Żyłki tnące kosy
  • Rabaty do zamówienia Ogrodex Milicz

Żyłki tnące kosy 

Jest 13 produktów.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Żyłki tnące kosy

Jak dobrać żyłkę do kosy spalinowej:

Zasadniczo należy wiedzieć, z jakimi żyłkami współpracuje głowica naszej kosy lub podkaszarki. Chodzi tu głównie o średnicę żyłki. Nie powinno się nawijać żyłek o średnicy większej niż zalecana. Szukającym mocnej i niezawodnej żyłki tnącej do swojej wykaszarki, wybieraj żyłki o przekroju kwadratowym lub te z ostrą krawędzią, które zwiększają ich agresywność i efektywność szczególnie podczas cięcia grubszych roślin. Świetna żyłka, godna polecenia jest Oregon, ale jest ciut droższa. Następne dobre żyłki to...

Jak dobrać żyłkę do kosy spalinowej:

Zasadniczo należy wiedzieć, z jakimi żyłkami współpracuje głowica naszej kosy lub podkaszarki. Chodzi tu głównie o średnicę żyłki. Nie powinno się nawijać żyłek o średnicy większej niż zalecana. Szukającym mocnej i niezawodnej żyłki tnącej do swojej wykaszarki, wybieraj żyłki o przekroju kwadratowym lub te z ostrą krawędzią, które zwiększają ich agresywność i efektywność szczególnie podczas cięcia grubszych roślin. Świetna żyłka, godna polecenia jest Oregon, ale jest ciut droższa. Następne dobre żyłki to Nevada lub Tecomec. Dużo daje poza tym moczenie żyłki w wodzie, żyłka wolniej się zużywa.

Żyłka z drutem do kosy spalinowej prawda czy mit ?

Zacznijmy od tego, że żyłki te faktycznie nie są z drutem, jest to żyłka nylonowa z opiłkami metalu, chociaż na pierwszy rzut oka tak to wygląda. Dużo osób jednak uważa inaczej, osobiście spotkałem osobę, która próbowała kosić linką stalową zamiast żyłki. Linka stalowa rozpada się na małe igły, reszt sobie wyobraźcie. Po wykoszeniu dziesięciu arów zrezygnował, a przez jedną godzinę wyciągał małe igiełki z nóg, które powbijały się przez spodnie no i kolejnego dnia z rana nogi były całe opuchnięte. Średnia przyjemność spróbować tego na własnej skórze nie wiem zresztą, po co cudować, na zwykłą trawę wystarczy przeciętna żyłka zwykła nylonowe z opiłkami metalu, bo nie da się kosić linką i tyle.

Więcej