Akumulatory żelowe 12V, akumulatory kwasowe kosiarki, traktorka

Jest 20 produktów.

Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Akumulatory kosiarki, traktorka

Jeśli chcemy cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem akumulatora w traktorku ogrodowym przez kilka lat, to o długiej żywotności nie zawsze ma znaczenie marka, a właściwy jego dobór mocy i pojemności ładowania powinien on być w pełni doładowany, aby akumulator działał bez problemów. Akumulatory rozruchowe silników spalinowych kosiarek kwasowo-ołowiowych i żelowych. Obecnym standardem są baterie akumulatorów o napięciu nominalnym 12 V zbudowane z sześciu ogniw połączonych szeregowo. Pojemność akumulatorów ołowiowych podaje się w amperogodzinac...

Jeśli chcemy cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem akumulatora w traktorku ogrodowym przez kilka lat, to o długiej żywotności nie zawsze ma znaczenie marka, a właściwy jego dobór mocy i pojemności ładowania powinien on być w pełni doładowany, aby akumulator działał bez problemów. Akumulatory rozruchowe silników spalinowych kosiarek kwasowo-ołowiowych i żelowych. Obecnym standardem są baterie akumulatorów o napięciu nominalnym 12 V zbudowane z sześciu ogniw połączonych szeregowo. Pojemność akumulatorów ołowiowych podaje się w amperogodzinach (Ah), a prąd ładowania w amperach (A). Kolejną istotną sprawą jest biegunowość akumulatora (prawy + lub lewy +), na którą też trzeba zwrócić przed zakupem akumulatora do mini traktorka.

Jaki akumulator do traktorka kosiarki: żelowy czy zwykły

Akumulator Kwasowy (kwasowo-ołowiowy) to rodzaj akumulatora elektrycznego, opartego na ogniwach galwanicznych zbudowanych z elektrody ołowiowej, elektrody z ditlenku ołowiu (PbO 2) oraz ok. 37% roztworu wodnego kwasu siarkowego, spełniającego funkcję elektrolitu.

Początkowy prąd ładowania w przypadku tych akumulatorów nie powinien być nie większy większy niż 10% pojemności akumulatora (przykładowo dla akumulatora 24Ah prąd ładowania wynosi 2,4A)

Akumulator żelowy (układ zamknięty) 12V

Jest to rodzaj akumulatora kwasowo-ołowiowego z żelowym elektrolitem, powstałym w wyniku zmieszania kwasu siarkowego z krzemionką.

Podstawowe zalety:

  • Nie wymagają stawiania w pozycji poziomej (w przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów)
  • Nie trzeba uzupełniać elektrolitu (żel nie paruje, dlatego często nazywa się je bezobsługowymi)
  • Nie ma wycieków elektrolitu
  • Większa odporność na temperatury, uderzenia i wibracje.

Do ładowania takiego akumulatora zaleca się prąd ładowania nie większy niż 30% pojemności akumulatora (przykładowo dla akumulatora 20Ah prąd ładowania wynosi 6A), ale zaleca się jak w przypadku akumulatora kwasowego 10% pojemności roboczej

Pojęcia bateria nie można mylić z akumulatorem, te pierwsze po zużyciu nie nadają się już do użytku (ponownego naładowania).

Więcej