie na uchwyt noża, jest to element, który bezpośrednio łączy się z nożem kosiarki i piastą. Uchwyt nakładany jest na wałek piasty i zabezpieczany przy użycia klinu, który blokuje i uniemożliwia samoczynne kręcenie się uchwytu na wałku piasty. Stopa zawsze dostosowana jest do oryginalnego noża danej kosiarki, traktorka. Przeważnie listwa tnąca poza otworem centralny ma także otwory boczne, wtedy taki uchwyt ma wbudowane dwa bolce, które dodatkowo poza podkładką i śrubą blokują możliwość odkręcenia się noża. W kosiarkach spalinowych spotkać możemy stopki bez koła klinowego i takie bez. Te pierwsze będą znajdowały się w kosiarkach spalinowych bez napędu a te z kołem natomiast w urządzeniach z napędem 

  Śruba noża kosiarki

  Podstawowymi i najważniejszymi parametrami śruby są średnica i skok gwintu, kolejnym ważnym aspektem jest jej odpowiednia długość do danej piasty czy też uchwytu noża. W większości kosiarek i traktorków ogrodowych występują śruby o calowej średnicy 3/8" i drobnym skoku gwintu (24 zwoje na cal) Takie śruby spotkamy w samojezdnych traktorkach ogrodowych Castel Garden, Husqvarna Honda, natomiast w kosiarkach pchanych Hondy raczej spotkamy metryczne śruby M10x1,25. Jeśli zerwał ci się łeb śruby lub najzwyczajniej Ci się zgubiła, to bez obaw u nas dostaniesz odpowiednią śrubę do swojej maszyny.

 • Linki załączania noży

  Linka załączania noża ma za zadanie napięcie napinacza paska lub sprzęgła w kosiarce traktorku, jeśli będzie ona nieustawiona może dojść do uszkodzenia jej. Wtedy zaczyna się dopiero problem, gdzie zakupić i kto ją wymieni, czy oddać maszynę do serwisu, czy próbować samemu wymienić przecież to tylko linka, otóż nie to nie tylko linka musi ona być prawidłowo ustawiona, nie może być za mocno napięta, bo ulegnie zerwaniu. Jeśli natomiast będzie za słabo napięta, to będzie ślizgał się pasek. Jednocześnie po każdej wymianie paska też powinna być prawidłowo ustawiona.

 • Linki podnoszenia kosiska
 • Linki układu kierowniczego

  Linki układu kierowniczego

  Marzeniem każdego posiadacza działki rekreacyjnej jest piękny ogród. Jednak, aby ta wizja została zrealizowana, potrzebna jest systematyczna praca i dużo zaangażowania z naszej strony. Nie wolno zapominać przy tym, aby narzędzia i sprzęty, które pomagają nam w pracach ogrodniczych, były dobrze przygotowane i przede wszystkim sprawne. Sugeruje się, żeby co roku przeprowadzić dokładny przegląd, co pozwala sprawdzić, czy linki układu kierowniczego, silnik i inne elementy działają bez zarzutu.

  Do czego służy linka kierownicy?

  Linka układu kierowniczego zwana inaczej linką sterowania jest elementem w traktorkach i innych urządzeniach, bez której nie zadziała cały mechanizm. Odpowiada za skręt kół lub skręt całego urządzenia. Jest to istotne, ponieważ znacząco ułatwi to kierowanie pojazdem i utrzymanie jego stałego kierunku. Dlatego bardzo ważne jest regularne zabezpieczanie sprzętu i wymiana zużytych elementów. Tylko w ten sposób będziemy mogli cieszyć się urządzeniem na długie lata użytkowania.

  O sprzęt ogrodniczy powinniśmy dbać nie tylko latem, ale również zimą. Jak wiadomo, traktorek ogrodowy lub kosiarka nie należą do najtańszych, dlatego warto dokładnie i dobrze o nie dbać. Kiedy podczas sprawdzania stanu technicznego urządzenia zauważymy, że linka kierownicy jest uszkodzona, nie warto czekać z decyzją o wymianie.

  Nasz sklep oferuje bardzo bogaty asortyment, jeśli chodzi o części zamienne do kosiarek czy innych sprzętów ogrodniczych. Linki układu kierowniczego są najwyższej jakości i wytwarzane z ogromną precyzją. Produkty znajdujące się w naszym asortymencie są solidne oraz trwałe, dzięki czemu kosiarka lub traktorek będą działały jak nowe.

  Linka układu kierowniczego Stiga

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, posiadamy takie produkty, jak linka kierownicza, silnik, noże i wiele innych. Szczególnie polecana jest linka układu kierowniczego Stiga, która wykazuje dużą wytrzymałość, dzięki czemu nasz sprzęt będzie działał niezawodnie. Posiadamy w ofercie również Stiga Villa linka sterowania, która zastąpi starą część i z pewnością posłuży na długi czas użytkowania. Zawsze warto stawiać na certyfikowanych producentów, bo w ten sposób mamy pewność, że unikniemy rozczarowań.

 • Filtry oleju do kosiarki

  Filtr oleju jest po to, by zbierać zanieczyszczenia. Jeśli wleje się nowy olej, zanieczyszczenia ze starego filtra i tak zostaną rozprowadzone po silniku. Czyli wszystko na nic. Nie da się wymienić filtra oleju bez wymiany samego oleju. Teoretycznie można przepracowany olej wlać z powrotem, praktycznie lepiej popukać się w czoło. Da się za to wymienić olej bez wymiany filtra, ale nie ma to sensu. Jednak zdarza się to niedoświadczonym użytkownikom, którzy decydują się na samodzielną wymianę oleju bez odpowiedniego przygotowania teoretycznego i sprzętowego, a także leniwym mechanikom. Jeśli któryś zapyta cię: „Panie, a po co filtr wymieniać?”, uciekaj od niego i nigdy nie wracaj.

  Filtr oleju do kosiarki traktorka:

  Filtr oleju do kosiarki traktorka Stiga, MTD, Husqvarna, Viking i nie tylko z silnikiem Briggs & Stratton, John Deere, Kohler, Kawasaki, Tecumseh i inne dostępne w sklepie internetowym Ogrodex

 • Części do skrzyni kosiarki


  Skrzynia biegów, przekładnia, mechanizm różnicowy traktorka, kosiarki (potocznie dyfer traktorek kosiarka) to mechanizm umożliwiający zmianę biegu jazdy. Przekładnia traktorka kosiarki ma za zadanie przekazanie mocy z silnika do napędu pojazdu, kosiarki czy traktorka ogrodowego. Skrzynia połączona jest z silnikiem przy pomocy paska lub wału kardana.

  Rodzaje przekładni montowanych w kosiarkach i traktorkach ogrodowych:

  • Przekładnia manualna — zwana inaczej ręczną, mechaniczną, gdzie przełożenia wybiera się ręcznie przy pomocy odpowiedniej dźwigni, a zasada działania przenoszenia napędu jest poprzez tryby zębate skrzyni.

  • Skrzynia hydrostatyczna, automatyczna, gdzie przeważnie jest skrzynią bezstopniową, a prędkość jej pracy zależy od ciśnienia roboczego pomp oleju skrzyni hydrostatycznej

  Jak działa skrzynia hydrostatyczna w kosiarce traktorku ogrodowym.

  W skrzyni hydrostatycznej znajdują się dwie pompy oleju, które są głównym elementem całej skrzyni hydrostatycznej. Pompa oleju skrzyni hydrostatycznej traktorka tłoczy pod ciśnieniem olej do drugiej pompy tzw. motoru, który pod wpływem przepływu oleju porusza mechanizmem różnicowym przenoszącym napęd na koła kosiarki, traktorka. Zwiększając prędkość jazdy, sprawiamy, że tłoki pompy olejowej zaczynają pracować szybciej i pompują olej pod większym ciśnieniem, natomiast drugim kanałem pod niskim ciśnieniem zwracany jest z powrotem olej do głównej pompy oleju skrzyni hydrostatycznej. Obieg wysokiego i niskiego ciśnienia oleju w przekładni hydrostatycznej jest zawsze przeciwny do kierunku jazdy, na biegu neutralnym przepływ oleju jest zatrzymany.


  Producentem napędów hydrostatycznych do kosiarek jest skrzynia Hydro-Gear
  . Niestety skrzynie te też ulegają uszkodzeniom, wiec dostępność części do skrzyni hydrostatycznej są tu wielkim atutem, ponieważ kompletny napęd hydrostatyczny kosiarki może kosztować krocie i wtedy regeneracja i naprawa skrzyni hydrostatycznej czy też naprawa skrzyni MTD staje się bardziej opłacalna.


  Jeśli skrzynia hydrostatyczna wyje i zaczyna głośno pracować lub po krótkim czasie pracy skrzynia hydrostatyczna nie jedzie, to należy w pierwszej kolejności sprawdzić stan poziomu oleju w przekładni. Może się też zdarzyć, że skrzynia hydrostatyczna nie jedzie po nagrzaniu. Jeśli zauważycie mokre ślady oleju na skrzyni, to oznaczać będzie, że gdzie jest wyciek i może być on spowodowany zużytym uszczelniaczem skrzyni traktorka lub pękniętym korkiem zbiorniczka wyrównawczego oleju skrzyni hydrostatycznej, może też dojść do uszkodzenia korka skrzyni biegów, który działa jako bezpiecznik ciśnienia oleju.


  Skrzynia hydrostatyczna traktorek kosiarka jest jednocześnie ich tylnymi mostami, a to oznacza, że tylny most do traktorka kosiarki jest mechanizmem spełniającym zadanie osi przejmującej część ciężaru pojazdu oraz przekazuje napęd na koła jezdne. Potocznie nazywa się go dyfer do traktorka MTD

  Jaki olej do skrzyni hydrostatycznej?

  Mało osób zdaje sobie sprawę, że skrzynia hydrostatyczna też jest podzespołem o który należy dbać, a przynajmniej od czasu do czasu sprawdzić poziom oleju. Najczęściej stosowanym przez wszystkich producentów skrzyń jest olej do skrzyni hydrostatycznej o parametrach lepkości oleju 5W50 lub oleju 10W30 (olej silnikowy Briggs&Stratton 5W30 ma wszystkie potrzebne parametry do prawidłowego działania skrzyni) Każdy model skrzyni może mieć inną pojemność oleju jaki należy wlać, dlatego należy to sprawdzić ówcześnie w katalogu części skrzyni biegów traktorka kosiarki

  Jaka skrzynia lepsza manualna czy hydrostatyczna?

  Jaki rodzaj przekładni montowanej w kosiarce będzie nam najbardziej odpowiadał? Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, wiele aspektów może wpływać na wybór odpowiedniej skrzyni biegów do traktorka. Kosiarka hydrostatyczna czy manualna, obie mają swoje plusy i minusy, hydrostatyczna jest wygodna i teoretycznie bezobsługowa, ale za to przy ewentualnej awarii może okazać się droga w naprawie, na szczęście zdarza się to rzadko. Manualna ma wybór kilku przełożeń jazdy, więc uciążliwe może być co chwile zmienianie biegu, mogą się też wyrobić tryby i zębatki skrzyni, ale koszt ewentualnej naprawy nie będzie tak duży jak np. wymiana pompy oleju skrzyni hydrostatycznej


  Traktorek MTD problem z biegami może dotyczyć osób posiadających skrzynie Transmatic, a jest to skrzynia z dwoma kierunkami jazdy, przód i tył. Dyfer do traktorka mtd połączony jest z wariatorem, który odpowiada za zmianę prędkości jazdy kosiarki, wtedy może być tych biegów po 7 w przód i tył. Skrzynia biegów traktorek kosiarka części jakie ulegają uszkodzeniu to najczęściej elementy eksploatacyjne np. łożyska wariatora lub paski napędowe jazdy kosiarki traktorka


  Jeśli ktoś ma smykałkę do grzebania i rozbierania, to może podjąć się samodzielnej naprawy skrzyni hydrostatycznej i zaoszczędzić parę złotych. Po rozbiórce i wyczyszczeniu całej skrzyni, należy użyć smar do skrzyni kosiarki i nasmarować wszystkie pracujące łożyska, wałki. Odtłuścić brzegi i nałożyć nowy silikon na rozpołowioną pokrywę skrzyni, złożyć i odpowiednio dokręcić śrubami, zalać nowym olejem do skrzyni hydrostatycznej i cieszyć się z satysfakcji naprawy kosiarki traktorka


  W asortymencie naszego sklepu ogrodexmilicz.pl znajdziecie cześci do skrzyni hydrostatycznej Tuff-Torq, przekładni Hydro-Gear czy skrzynia biegów Peerless. Znajdziecie tu m.in. tryby, zębatki, półośki, uszczelniacze, korki, zbiorniki, wiatraki (wentylatory), filtry oleju czy nawet sam olej do skrzyni hydrostatycznej 5W50 oraz części do skrzyni biegów John Deere i części do skrzyni MTD

 • Agregaty tnące kosiarki

  Kosisko kosiarki traktorka agregat tnący husqvarna stiga mtd. Kosisko heder traktorek kosiarka Castelgarden MTD Husqwarna i inne konserwacja i mycie agregatów tnących kosiarki traktorka

  Kosiarki koszące, które w zimie nie są raczej do niczego nie potrzebne, powinny być w tym okresie zakonserwowane. A także po każdym koszeniu wyczyszczone z resztek skoszonej trawy, pamiętając o tym, że podczas mycia wodą kosiarkę przed schowaniem do garażu należy wysuszyć, najprościej uruchamiając agregat koszący na dwie do trzech minut, w ten sposób zalegająca woda nie dostanie się na łożyska piast, a odparuje.

 • Akcesoria

  P

 • Silniki kompletne do kosiarki


  Silnik do kosiarki elektrycznej nie bez powodu nazywany jest przez fachowców jednostką napędową. To właśnie silnik do kosiarki traktorka jest podstawowym elementem urządzenia. Kupując kosiarkę, musimy rozważyć, który silnik do kosiarki wybrać. Kosiarki posiadają silnik elektryczny bądź spalinowy. Jak działa silnik kosiarki spalinowej? Zaletą takiej maszyny j
  est niezależność od źródła zasilania. Do pracy wystarczy nalać do zbiornika paliwa, nie trzeba szukać gniazdka, rozprowadzać kabla ani czekać na naładowanie akumulatora. Rozrząd silnika może być dolno bądź górnozaworowy. Jak działa silnik kosiarki elektrycznej? Przemawiają za nimi łatwość obsługi, lekkość oraz względnie cicha praca w porównaniu do silników spalinowych. Więc gdzie kupić silnik do kosiarki? Profesjonalny silnik do kosiarki Briggs&Stratton, silnik do kosiarki Loncin oraz silnik do kosiarki traktorka MTD można zakupić na naszej stronie internetowej. Posiadamy atrakcyjne ceny oraz szybką wysyłką.

  Jak wyregulować silnik kosiarki?

  Silnik do kosiarki z rozrusznikiem elektrycznym to zmniejszająca się popularność kołowych kosiarek elektrycznych wynika z kłopotliwości przeciągania przewodu elektrycznego oraz możliwości jego uszkodzenia przez nóż tnący. Może się przytrafić, że silnik kosiarki odpala i gaśnie. Żeby wyregulować silnik do kosiarki z napędem, należy go najpierw wyjąć. Jak wyjąć silnik z kosiarki elektrycznej oraz jak wyjąć silnik z kosiarki spalinowej? Musimy ustalić na jaki obecnie dostępny silnik spalinowy możemy zamienić ten nasz, zepsuty. Silnik do kosiarki Briggs&Stratton można zamienić bez specjalnych narzędzi i przeróbek w sprzęcie. Podstawową i najważniejszą czynnością jest zdjęcie fajki ze świecy zapłonowej. Z uszkodzonego silnika należy zlać olej, abyśmy mogli swobodnie go przechylać. Następnie odkręcamy mocowanie noża. Montażu nowego silnika dokonujemy w odwrotnej kolejności. Pamiętajmy o zalaniu nowego silnika świeżym olejem.

  Dlaczego silnik kosiarki nie odpala?

  Kosząc trawę w ogrodzie, możemy najechać na kamień, korzeń bądź inne przeszkody, które mogą uszkodzić naszą kosiarkę. Najczęściej możemy zadać sobie kilka pytań: dlaczego silnik kosiarki przerywa? Dlaczego silnik kosiarki gaśnie? Bądź też: dlaczego silnik kosiarki dymi? Przyczyn może być dużo. Możemy próbować sami naprawić kosiarkę, kupując pojedyncze części i obniżając koszty serwisu. Niestety nie zawsze jest to takie proste i przede wszystkim możliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest wymienienie silnika na nowy. W naszym sklepie internetowym posiadamy dużo modeli o niskich cenach.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 714 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 714 elementów
Części do kosiarek i traktorków


Kosiarki to niezbędne wyposażenie w każdym domu jednorodzinnym posiadającym, choć niewielki ogród. Jeśli chcemy, by trawnik był w pełni zadbany i cieszył oko, musimy zainwestować w dobry sprzęt, który umożliwi nam pielęgnację podwórka. Trzeba przy tym pamiętać o wymianie oleju oraz części eksploatacyjnych. Nawet najbardziej markowe produkty mogą ulec uszkodzeniu – czasem są to skutki niewłaściwego użytkowania, a czasem fabrycznej wady maszyny. Nowy silnik do kosiarki spalinowej lub silnik do kosiarki elektrycznej może okazać się niezbędny, l...


Kosiarki to niezbędne wyposażenie w każdym domu jednorodzinnym posiadającym, choć niewielki ogród. Jeśli chcemy, by trawnik był w pełni zadbany i cieszył oko, musimy zainwestować w dobry sprzęt, który umożliwi nam pielęgnację podwórka. Trzeba przy tym pamiętać o wymianie oleju oraz części eksploatacyjnych. Nawet najbardziej markowe produkty mogą ulec uszkodzeniu – czasem są to skutki niewłaściwego użytkowania, a czasem fabrycznej wady maszyny. Nowy silnik do kosiarki spalinowej lub silnik do kosiarki elektrycznej może okazać się niezbędny, lecz drogi. W większości przypadków jednak wystarczą zamienne części do kosiarki, dzięki którym na własną rękę możemy dokonać naprawy.


Oferujemy najlepszej jakości części do kosiarek, tylko od uznanych producentów, którzy zdobywają same dobre opinie na rynku. Każdy element jest przechowywany przez nas w jak najlepszych warunkach, niezależnie, czy jest to akumulator do traktorka, czy silnik do kosiarki. Znajdziesz tu m.in.:

Części do kosiarki traktorka Husqvarna

Oferujemy pełen zakres części zamiennych i oryginalnych do traktorków i kosiarek spalinowych z rodziny AYP Husqvarna oraz pochodnym jej markom Craftsman, Partner czy McCulloch. Elementy układ kierowniczy Husqvarna jak drążki z przegubami, linki kierownicze do Husqvarna Rider. Poza tym znajdziesz u nas łożyska kół przednich kosiarki McCulloch i opony do traktorka Husqvarna. Posiadamy szeroki asortyment linek do załączania noży traktorka Husqvarna. Paski dwustronnie klinowe do napędu noży kosiska czy też same blachy kosisk. Wiele rodzajów piast i wałków noży Husqvarna, szeroką gamę listew tnących (noży) do kosiarek i traktorków Husqvarna, McCulloch

Części do kosiarek traktorków MTD

Zepsuta kosiarka czy też traktorek ogrodowy wcale nie oznacza, że musisz inwestować w nową. W większości przypadków możliwa jest naprawa, na dodatek istnieje duża szansa, że możesz ją wykonać na własną rękę, co znacząco obniży koszty. Niektórzy szukają używanych części do traktorka MTD, jednakże nasza firma może zaoferować nowe zamienniki w atrakcyjnych cenach.

Do rodziny kosiarek i traktorków MTD, należą też marki Wolf-Garten, do której możemy mieć wszystkie potrzebne części zamienne do kosiarki Gutbrod, która jest kolejną marką rodziny MTD. Posiadamy części kosiska, jak np. noże do kosiarki, paski noży do traktorka, elementy napędu jazdy MTD jak, pasek napędowy kosiarki Wolf-Garten, rolka prowadząca pasek Yard-Man. U nas też znajdziesz części układu elektrycznego jak stacyjka MTD czy akumulator do traktorka MTD. Posiadamy też pełen asortyment linek i dźwigni gazu do kosiarek Bolens, MTD.

Części do traktorków kosiarek Castel Garden

Castel Garden to szwedzka marka należąca do grupy GGP Stiga jednego z największych producentów kosiarek, traktorków i maszyn ogrodniczych na świecie. Nasza firma jest świetnie zaopatrzona w części zamienne i oryginalne do traktorków i kosiarek Castel Garden, Stiga. Poza elementami eksploatacyjnymi jak rolki, koła pasowe, paski klinowe jazdy Alpina, paski zębate napędu kosiska Castel Garden czy noże do kosiarki Stiga, zakupisz u nas elementy karoserii traktorka, jak maska traktorka Castel Garden, obudowa kosza na trawę Mountfield i wiele innych. Oferujemy również kompletne kosiska do traktorków Castel Garden, Stiga jak i również "gołe" obudowy agregatów tnących.

Części wymienne to nie wszystko, co znajdziesz na naszej stronie. Możesz też kupić kompletny silnik do traktorka kosiarki, jeśli tego wymaga naprawa.

Części do traktorków i kosiarek Honda

W asortymencie naszej firmy znajdują się też wszelkie potrzebne części zamienne i oryginalne do kosiarki czy traktorka ogrodowego Honda. Poza częściami do urządzeń ogrodniczych, posiadamy też podzespoły silnika spalinowego Honda. Mamy pierścienie i tłoki do Honda glebogryzarka. Filtr powietrza, filtr oleju Honda. Korbowód do silnika dwucylindrowego Honda GCV. Zapalarki do silników Honda GX z wałem poziomym i do kosiarek z wałem pionowym Honda. Z części do kosiarki Honda mamy paski, noże, opony. Do części do traktorka mamy koła pasowe, rolki prowadzące, piasty noża i wiele innych części zamiennych.


Części zamienne do kosiarek Viking / Stihl

Oferowane przez nas części zamienne do kosiarek i traktorków Viking MR oraz Stihl RT są najwyższej jakości przy zachowaniu rozsądnej ceny. Noże do traktorka Viking MT sprzedajemy w komplecie. Poza nożami, w naszym asortymencie znajdziecie też piasty noża i wałki traktorka Stihl. Posiadamy także łożyska kół przednich Viking, paski zębate i dwustronnie zębate do napędu kosiska Viking. Do kosiarek Viking z napędem Vario również mamy części zamienne, w tym uchwyt noża i koło napędowe Vario. Do traktorków ogrodowych mamy szeroką gamę linek do załączania noży, czy linek gazu i ssania.

NAC części zamienne do kosiarki

Marka NAC głównie kojarzona z chińskimi kosiarkami i piłami spalinowych, która współdzieli części zamienne z innych markami kosiarek spalinowych i elektrycznych sprzedawanych i marketach Castorama, Obi czy Leroy Merlin. Nasz sklep internetowy w swojej ofercie ma głównie paski klinowe NAC, noże do kosiarki Castorama, Hecht oraz zębatki kół napędowych Cedrus, Victus


W asortymencie naszej firmy znajdziesz również m.in. akumulatory, sprzęgła, układy elektryczne i kierownicze, łożyska, śruby czy filtry oleju. Jeśli potrzebne Ci opony do traktorka kosiarki, to również mamy do zaproponowania wiele modeli.

Części wymienne to nie wszystko, co znajdziesz na naszej stronie. Możesz też kupić kompletny silnik do traktorka kosiarki, jeśli tego wymaga naprawa.


Proponowane przez nas części do traktorków czy też części do kosiarek elektrycznych doskonale rozwiążą wszelkie usterki, nie narażając przy tym na dodatkowe, zbędne koszty.

Więcej