Układ elektryczny kosiarki
  • Rabaty do zamówienia Ogrodex Milicz

Układ elektryczny kosiarki 

Jest 40 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 40 elementów
Układ elektryczny kosiarki


Każda kosiarka spalinowa, elektryczna czy traktorek ogrodowy ma w mniejszym lub większym stopniu rozbudowany system elektryczny, który odpowiada za określone funkcje w urządzeniu. I tak w kosiarkach, traktorkach możemy spotkać elektryczne rozruszniki silnika, solenoid (elektromagnes), stacyjki, światła, różnego rodzaju czujniki, regulatory napięcia itp. i to wszystko połączone ze sobą pośrednio lub bezpośrednio za pomocą wiązki kabli, które przysyłają sygnały elektryczne np. z jednego czujnika siedzenia do panelu sterowania, który wyświetla ...


Każda kosiarka spalinowa, elektryczna czy traktorek ogrodowy ma w mniejszym lub większym stopniu rozbudowany system elektryczny, który odpowiada za określone funkcje w urządzeniu. I tak w kosiarkach, traktorkach możemy spotkać elektryczne rozruszniki silnika, solenoid (elektromagnes), stacyjki, światła, różnego rodzaju czujniki, regulatory napięcia itp. i to wszystko połączone ze sobą pośrednio lub bezpośrednio za pomocą wiązki kabli, które przysyłają sygnały elektryczne np. z jednego czujnika siedzenia do panelu sterowania, który wyświetla odpowiedni komunikat.
Do podstawowych elementów układu elektrycznego w traktorku, który często ulega uszkodzeniu:

Solenoid inaczej elektromagnes, przekaźnik, stycznik

Z naukowego punktu widzenia przekaźniki elektromagnetyczne działają na zasadzie elektromagnesu, to urządzenie wytwarzające pole magnetyczne, w wyniku przepływu przez nie prądu elektrycznego, które przyciąga stalową zworę (zwaną też kotwicą) zamykającą lub otwierającą odpowiedni styk (poprzez załączenie przekazują dalej sygnał, zależnie od konstrukcji może to być na przykład sygnał prądowy albo napięciowy).
W technice traktorków ogrodowych są stosowane przekaźniki elektromagnetyczne o napięciu 12V, najczęściej są to 4 stykowe (dwa prądowe, dwa sterujące) układy.

Stacyjka, włącznik zapłony kosiarki, traktorka ogrodowego

Jest to kolejny podstawowy element traktorka, który jest wyposażony w rozrusznik elektryczny. Ich zadaniem jest uruchomienie, inicjowanie lub też kończenie danego procesu. Działają w różnych konfiguracjach oraz różnych ustawieniach, zawsze jednak działają w systemie zero-jedynkowym. W traktorkach Castel Garden, Honda, Viking znajdziemy takie same włączniki, natomiast w traktorkach Husqvarna, MTD są stosowane inne

Więcej