Akumulatory żelowe 12V, akumulatory kwasowe kosiarki, traktorka

Jest 17 produktów.

Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Akumulatory kosiarki, traktorka

Jeśli chcemy cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem akumulatora w traktorku ogrodowym przez kilka lat, to o długiej żywotności nie zawsze ma znaczenie marka, a właściwy jego dobór mocy i pojemności ładowania powinien on być w pełni doładowany, aby akumulator działał bez problemów. Akumulatory rozruchowe silników spalinowych kosiarek kwasowo-ołowiowych i żelowych. Obecnym standardem są baterie akumulatorów o napięciu nominalnym 12 V zbudowane z sześciu ogniw połączonych szeregowo. Pojemność akumulatorów ołowiowych podaje się w amperogodzinac...

Jeśli chcemy cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem akumulatora w traktorku ogrodowym przez kilka lat, to o długiej żywotności nie zawsze ma znaczenie marka, a właściwy jego dobór mocy i pojemności ładowania powinien on być w pełni doładowany, aby akumulator działał bez problemów. Akumulatory rozruchowe silników spalinowych kosiarek kwasowo-ołowiowych i żelowych. Obecnym standardem są baterie akumulatorów o napięciu nominalnym 12 V zbudowane z sześciu ogniw połączonych szeregowo. Pojemność akumulatorów ołowiowych podaje się w amperogodzinach (Ah), a prąd ładowania w amperach (A). Kolejną istotną sprawą jest biegunowość akumulatora (prawy + lub lewy +), na którą też trzeba zwrócić przed zakupem akumulatora do mini traktorka.

Jaki akumulator do traktorka kosiarki: żelowy czy zwykły

Akumulator Kwasowy (kwasowo-ołowiowy) to rodzaj akumulatora elektrycznego, opartego na ogniwach galwanicznych zbudowanych z elektrody ołowiowej, elektrody z ditlenku ołowiu (PbO 2) oraz ok. 37% roztworu wodnego kwasu siarkowego, spełniającego funkcję elektrolitu.

Początkowy prąd ładowania w przypadku tych akumulatorów nie powinien być nie większy większy niż 10% pojemności akumulatora (przykładowo dla akumulatora 24Ah prąd ładowania wynosi 2,4A)

Akumulator żelowy (układ zamknięty) 12V

Jest to rodzaj akumulatora kwasowo-ołowiowego z żelowym elektrolitem, powstałym w wyniku zmieszania kwasu siarkowego z krzemionką.

Podstawowe zalety:

  • Nie wymagają stawiania w pozycji poziomej (w przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów)
  • Nie trzeba uzupełniać elektrolitu (żel nie paruje, dlatego często nazywa się je bezobsługowymi)
  • Nie ma wycieków elektrolitu
  • Większa odporność na temperatury, uderzenia i wibracje.

Do ładowania takiego akumulatora zaleca się prąd ładowania nie większy niż 30% pojemności akumulatora (przykładowo dla akumulatora 20Ah prąd ładowania wynosi 6A), ale zaleca się jak w przypadku akumulatora kwasowego 10% pojemności roboczej

Pojęcia bateria nie można mylić z akumulatorem, te pierwsze po zużyciu nie nadają się już do użytku (ponownego naładowania).

Budowa akumulatora AGM

jest podobna do budowy akumulatora z elektrolitem w formie płynnej. Różnica polega na tym, że w akumulatorze AGM elektrolit nie pływa swobodnie, ale jest nim nasączony specjalny separator z włókna szklanego – stąd też nazwa tego rodzaju akumulatora „Absorbent Glass Mat”

Żywotność akumulatora AGM?

Akumulatory AGM posiadają żywotność w zależności od producenta i serii sięgającą nawet 15 lat. Ponieważ Rodzaj pracy akumulatora ma wpływ na czas jego życia, ta deklarowana żywotność akumulatora AGM odnosi się jedynie do pracy buforowej.

Który akumulator lepszy żelowy czy AGM?

Lepsze parametry, uzyskane za sprawą specjalnej konstrukcji, przemawiają za wyborem akumulatora AGM. Długa żywotność, doskonałe parametry i większe bezpieczeństwo decydują o tym, że akumulatory AGM są doskonałym wyborem do nowoczesnych samochodów.

Więcej