Lista produktów producenta: SKF - Łożyska

Łożyska kulkowe szwedzkiej marki SKF

SKF łożyska kulkowe

Warto sobie uświadomić, że nawet najmniejszy i najbardziej niepozorny element kosiarki, traktorka czy piły może mieć bardzo duże znaczenie dla poprawnego działania urządzenia. Dlatego istotne jest, by regularnie serwisować swój sprzęt ogrodniczy i w razie konieczności dokonywać niezbędnych napraw, od których może zależeć dalsza praca. W tym celu konieczne jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości części zamienne, które oferujemy w naszym sklepie. Poniżej znajduje się szeroki wybór łożysk kulkowych marki SKF.

Do czego służy łożysko kulkowe?

Łożyska różnego rodzaju mają za zadanie zminimalizować tarcie między dwoma elementami. Do najpopularniejszych z pewnością należą łożyska kulkowe, które możemy podzielić w następujący sposób:

  • łożyska kulkowe zwykłe – o prostej budowie. Poszczególne modele są dostępne w wielu rozmiarach;
  • łożyska kulkowe skośne, do których zaliczają się:
  1. łożyska jednorzędowe – o dużej zdolności obciążenia;
  2. jednorzędowe dwukierunkowe – przenoszą obciążenia osiowe w obu kierunkach;
  3. dwurzędowe – o podobnej budowie do jednorzędowych;
  4. wahliwe – otwarte oraz uszczelnione.

Łożyska kulkowe są odporne na duże obciążenia i prędkości, a ich elementami tocznymi są tzw. kulki – stąd nazwa. Prosta budowa łożyska jest zazwyczaj chroniona przez blaszki i uszczelki wypełnione smarem. Może być wykorzystywane od -30°C do 100°C. Żeby działało poprawnie, musi zostać prawidłowo dobrane pod względem rozmiaru. Polecamy SKF łożyska – katalog wariantów jest dostępny poniżej.

Łożyska SKF – dobra jakość

SKF to szwedzka firma z ponad stuletnią tradycją – jej początki sięgają 1907 roku. Jednym z założycieli i zarazem pierwszym dyrektorem był Sven Wingquist, wynalazca dwurzędowego wahliwego łożyska kulkowego. Pierwsza fabryka powstała w w Göteborgu, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że patent przyznano w 10 różnych krajach.

Założeniem marki jest stosowanie innowacyjnych rozwiązań, co pozwala na zwiększenie wydajności urządzeń, do których produkowane są łożyska, ale nie tylko: firma zajmuje się także wytwarzaniem uszczelnień i systemów smarowania. Nie dziwi zatem fakt, jaką renomą cieszy się SKF łożyska – opinie zadowolonych klientów potwierdzają, że ich produkty zdają egzamin nawet w ekstremalnych warunkach.

SKF – sklep z łożyskami

Jeśli poszukują Państwo elementów, które usprawnią pracę kosiarki czy piły, a jednocześnie odznaczają się trwałością i solidnością wykonania, zdecydowanie polecamy SKF. Dobór łożysk bywa problematyczny, a wybór danego modelu jest kluczowy, jeśli chcemy go dopasować do posiadanego urządzenia. Wszystkie oferowane w naszym sklepie produkty zostały dokładnie opisane, tak by ułatwić klientom zakupy. W razie potrzeby można też zwrócić się bezpośrednio do nas. Z przyjemnością doradzimy przy dokonywaniu zamówienia i podpowiemy, które łożysko kulkowe sprawdzi się najlepiej do danego sprzętu.

Cena łożysk SKF nie jest wysoka – niewielki koszt idzie natomiast w parze z doskonałą jakością i wytrzymałością. Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie. Zapewniamy, że zamówienia staramy się realizować tak szybko, jak to możliwe.

Więcej
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów