Piasty, uchwyty noży traktorka ogrodowego Castel Garden, Honda, Stiga...

Jest 146 produktów.

Podkategorie

 • Uchwyt noża
 • Śruby
 • Wałek do kosiarki spalinowej


  Wałek piasty noża tzw. ośka, trzpień to część kosiska traktorka ogrodowego, najczęściej w kształcie walca. Na wałku maszyny ogrodowej montowana jest piasta. Wałek adaptera obraca się wokół własnej osi wraz z zamocowanymi na niej elementami np. uchwytem noża. Na wale mogą być osadzone koła zębate, koła pasowe, piasty, tarcze hamulcowe i inne elementy kosiska.

  Rodzaje wałków do kosiarki ogrodowej

  Oś piasty noża jest najczęściej walcowata, wiele wałków piasty Castel Garden, Honda mają wcięcia na kliny, które umieszcza się w wałku i przy montażu stopy czy koła pasowego, wszystkie elementy są spójne i obracają się w jednym kierunku, gdyby takiego klina zabrakło, napędzany wałek piasty noża obracałby się natomiast uchwyt noża stał by w miejscu. Ośki traktorków MTD i Husqvarna charakteryzują się gwintem na nakrętkę i frezem na koło pasowe u góry wałka i specjalną gwiazdą u dołu do bezpośredniego montażu noża, przez co nie potrzebna jest dodatkowa stopa noża. Wałki adaptera i inne części piast do traktorka kupicie u nas w ogrodexmilicz.pl

 • Piasta noża kosiarki


  Piasta tzw. mandrela to jeden z podstawowych elementów kosiska wchodzących w skład konstrukcji kosiarki. Adapter noża traktorka stosowany jest w kosiarkach, traktorkach oraz w innych maszynach ogrodowych. Piasty kosiarki ogrodniczej różnią się od siebie konstrukcją oraz materiałem z jakiego są wykonane. Piasta do kosiarki to część, w której montuje się łożyska lub staje się ona jego częścią. Uchwyt noża kosiarki rotacyjnej odpowiada za przeniesienie napędu z paska na noże.

  Części piasty do kosiarki

  Wymiana piasty noża do kosiarki to niezbyt skomplikowany proces. Wymiana adaptera noża wiąże się z odkręceniem jej od blachy kosiska oraz zdjęciem noża z uchwytu by móc wysunąć naszą piastę. Z czego składa się adapter noży? Piasta noża do kosiarki z napędem Honda składa się z obudowy, wałka oraz łożysk kulkowych. Innymi elementami piasty kosiarki Stiga może być koło pasowe. Wszystkie części oraz kompletne piasty noża do kosiarek ogrodowych można kupić w przystępnej cenie w naszym sklepie internetowym.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 146 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 146 elementów
Piasty, śruby noża kosiarki


Piasta noża, to podstawowy element agregatu tnącego traktorka czy kosiarki. Odpowiada za przeniesienie napędu z paska na noże. Głównie składa się z obudowy, wałka (ośki) oraz łożysk kulkowych. Kolejnym elementem piasty może być koło pasowe, na którym jest założony pasek napędu noży. Koła w zależności od marki, modelu kosiarki czy traktorka mogą się różnić średnicą, otworem centralnym. Wałki piast w przypadku traktorków z kosiskiem wielonożowym i wyrzutem do kosza występują z gwintem prawym i gwintem lewym (np. 2 nożowe kosisko, gdzie jeden n...


Piasta noża, to podstawowy element agregatu tnącego traktorka czy kosiarki. Odpowiada za przeniesienie napędu z paska na noże. Głównie składa się z obudowy, wałka (ośki) oraz łożysk kulkowych. Kolejnym elementem piasty może być koło pasowe, na którym jest założony pasek napędu noży. Koła w zależności od marki, modelu kosiarki czy traktorka mogą się różnić średnicą, otworem centralnym. Wałki piast w przypadku traktorków z kosiskiem wielonożowym i wyrzutem do kosza występują z gwintem prawym i gwintem lewym (np. 2 nożowe kosisko, gdzie jeden nóż kręci się w prawo a drugi w lewo)

Uchwyt do noża kosiarki

Stopa noża, to inne określenie na uchwyt noża, jest to element, który bezpośrednio łączy się z nożem kosiarki i piastą. Uchwyt nakładany jest na wałek piasty i zabezpieczany przy użycia klinu, który blokuje i uniemożliwia samoczynne kręcenie się uchwytu na wałku piasty. Stopa zawsze dostosowana jest do oryginalnego noża danej kosiarki, traktorka. Przeważnie listwa tnąca poza otworem centralny ma także otwory boczne, wtedy taki uchwyt ma wbudowane dwa bolce, które dodatkowo poza podkładką i śrubą blokują możliwość odkręcenia się noża. W kosiarkach spalinowych spotkać możemy stopki bez koła klinowego i takie bez. Te pierwsze będą znajdowały się w kosiarkach spalinowych bez napędu a te z kołem natomiast w urządzeniach z napędem 

Śruba noża kosiarki

Podstawowymi i najważniejszymi parametrami śruby są średnica i skok gwintu, kolejnym ważnym aspektem jest jej odpowiednia długość do danej piasty czy też uchwytu noża. W większości kosiarek i traktorków ogrodowych występują śruby o calowej średnicy 3/8" i drobnym skoku gwintu (24 zwoje na cal) Takie śruby spotkamy w samojezdnych traktorkach ogrodowych Castel Garden, Husqvarna Honda, natomiast w kosiarkach pchanych Hondy raczej spotkamy metryczne śruby M10x1,25. Jeśli zerwał ci się łeb śruby lub najzwyczajniej Ci się zgubiła, to bez obaw u nas dostaniesz odpowiednią śrubę do swojej maszyny.

Więcej